ضمانت استحکام نظام حضور گسترده مردم در انتخابات است بازیکنانی که برای اتلتیکو مادرید ارزشی قائل نمی‌شدند + عکس آقای روحانی! مشکلات را حل نکنید! بلکه وضعیت را به سال 92 باز گردانید صعود چشمگیر استقلال و پرسپولیس در رنکینگ جهانی ۳۱ اردیبهشت؛ پایان دوران آموزشی مقطع ابتدایی/ آموزش مجازی بعد از کرونا تداوم دارد تمام احتمالات دربی آسیایی/ استقلال و پرسپولیس در چه صورت به مصاف یکدیگر می روند؟ دولت هزار تومان«جایزه سرعت در تحویل»به نرخ تضمینی گندم اضافه کرد یک روز سیاه دیگر در استان مرکزی رقم خورد/ فوت  ۱۸ نفر و شناسایی ۸۳۷ بیمار جدید کرونایی 15 نقطه شهر اراک به به پروژه آبرسانی سد کمال صالح متصل شدند پنج عامل اصلی گرایش افراد به سمت فرقه‌های انحرافی
سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۶
کد خبر: 73470
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی:

مصرف برق در استان به مرز 900مگاوات رسید/ با کاهش مصرف از ساعت 13 تا 17 از قطعی برق جلوگیری کنیم

اله داد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی، گفت: مصرف برق در استان مرکزی در روزهای گذشته به اوج خود رسیده و به مرز 900مگاوات نزديك شده است که در صورت ادامه این روند مشکلات جدی پیش رو خواهد بود.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد اله داد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی، ظهر امروز در نشست مدیریت مصرف برق در اراک گفت: مصرف برق در استان مرکزی در روزهای گذشته به اوج خود رسیده و به مرز 900 مگاوات نزديك شده است که در صورت ادامه این روند مشکلات جدی پیش رو خواهد بود.

وی گفت: اوج مصرف برق در ساعت 13 تا ۱7 است که مشترکان با رعایت زمان مصرف می توانند با همکاری مناسب، سایر هم استانی ها را از نعمت برق برخوردار کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی اضافه کرد: مهمترین دلیل افزایش مصرف انرژی الکتریکی به دلیل ارزان بودن قیمت آن است چرا که قبض صادره برای اغلب مصرف کنندگان مبلغ ناچیزی است و این مهم شرکت توزیع برق را با مشکلاتی مواجه کرده است.

وی گفت : قیمت برق مشترکان پرمصرف برق ۱۶ درصد افزایش می یابد و این میزان صرفا شامل مشترکانی می‌شود که بیش از الگو‌های تعیین شده مصرف می‌کنند.

اله داد  بروز خاموشي و اعمال كمبود را كاملا وابسته به وضعيت مصرف در كشور دانست و افزود: با رعايت موضوع مديريت مصرف به صورت همگاني و ايجاد توازن بين توليد و مصرف برق، خاموشي نخواهيم داشت ولی در غير اين صورت، با  اعمال كمبود مواجه خواهیم بود.

وی بیان کرد: خاموش کردن چراغ های اضافی، کاهش مصرف سیستم های سرمایشی، حذف وسایل برقی غیرضروری و بهره گیری از دیزل ژانراتورها در صنایع و ادارات در ساعت اوج بار از جمله راهکارهای کاهش مصرف برق است.

گفتنی است، بیش از  ۷38 هزار مشترک برق در استان مرکزی وجود دارد که برق آنان ازطریق 16 هزار و 610 دستگاه ترانسفورماتور و ۲۰ هزار کیلومتر شبکه تامین می شود.

/انتهای پیام

captcha