ضیافت غدیر با مشارکت عموم مردم در حال برگزاری است/ توزیع 1.5تن گوشت قربانی میان نیازمندان ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم حاشیه جشن قهرمانی پرسپولیس| بی نظمی در مراسم و حضور استوکس در جشن/ تعارف حسینی و رسول پناه برای بالا بردن جام! درس‌هایی که از خطبه‌ غدیر باید آموخت گام دوم رزمایش کمک مومنانه در فراهان آغاز شد زنده نگه‌داشتن غدیر، زنده نگه‌داشتن اسلام است/ امامت یعنی اوج مطلوب اداره جامعه دلار ۲۴ هزارتومانی بی ربط و غیر واقعی/ ۲۵۰صادرکننده متخلف معرفی‌شده به قوه قضائیه چه کسانی بودند؟ روبرتو کارلوس ایران کیست؟ پرسپولیس صفر - ذوب آهن یک/ یحیی باخت و جام گرفت چرا برایان هوک استعفا کرد؟
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
کد خبر: 73462
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۶
رئیس اتحادیه گل و گیاه محلات عنوان کرد

خسارت 275 میلیارد تومانی کرونا به قطب‌ پرورش گل و گیاه ایران/ مرکزی رتبه دوم تولید گل در کشور

رئیس اتحادیه گل و گیاه محلات گفت: متأسفانه شیوع بیماری کرونا بیش از ۲۷۵ میلیارد تومان خسارت به بخش گل و گیاه استان مرکزی وارد کرده که این خسارت طی ماه‌های اسفند پارسال و فروردین امسال برآورد شده است.

غلامعلی ابراهیمی رئیس اتحادیه گل و گیاه محلات به مناسبت ۲۵ خردادماه؛ روز گل و گیاه، در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به اینکه شهرستان محلات بیشترین سطح زیر کشت و پرورش انواع گل و گیاه زینتی را در کشور دارد گفت: با توجه به چهارفصل بودن کشور و استان مرکزی خوشبختانه شرایط بسیار خوبی در تولید گل و گیاه داریم به‌گونه‌ای که ایران در میان کشورهای برتر تولید گل و گیاه است و استان مرکزی رتبه دوم تولید گل در کشور را دارد.

ابراهیمی اظهار کرد: محلات با تولید سالانه 75 میلیون انواع گل‌های شاخه بریده شامل گل‌های گلایول، رز، میخک، شیپوری، داوودی، لیفیانتوس و زنبق در کشور رتبه خوبی را در این بخش دارد.

وی ادامه داد: این شهر از نظر تولید گل‌های فضای سبز و باغچه‌ای با بیش از ۷۰ گونه و تولید 78 میلیون گلدان در سال و نیز تولید سالانه ۲۵ تن انواع بذرهای فصلی و نشائی،۳ میلیون کاکتوس،4.5 میلیون انواع گل های آپارتمانی در طی یک سال اخیر است در کشور رتبه برتر را داراست.

رئیس اتحادیه گل و گیاه محلات بیان کرد: وضعیت تولید گل در محلات خوب است ولی وجود بیماری کرونا در بازار برای تولیدکنندگان مشکل ایجاد کرده است.

ابراهیمی افزود: متأسفانه شیوع بیماری کرونا بیش از ۲۷۵ میلیارد تومان خسارت به بخش گل و گیاه این استان وارد کرده که این خسارت طی ماه‌های اسفند پارسال و فروردین امسال برآورد شده است.

وی اضافه کرد: عمده خسارات وارد شده به تولیدکنندگان گل‌های شاخه بریده است چراکه لغو مجالس عزا و عروسی، میهمانی‌ها و مراسمات مذهبی موجب کاهش مصرف گل در استان شده است.

انتهای پیام/

captcha