هفته عفاف و حجاب می گذرد، متولیان همچنان در خواب! تأیید حمله سایبری به روسیه| ترامپ: در انتخابات پیروز می‌شوم طرح مجلس برای عدم اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی آماده شد کووید ۱۹ با کودکان هم شوخی ندارد/ نگرانی پزشکان در روزهای کرونایی دپوی پسته و خرما در کرمان/ جایی برای ذخیره محصول نیست روایتی از شنا با دست‌‌های بسته در دریای تحریم‌‌ها شناسایی 4795 بیمار جدید کرونایی/ فوت شش نفر در 24 ساعت ماجرای کشتار قیام گوهرشاد چه بود؟/کشف حجابی که رضاشاه هم به آن اعتقاد نداشت کتاب جان بولتون؛ جزئیات سفر ترامپ به پایگاهی که ایران موشک‌باران کرد/ آمریکا باید برای تأمین هزینه عملیات‌های ناتو در خاورمیانه «کاسه گدایی» مقابل کشورهای عربی دست بگیرد +عکس کرونا و آزمایشگاه‌هایی که خون مردم را در شیشه می‌کنند/ تست لاکچری کرونا در منزل؛ فقط 850 هزار تومان!
شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۶
کد خبر: 73823
تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۲
کارشناس مسائل سیاسی:

ادعای حقوق بشر ابزاری دروغین برای اجرای سیاست های پوچ آمریکا است

یاری کارشناس مسائل سیاسی گفت: ادعای رعایت حقوق بشر در آمریکا، ابزار دروغینی برای اجرای سیاست های پوچ آمریکا بوده که تا به امروز به دلیل تسلط قدرت رسانه ای این کشور، دروغ بودن آن برای ملت های دنیا هویدا نشده بود ولی حماقت پلیس آمریکا در قتل یک سیاه پوست باعث شد تا تمامی مبانی کذب حقوق بشر در غرب زیر سوال برود.

به گزارش دیار آفتاب؛ آمریکا در مدت بیش از 4دهه از استقرار نظام مقدس اسلامی، علاوه بر انواع توطئه های براندازانه و اقدامات خصمانه برای مهار انقلاب اسلامی، با بهره گیری از امپراطوری رسانه ای و دستگاه های تبلیغاتی جریان ساز صهیونیستی، موضوع «حقوق بشر» را که خودش بزرگترین ناقض آن در جهان شناخته می شود به ابزار و حربه ای برای پیشبرد اهدافش مبدل ساخته است. ابزاری که این روزها علیه حکومت مستبد آمریکا قد علم کرده و با قتل یک سیاه پوست آمریکایی بدست پلیس نژاد پرست این کشور، به بزرگترین تهدید امنیت ملی آمریکا تبدیل شده است.

جواد یاری کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با دیارآفتاب در خصوص وضعیت این روزهای آمریکا و رفتاری که حکومت این کشور با مردم خود می کند، گفت: دوگانگی غرب در مباحث مختلف از جمله حقوق بشر ناشی از اصالت سود و سرمایه است. به این معنی که هر جا برای آنها سود به همراه داشته باشد مورد حمایت قرار می گیرد و در غیر این صورت حمایت نمی شود.

وی افزود: غرب وحشی با حوادث اخیری که اتفاق افتاد ماهیت خود را بیش از پیش به جهانیان نشان داد. این در حالی است که تا قبل از این با استفاده از قدرت رسانه و تصویرسازی مجازی، خود را مغایر با واقعیات به جهانیان نشان می داد. غرب با ساخت فیلم های هالیوودی به دنبال ساختن چهره ای آرمانی و دست نیافتنی برای آمریکا بود تا جایی که هر ملتی حاکمیت غرب را بر خود آرزو کند.

یاری اضافه کرد: ولی این مکر الهی شامل حال غرب شد و جنایتی که در حق سیاه پوستان انجام دادند منجر شد تا لایه های زیرین آمریکایی خود را نشان دهد و امروز شاهد اعتراض مردم به ذات و طبیعت وحشی سرمایه داری آمریکایی باشیم.

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه امروزه ملت های دنیا جرئت پیدا کردند در برابر عربده کشی آمریکا بایستند، تصریح کرد: نتیجه جنایات آمریکا در طول این سال ها، در حال حاضر خود را نشان می دهد و اعتراضات مردم این کشور آتش زیر خاکستر بوده که امروز مشخص شده است.

یاری با اشاره به جنایات آمریکا در دهه های گذشته، گفت: بنابر آمار، تنها در قرن بیستم 180میلیون نفر انسان توسط تفکر لیبرالیسم به کام مرگ رفته اند. یکی از سیاست مداران آمریکایی نیز اعتراف می کند که از 240 سال عمر کشور آمریکا، 222 سال آن در جنگ و تجاوز به خاک دیگر کشور ها صرف شده است.

وی ادامه داد: همانطور که در تاریخ آمده، قبل از شکل گیری کشور آمریکا 120میلیون نفر سرخپوست در این سرزمین زندگی می کردند ولی امروز این تعداد به 250هزار نفر رسیده است و این نسل کشی بدست حکومت های مستبد آمریکایی صورت گرفته است. همچنین 3میلیون نفر در جنگ ویتنام، و 3 میلیون نفر دیگر در عراق و سوریه و افغانستان قربانی سیاست های کثیف آمریکایی شدند.

یاری اضافه کرد: تمام این اقدامات نشان می دهد ادعای رعایت حقوق بشر در آمریکا، ابزار دروغینی برای اجرای سیاست های پوچ آمریکا بوده که تا به امروز به دلیل تسلط قدرت رسانه ای این کشور، دروغ بودن آن برای ملت های دنیا هویدا نشده بود ولی حماقت پلیس آمریکا در قتل یک سیاه پوست باعث شد تا تمامی مبانی کذب «حقوق بشر آمریکایی»زیر سوال برود.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: امروز حدود 13درصد مردم آمریکا را سیاه پوستان تشکیل می دهند در حالی که 35درصد زندانیان آمریکایی را سیاه پوستان تشکیل می دهند و همین آمار بیان کننده نژادپرست بودن حکومت این کشور و عدم رعایت حقوق بشر در آمریکاست.

یاری خاطرنشان کرد: تمام کسانی که لیبرالیسم را ایده برتر حکمرانی می دانستند و آرزوی رسیدن به آن را داشته و قبله آنان تلقی می شد، امروزه با دیدن چنین صحنه هایی خجالت می کشند. امروزه با به زیر کشیده شدن مجسمه نماد های تفکر لیبرالیسم و برده داری در غرب تحول عظیمی در حال رخ دادن است که بسیار ارزشمند بوده و می توان رسوایی این تفکر را جشن گرفت.

انتهای پیام/

captcha