اتفاقات خوزستان نتیجه عملکرد دولت بود/ اعتراضات مردمی منحرف نشود اصلاح قیمت نقش بسزایی در مدیریت مصرف برق دارد آماده سازی مصلی بیت المقدس اراک برای تزریق سریع واکسن به افراد تحولات منطقه محور دیدارهای فرمانده سپاه قدس با مراجع عظام تقلید «فغانی» دیدار سایپا و آلومینیوم را در تهران سوت می زند روحانی با چه سندی ادعا می‌کند مذاکرات در اسفند به نتیجه رسیده است موج حمله به انتخابات از لندن به تهران رسید / چه کسی در جبهه اصلاحات نفوذی است؟ هوای اراک و ساوه در وضعیت ناسالم قرار گرفت/ گرد و خاک در راه استان مرکزی واکسیناسیون معلمان بدون تاریخ معلوم/ مدارس مهر امسال حضوری می‌شوند؟ واکاوی تجربیات کشورها در ساماندهی مجوزهای کسب وکار/ ۳ روش متداول برای کاهش بار اداری مجوزها
شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۸
کد خبر: 73938
تاریخ انتشار: ۰۹ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۹
رئیس شورای شهر تفرش:

مسئولیت رسیدگی به امورات پارک جنگلی، شهرداری است/آب منطقه ای تفرش مانع از ادامه روند بازسازی پارک جنگلی می شود

رئیس شورای شهر تفرش با بیان این مطلب که مسئولیت رسیدگی به امورات پارک جنگلی برعهده شهرداری است، گفت: هرگونه اقدامات خدماتی و عمرانی پارک جنگلی بر عهده شهرداری است از آنجایی که پارک جنگلی در بستر رودخانه قرار دارد هر گونه اقدام در بستر رودخانه نیازمند دریافت مجوز از اداره امور آب منطقه ای است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از ندای تفرش؛ شهرستان تفرش از جمله شهرهای گردشگری استان مرکزی است که دارای آب و هوای پاک و مناطق گردشگری مذهبی و تاریخی و طبیعی فراوانی است. در طول ایام سال و به خصوص تعطیل، شهرستان تفرش پذیرای گردشگران متعددی است به گونه ای که حتی در ایام شیوع بیماری کرونا هم مسافران از سفر به تفرش کوتاه نیامده اند.

پارک جنگلی تفرش زباله دانی شده است

شاکری رئیس شورای شهر تفرش در گفتگو با ندای تفرش درباره وضعیت پارک جنگلی این شهر گفت: وقوع سیل در بهار سال 98، خرابی هایی را برای پارک جنگلی ایجاد کرد. در سال گذشته جهت بازسازی این پارک اقدام شد ولی آب منطقه ای شهرستان از ادامه روند مطابق ضوابط ممانعت کرد. از آنجایی که پارک جنگلی در بستر رودخانه قرار دارد هر گونه اقدام در بستر رودخانه نیازمند دریافت مجوز از اداره امور آب منطقه ای است.

شاکری با بیان این مطلب که اخیرا با پیگیری مجدد شهرداری، هماهنگی جهت برگزاری جلسه با اداره امور آب منطقه ای و کارشناسان آن (واحد مهندسی رودخانه) در حال انجام است، اظهار کرد: پس از انجام بازدیدهای میدانی توسط کارشناسان اداره امور آب منطقه ای استان مرکزی، این جلسه برگزار می شود؛ تا بتوان درباره ادامه روند مرمت، اجرای طرحهای جدید و توسعه پارک جنگلی گفتگو شود.

وی افزود: حریم رودخانه فقط شامل محل عبور آب نمی شود بلکه آن قسمت از اراضی اطراف رودخانه که بلافاصله پس از بستر قرار دارد و به‌ عنوان حق ارتفاق برای کمال انتفاع و حفاظت آنها لازم است و طبق مقررات توسط وزارت نیرو یا شرکتهای آب منطقه ای تعیین می‌ شود.

رئیس شورای شهر تفرش با بیان این مطلب که مسئولیت رسیدگی به امورات پارک جنگلی برعهده شهرداری است، ادامه داد: هرگونه اقدامات خدماتی و عمرانی پارک جنگلی بر عهده شهرداری است و اقدامات عمرانی با دریافت مجوز از اداره امور آب منطقه ای انجام می شود.

شاکری در خصوص اجرایی نشدن فازهای بعدی پارک جنگلی اضافه کرد: محدوده ی نزدیک به پل میرشکرایی تحت مالکیت شخصی کشاورزان قرار دارد که در سالهای گذشته اقداماتی جهت خرید از افراد انجام شد که با عدم رضایت کشاورزان، این اقدام تاکنون انجام نشده است.

وی با اشاره به میزان خسارات سیل سال گذشته به پارک جنگلی ادامه داد: در سال گذشته سنگ فرش، تیر برق و بخشی از پلها تخریب شد که بیش از 50 میلیون تومان به این مکان گردشگری آسیب وارد شده است.

رئیس شورای شهر تفرش با بیان این مطلب که در اعتبارات امسال شهرداری، اعتبارات کلی جهت توسعه فضای سبز شهرستان اختصاص داده شده است، گفت: در صورت موافقت اداره امور آب منطقه ای، اعتبارات جهت توسعه پارک جنگلی اختصاص می یابد.

شاکری در خصوص اعتراض کشاورزان اطراف پارک جنگلی مبنی بر ورود گردشگران به زمینهای کشاورزی آنان، اظهار کرد: برای رفع این مسئله، نیاز است که با اداره جهاد کشاورزی جهت حصار کشی بستر رودخانه برطبق ضوابط جلساتی برگزار شود.

وی به نبود امکانات آتش نشانی جهت اطفا حریق در حوادث احتمالی پارک جنگلی اشاره و اضافه کرد: در زمان احداث فاز اول پارک جنگلی، امکانات اطفا حریق در پارک جنگلی پیش بینی نشده است. در آتش سوزی های قبلی این پارک جنگلی، مشکلات زیادی جهت ورود خودروهای آتش نشانی به این پارک وجود داشت که سبب اعتراض برخی از مالکین اراضی مجاور شد. در صورت موافقت اداره امور آب منطقه ای و اداره جهاد کشاورزی، اراضی مجاور این پارک جنگلی می بایست فنس کشی شود.

رئیس شورای شهر تفرش با اشاره به جمع آوری زباله های این پارک جنگلی توسط اکیپ خدمات شهرداری در روزهای اخیر، بیان کرد: با توجه به تعداد گردشگران و مسافرانی که به این پارک جنگلی مراجعه می کنند، نیاز است نسبت به نظافت این پارک جنگلی به خصوص در ایام تعطیل بیشتر برنامه ریزی شود.

شاکری در خصوص ایمن سازی برخی از نقاط پارک جنگلی گفت: طرحهایی جهت توسعه فاز اول پارک جنگلی نظیر ایجاد باغچه رستوران، ایجاد سکوهای نشیمن، محلهایی خاص جهت آتش روشن کردن و.... پیش بینی شده که در صورت موافقت اداره امور آب منطقه ای اجرایی می شود.

وی با اشاره به ضرورت حفظ وضعیت موجود و تکمیل فاز اول پارک جنگلی، خاطر نشان کرد: این اقدامات سبب بهره برداری بهینه از سرمایه بالقوه طبیعی این پارک در جهت توسعه گردشگری می شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار