یادداشت:

مدرنیته یا بتن ریزی !

چرخش سانتریوفیوژها همه بهانه است، آمریکا با اصل جمهوری اسلامی ایران مخالف است. مگر می‌شود شیطان بزرگ و روباه پیرمکار دلشان برای کسی بسوزد.
کد خبر: ۷۳۹ تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۸
به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از نسیم‌خنداب، فناوری هسته ای یک انرژی پاک و ارزان هست که به همت دانشمندان جوان ایرانی در شرایطی که کشور عزیزمان در تحریم کامل بود به تنهایی توانست به این فناوری ارزشمند دست یابد.این راه آنقدر سخت و خطرناک بود که تعدادی از دانشمندان هسته ای کشورمان را به شهادت رساندند.
 


هدف اصلی این فناوری تولید برق بدون سوخت فسیلی است و این راهی کارآمد و مناسب برای تبدیل آب به بخار و راه اندازی توربین های مولد برق است، اما بدون رآکتور این نیروگاههای هسته‌ای تفاوتی با نیروگاه‌های زغالسنگی و سوختی ندارند، راکتور هسته‌ای تولید برق را بوسیله اورانیوم (چرخه هسته‌ای) ممکن می‌سازد. اما تولید برق تنها کاربرد این فناوری نیست بلکه در زمینه کشاورزی، داروسازی، پزشکی و... نیز کاربرد دارد، دستیابی به این فناوری عظیم و بزرگ خاری شد در چشم مستکبرین و هر روز بر این موفقیت افزوده تر می‌شد و مستکبرین تحریم‌ها را بر علیه ایران بیشتر می‌کردند، تا اینکه ایران برای رفع تحریم‌ها با کشورهای 5+1 وارد مذاکره شد.

چندی پیش متوجه شدیم که قلب آب سنگین اراک را خارج کردند و عملیات بتن ریزی را انجام داده اند. طبق توافق آمریکا حتی اجازه ورود ایران در موضوعات تحقیقاتی و آزمایش‌های اولیه برای ساخت رآکتور باز طراحی شده را هم نمی‌دهند و عملا همه آزمایش‌ها در یک کشور دیگر(چین) باید انجام شود، طبق سخن مقام معطم رهبری ابتدا باید این رآکتور وارد ایران شود بعد عملیات بتن ریزی انجام شود.

چند وقته عملیات بتن ریزی انجام شده است پس کجاست این راکتور؟؟!! در ضمن مگر قرار نبود که اقتصاد مقاومتی داشته باشیم یعنی جوانانی که راکتوری با این عظمت ساخته اند توانایی ساخت یک راکتورک را ندارند فاصله ی شعار تا عمل اینقدر!!! یعنی فقط با بتن ریزی میشد ایران را راستی آزمایی کنند این همه هزینه و وقت و... چه می‌شود؟؟؟

پدر شهید احمدی روشن در یکی از صحبت‌هایش به این موضوع اشاره کردند که یک روز از شهید پرسیدم وقتی غنی سازی 5/3 درصد پاسخگویی نیاز مردم است غنی سازی 20 درصد به چه دردی می‌خورد؟؟ شهید گفتند: ما می‌خواهیم در برابر مستکبران جهانی با دست پر صحبت کنیم، اگر اینها بفهمند که ما از غنی سازی 20 درصد عاجزیم هیچ وقت به حرف ما گوش نخواهند داد.

چه شبها و روزها که احمدی روشنها و شهریاریها بدون خستگی پای سانتریفیوژها ایستادند تا این سانتریفیوژها با سرعت هزار دور در دقیقه بچرخند تا با ساخت رادیو داروهایی که آقایان حقوق بشر تحریمشان کرده بودند مرهمی شود بر دل مردم، تا چشم اوباما و نتانیاهو کور شود و دست آخر به دست همین آقایان ترور شوند. شرمنده ایم از تمام فرزندان شهدا بخصوص شهدای هسته ای چرا که امانتدار خوبی نبودیم.

اکنون که توافق صورت گرفته چرا تحریم ها برداشته نشدند شما که گفتید با رفع تحریم‌ها حتی مشکل آب خوردن مردم هم رفع میشه!!!

حرف از توافق برد-برد میزنند کدام برد؟ تحریم‌ها که همچنان هستند در ضمن چند تحریم جدید در زمینه هواپیمایی، روادید ایران، موشک، سپاه پاسدارن نیز به آن اضافه شد، غنی سازی ایران هم که به زیر 5درصد رسید. البته شاید بنده اشتباه می‌کنم و قوانین ریاضی عوض شده اند 20 از 5 بزرگتر است و همچنین مدرنیته همان بتن ریزی است.

در مقابل این همه آمریکا به ایران چه داد؟ قسط بندی پولهای بلوکه شده ی خودمان!!! مگر همه چیز و همه کس امریکاست؟؟ آمریکایی که همش دم از گزینه های روی میز میزند حتی نتوانست از پس موشک‌های حماس و حزب الله بربیاید!!!

چرا به جوانان این سرزمین اعتماد نمی‌کنیم؟؟ چرا باید قطعات خودروی ملیمان را از خارج وارد کنیم؟ حتی برنج و گندم و جو را وارد کنیم!!!

البته وقتی یک مسئول کشوری بگوید که ما فقط می‌توانیم قرمه سبزی و آبگوشت بزباش صادر کنیم دیگر چه انتظاری باید داشت؟ ببینید کار به کجا رسیده که یک کشوری که اصلا معلوم نیست کجا هستش و جمعیتش به هزارتاهم نمیرسه (جیبوتی) ایران را تحریم میکند!!!خنده دار است البته بیشتر تلخ.

چرخش سانتریفیوژها همه بهانه است، آمریکا با اصل جمهوری اسلامی ایران مخالف است. مگر می‌شود شیطان بزرگ و روباه پیرمکار دلشان برای کسی بسوزد، ملت ایران آزمون بزرگی در برابر این شیطان بزرگ دارد و آقا هم با صبرش این مردم را از یک عبرت بزرگ دیگر محروم نکرده است.

نوشته خانم حسنی از شهر جاورسیان

انتهای پیام/ش