استفاده 70درصد از شهروندان استان مرکزی از ماسک/ برگزاری مراسم عزاداری محرم در فضای سرپوشیده، ممنوع شکست تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران انزوای سیاسی آمریکا را نمایان تر کرد میزان فوت ناشی از کرونا در استان مرکزی در مردادماه 2.5برابر تیرماه شده است/ بسیج در نظارت بر برگزاری صحیح عزاداری، تبلیغات اسلامی را کمک کند مرگ راکب موتورسیکلت در برخورد با خودرو پس از دو هفته شکنجه در استخبارات عراق، حکم اعدامم صادر شد/ وحدت، رمز پیروزی رزمندگان ایرانیِ اسیر در زندان های رژیم بعث نفت خریداری شده توسط مردم کجا و چگونه مصرف خواهد شد؟ 4 در 93؛ دربی مرگ!/ زنگ‌ها برای که به صدا در می‌آیند؟ تصاویر/ برداشت سیب زمینی از مزارع همدان سپاه پاسداران: توافق امارات و رژیم صهیونیستی حماقتی تاریخی و محکوم به شکست است زیان انباشته در «بانک شهر» 7 برابر شد/ شرکت زیان‌ده با صف خرید سنگین در بورس
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۷
کد خبر: 73763
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۷

گزارش تصویری| حاشیه نشینی در قلب کلانشهر اراک!

کلانشهر اراک بر اساس شاخص هاي ستاد ملي بازآفريني داراي 11 منطقه حاشيه نشين و سكونتگاه غيررسمي است. کوی سجادیه اراک (محله باغ خلج) یکی از این مناطق است.

به گزارش دیار آفتاب؛ کوی سجادیه اراک (محله باغ خلج) یکی از شهرک های اراک است که مشکلات زیادی دارد.

این در حالی است که زندگی در یک خیابان آن طرف تر قابل مقایسه با این محله نیست و افراد در خانه های میلیاردی زندگی می کنند و از تمامی امکانات شهری بهره مندند.

این تفاوت سطح زندگی در حالی است که اراک به عنوان یکی از کلانشهر های کشور محسوب می شود و با گذشت سال ها، هنوز با چنین معضلی مواجه است. محله ای که نه تنها ساکنانش بلکه ساکنین محله های اطرافش را هم از معضلاتش بی بهره نگذاشته است. مهم ترین معضلی که دامن گیر این منطقه است خرید و فروش آسان مواد مخدر و معتادینی است که با یکبار قدم زدن در این محله به راحتی آنان را می بینید. بعضی خمار، بعضی نئشه و برخی در حال کشیدن!

اعتیاد شاید اصلی ترین معضل این محله باشد تا جایی که امنیت نوامیس مردم را هم تحت الشعاع قرار داده و به گفته ساکنین، شبها از ترس معتادان جرئت بیرون آمدن از منزل را ندارند. البته این محله مشکلات دیگری هم دارد؛ مشکلاتی مثل عدم جمع آوری زباله، تردد حیوانات، نازیبایی محله، مشکلات زیرساختی منطقه و معضل مسکن!

همین معضلات و عدم رسیدگی به این محله باعث شد تا چند روز قبل 20 گروه جهادی در بیانیه ای خطاب به مسئولان شهری و استانی، مشکلات باغ خلج را عنوان و رسیدگی به معضلاتش را مطالبه کنند. (http://www.diyareaftab.ir/news/۷۳۳۵۸/)

captcha