ثبت رکورد جدید مبتلایان روزانه به کرونا استان مرکزی/ شناسایی ۲۳۵ مورد مبتلا به کووید 19 در استان مرکزی اندوخته های معنوی به دست آمده از دفاع مقدس نقشه راهی برای ادامه راه نظام است شناسايي استعدادها و اشتغالزايي از اهداف رويداد سراسري توليد محتواي ديجيتال بسيج است تجلیل از دست‌اندرکاران موزه دفاع مقدس استان مرکزی اگر مردم دیدند خودرو «دناپلاس» سوار شدم هجمه وارد کنند مرکز آمار موج تازه تورم را تایید کرد/ تورم نقطه‌ای شهریور 4 درصد افزایش یافت کمک‌های مردم در بیماری کرونا الگوبرداری شده از صحنه‌های دفاع مقدس است آمریکا تلاش می‌کند شکست هایش را در عرصه رسانه جبران کند/ چرا مسئولان اجرایی مدیریت فضای مجازی را به دست دشمن داده اند؟ فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از سوی سردار نقدی/ نجات جورج فلوید سوژه بازی سازان بسیجی شد برداشت انگور از باغات خنداب
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۵
کد خبر: 73920
تاریخ انتشار: ۰۵ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۳
عضو شورای شهر اراک:

شهردار اراک شورا باور نیست/ اگر شهردار به مسیر قانونی برنگردد، استیضاحش می کنیم

محصولی عضو شورای شهر اراک گفت: اختلافات شورای شهر با شهردار ناشی از آن است که شهردار اراک شورا باور نیست. در حال حاضر هم شورای شهر تذکراتی به شهردار داده و قرار شده تا در جلسه آینده شورا، این تذکرات را از شهردار سوال کنیم و به دنبال این هستیم تا شهردار را به قانون برگردانیم ولی اگر این امر صورت نگرفت قطعا استیضاح او اتفاق خواهد افتاد.

علی جعفر محصولی عضو شورای شهر کلانشهر اراک در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص اختلافات شورا با شهردار اراک، گفت: این اختلافات ناشی از آن است که آقای شهردار نه جایگاه شورا را می داند نه جایگاه خودش را. او بعضا به زبان هم آورده است که شهردار شورا نیست بلکه شهردار شهر است، در حالی که شورا منتخبی از شهروندان است و شهردار منتخب شورای شهر است.

اگر شهردار به مسیر قانونی برنگردد، استیضاحش می کنیم

وی افزود: مشکل دیگر این است که شهردار برخی پروژه ها را (از جمله طرح 55متری) که در طرح تفصیلی شهر لغو شده، بدون هماهنگی با شورا آغاز کرده است. در واقع مشکل اصلی این است که شهردار اراک شورا باور نیست. در حال حاضر هم شورای شهر تذکراتی به شهردار داده و قرار شده تا در جلسه آینده شورا، این تذکرات را از شهردار سوال کنیم و به دنبال این هستیم تا شهردار را به قانون برگردانیم ولی اگر این امر صورت نگرفت قطعا استیضاح او اتفاق خواهد افتاد.

توهین شهردار به مسئولین شهری غیرقابل قبول است

محصولی ادامه داد: در طول چند دوره ای که عضو شورای شهر اراک بودم حداقل با 15 شهردار تعامل داشتیم ولی هیچکدام مانند آقای شفیعی نبوده اند. برخی مواقع طوری رفتار می کند که نمی شود او را کنترل کرد و در برخی مواقع که می بایست به قانون عمل کند از اجرای آن سر باز می زند. همچنین روز دوشنبه در مصاحبه ای به تمام مسئولین شهری توهین کرده که اقدامی غیر قابل قبول است. شفیعی در قسمتی از این مصاحبه گفته است: "شهر اراک از بخل و حسد رنج می برد، یک سری افراد که کم سوادند و سوادی در حوزه شهری ندارند درباره این طرح(55متری) از بخل و حسد نظر می دهند، این طرح، طرح سختی است که سالیان سال هیچکس زیر بار آن نمی رفت، بنده اجرای این پروژه را در دستور کار قرار دادم. درد آور است افرادی که یک بار طرح تفصیلی اراک را مطالعه نکردند، از بخل و حسد نظر به مخالفت و ناکارآمدی آن دادند، این افراد از منصب خود کنار رفته و اجازه دهند افراد با سواد و کارآمد در این پست ها خدمت کنند."

شهردار موظف به اجرای مصوبات شورای شهر است

عضو شورای شهر اراک با بیان اینکه شهردار موظف به اجرای مصوبات شورای شهر است، تصریح کرد: شهردار در این خصوص حتی حق چون و چرا آوردن هم ندارد. ولی شهردار اراک چون جایگاه خود را نمیداند چنین مصاحبه هایی می کند.

وی با بیان اینکه اگر شهردار اراک به قانون عمل می کرد، مشکلی به وجود نمی آمد، گفت: اهمیت ندادن به قانون باعث شده تا کار به اینجا بکشد. اگر آقای شفیعی به تذکراتی که شورای شهر به او داده بود اهمیت می داد قطعا وضعیت اینطور نمی شد.

محصولی در خصوص عملکرد شفیعی شهردار اراک در طول حدود یک سال و نیم گذشته، گفت: بنظر من، او کار فوق العاده ای در طول این مدت انجام نداده است. شفیعی در واقع پروژه های نیمه آماده را تکمیل کرده است و هر فرد دیگری هم جای او بود همین اقدامات را انجام می داد. برای مثال پل هایی که در زمان او افتتاح شد در واقع پروژه هایی بودند که حجم زیادی از اجرای آن در طول سال های گذشته تکمیل شده بود و تنها بخش کوچکی –حدودا 10درصد- توسط شهردار جدید تکمیل شد.

وی با اشاره به پروژه 55متری گفت: تنها پروژه ای که شهردار فعلی اراک آن را آغاز کرد پروژه 55متری بود که حق انجام این کار را هم نداشت چرا که این پروژه در طرح تفصیلی شهر اراک هم لغو شده و کارایی لازم را نداشت. شاید این طرح در 10 یا 15 سال آینده توجیهی برای اجرا داشته باشد ولی در حال حاضر که مسیر هایی به موازات این طرح وجود دارد لزومی به اجرای 55متری وجود ندارد.

محصولی اضافه کرد: شهردار اراک بدون مجوز از شورا و به صورت خودسرانه اجرای طرح 55متری را کلید زد و برای وجهه دادن به این پروژه نام شهید سلیمانی را هم روی آن گذاشت. این در حالی است که این کار نه قانونی بود و نه بودجه ای از طرف شورا برای آن اختصاص داده شده بود.

تخریب پل محسنی و پل شهرصنعتی شدنی نیست

عضو چند دوره شورای شهر اراک با اشاره به اظهار نظر شهردار اراک مبنی بر تخریب پل خیبر(محسنی) با نظر شورای تامین، گفت: میراث فرهنگی برای ثبت جهانی بازار اراک نظر به تخریب پل خیبر داده است، ولی باید در نظر داشت که در زمان ساخت پل، شورای تامین با ساخت آن موافقت کرده است و در حال حاضر هم نمی توان این پل را تخریب کرد چرا که در صورت تخریب آن علاوه بر ترافیک ایجاد شده در مرکز شهر، اتصال شمال و جنوب شهر هم غیر مستقیم می شود. لذا چنین طرحی شدنی نیست.

وی ادامه داد: شهردار اراک معتقد است نیازی به پل شهر صنعتی هم نیست و باید تخریب شود. تا جایی که بنده خاطرم هست این پل وجود داشته است و ورودی اصلی شهر محسوب می شود. البته یکبار بازسازی شده است و احتمال هم دارد دوباره با پلی فلزی جایگزین شود ولی تخریب آن غیر ممکن است.

انتهای پیام/

captcha