کمک مؤمنانه یاری گر اقشار آسیب‌پذیر جامعه است /همدلی ملت ایران در دنیا بی‌نظیر است کشف ساختارهای معماری دوره ساسانی در تپه «قزل‌قلعه» فراهان مدیریت بازار خودرو با روش قرعه کشی؛ قیمت خودرو همچنان گران! نباید چینی‌ها را بدون جایگزین از دست می دادیم جهاد اسلامی: رژیم صهیونیستی هرگز قادر به پیروزی در برابر مقاومت نخواهد بود شرکت‌های دارویی چقدر ارز دولتی دریافت کرده‌اند؟ + اسامی پرونده| تناقض ارشاد درباره ممیزی‌های نمایش خانگی؛ (6) از همراهی دوربین در اتاق خواب تا دغدغه تغییر جنسیت دختر خانواده! دولت تار و پود فرش دستباف را قیچی کرد/ توانایی مدیریت صنعت فرش توسط تاجران سعودی‌ها چگونه به یک بازنده بزرگ در شمال یمن تبدیل شدند؟ / رزمندگان یمنی در آستانه تکمیل روزهای سیاه متجاوزان در استان الجوف + نقشه میدانی افزایش ریسک سرمایه‌گذاران بورس به دلیل اختلال هسته معاملات
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
کد خبر: 73297
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
کارشناس مسائل سیاسی:

آمریکا به دنبال متوقف کردن استراتژی مقاومت فعال در ایران و جهان است/ مذاکره مجدد، حماقت محض است

یک کارشناس مسائل سیاسی با بیان این مطلب که هر گونه مذاکره مجدد با آمریکا، حماقت محض است، گفت: ملت ایران، هر گونه مذاکره با کسانی که در ترور قهرمان ملی سهیم بودند را نمی پذیرد. بنابراین کسانی که دم از مذاکره می زنند از ملت ایران و محور مقاومت خجالت بکشند.

به گزارش دیار آفتاب؛ جواد یاری از کارشناسان مسائل سیاسی در گفتگو با ندای تفرش، مذاکره با آمریکا به بهانه تبادل زندانیان در ایران و آمریکا را حرکات سهل انگارانه و ساده اندیشانه دانست و گفت: متاسفانه ولع خاصی از سوی جریان لیبرال داخلی کشور با آمریکا وجود دارد که حتی مذاکره با یک آشپز غرب یا فرماندار سابق دسته چندم آمریکایی را برای خود افتخار می دانند.

یاری اظهار کرد: این حرکات سهل انگارانه ناشی از ضعف فرهنگی و روحیه خود کمتر بینی است که در بین جریان لیبرالی وجود دارد؛ آنها همواره به دنبال بزک کردن غرب و توجیه آنها هستند و در شرایط فعلی به بهانه تبادل زندانی‌ها، فضای مذاکره را مجدداً فعال کرده‌اند.

وی با تأکید بر این مطلب که مذاکره با کسانی که عامل جنایت و ترور سردار سلیمانی هستند، خیانت به ملت و آرمان‌ها است، افزود: در شرایط فعلی که آمریکا با بحران‌های درهم پیچیده مواجه است هم در بحث فروپاشی تفکر لیبرالی و ایده حکمرانی مطلوب لیبرالی و هم انجام اقدامات وحشیانه که هویت و حیثیت لیبرال دمکراسی را دچار فروپاشی کرده است.

قیام مردمی در آمریکا پایه های اقتدار و قدرت این کشور را متزلزل کرده است

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان این مطلب که قیام مردمی در آمریکا پایه های اقتدار و قدرت این کشور را متزلزل کرده است، ادامه داد: در چنین شرایطی که غرب در حال تزلزل است، اما ایران اسلامی در اوج اقتدار در مسائل مختلف مدیریت کرونا، پرتاب ماهواره نور، اعزام کشتی‌های نفت کش و... است مذاکره معنایی ندارد.

یاری یادآور شد: در چنین شرایطی جریانات غربگرا به دنبال انجام مذاکره هستند که هیچ عقل سلیمی هم آن را تائید نمی کند. چراکه دشمن عهدشکنی خود را بارها اثبات عملی کرده که آخرین بار آن مسئله برجام است.

وی اضافه کرد: افرادی که دم از مذاکره می زنند مگر عهدشکنی طرف مقابل و صحبت‌های خودشان مبنی بر «دیوانه بودن کسی که با آمریکا مذاکره کند» را فراموش کرده اند. غرب پرستی، سازش، عدم اعتقاد به حرکت بزرگ انقلاب، امام(ره) و امدادهای غیبی سبب شده تنها به منافع نامشروع خود می‌اندیشند و به فکر خدمت به دشمن باشند.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: برخی‌ها به دنبال این هستند که شکست بزرگ در مسئله برجام را با باج دادن جدید رفع و روزنه های دیگری را ایجاد کنند.

یاری با بیان این مطلب که هر گونه مذاکره مجدد، حماقت محض است، گفت: ملت ایران، هر گونه مذاکره با کسانی که در ترور قهرمان ملی سهیم بودند را نمی پذیرد. بنابراین کسانی که دم از مذاکره می زنند از ملت ایران و محور مقاومت خجالت بکشند.

وی ادامه داد: هرگونه مذاکره مجدد تنها در چارچوب بی هویتی و پیگیری اهداف انتخاباتی تعریف می شود.

آمریکا به دنبال متوقف کردن استراتژی مقاومت فعال در ایران و جهان است

این کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد: در شرایط فعلی جمهوری اسلامی ایران در محور مقاومت در منطقه دستاوردهای عظیمی را پیدا کرده لذا آمریکا به دنبال متوقف کردن استراتژی مقاومت فعال در ایران و جهان است؛ نمونه ای از دستاوردهای عظیم در سایه مقاومت در اعزام کشتی های نفت کش به ونزوئلا مشاهده شد.

یاری اجبار ایران به مذاکره مجدد را در جهت تحقق هدف براندازی ایران دانست و اضافه کرد: پس از شهادت سردار سلیمانی، جریان مقاومت به دنبال اجرایی کردن گزینه اخراج آمریکا از منطقه است. دولت آمریکا با دادن پیشنهاد مذاکره به دنبال انفعال این گزینه است تا این تصمیم تاریخ ساز جبهه مقاومت را متوقف کند.

وی با بیان این مطلب که عملیات ضدآمریکایی در منطقه شروع شده و ادامه هم پیدا خواهد کرد، خاطر نشان کرد: آمریکا درصدد سست کردن مسئله انتقام خون سردار سلیمانی است. دادن پیشنهاد مذاکره به نوعی ایجاد توقف در اقدام جریان مقاومت و متولیان انتقام خون سردار سلیمانی است.

انتهای پیام/

captcha