ضیافت غدیر با مشارکت عموم مردم در حال برگزاری است/ توزیع 1.5تن گوشت قربانی میان نیازمندان ترامپ: اگر در انتخابات پیروز شوم سریع با ایران به توافق می‌رسیم حاشیه جشن قهرمانی پرسپولیس| بی نظمی در مراسم و حضور استوکس در جشن/ تعارف حسینی و رسول پناه برای بالا بردن جام! درس‌هایی که از خطبه‌ غدیر باید آموخت گام دوم رزمایش کمک مومنانه در فراهان آغاز شد زنده نگه‌داشتن غدیر، زنده نگه‌داشتن اسلام است/ امامت یعنی اوج مطلوب اداره جامعه دلار ۲۴ هزارتومانی بی ربط و غیر واقعی/ ۲۵۰صادرکننده متخلف معرفی‌شده به قوه قضائیه چه کسانی بودند؟ روبرتو کارلوس ایران کیست؟ پرسپولیس صفر - ذوب آهن یک/ یحیی باخت و جام گرفت چرا برایان هوک استعفا کرد؟
شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
کد خبر: 73294
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
عضو هیئت‌رئیسه مجلس:

مذاکره با آمریکا نشانه حماقت است/غربی ها تنها به دنبال امتیاز گرفتن هستند

سلیمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس گفت: با توجه به اتفاقات اخیر آمریکا و داغ شدن بحث افول آمریکا، پرداختن به مسئله مذاکره حماقت است.

 حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو بادیار آفتاب؛ با اشاره به صحبت‌های مطرح‌شده پیرامون مذاکره با آمریکا گفت: مذاکره با آمریکا در شرایطی که این کشور در بدترین شرایط ممکن به سر می‌برد معنا ندارد و تجربه‌های گذشته مذاکره با آمریکا همچون برجام،گروگان‌ها،گروگان‌ها در بیروت و چندین بار دیگر به‌عنوان عبرت جلوی چشم ماست.

وی افزود: تجربه‌های گذشته مذاکره با آمریکا نشان داد که آمریکائی‌ها به‌هیچ‌عنوان به تعهدات خود پایبند نبودند و این‌ها نشان می‌دهد هیچ‌گونه تضمینی برای انجام به تعهدات در آمریکائی‌ها وجود ندارد چراکه سابقه آمریکائی‌ها در این خصوص سیاه است.

سلیمی بابیان اینکه آمریکائی‌ها تنها به دنبال امتیاز گرفتن هستند، گفت: معنای مذاکره چیست؟ آیا به معنای امتیاز گرفتن نیست؟ اما آمریکائی‌ها تنها اعتقاد به دیکته کردن دارند و طبیعت آمریکا این‌گونه است و در این شرایط مذاکره با آمریکا هیچ منفعتی برای مردم و کشور ندارد.

وی ادامه داد: در مذاکره یک بده و بستانی انجام می‌شود،حال سؤال اساسی اینجاست که قرار است چه چیزی داده شود و چه چیزی گرفته شود که این خیلی مهم است و اگر می‌خواهیم با مذاکره با آمریکائی‌ها اقتدار ملی را بدهیم و یا قدرت موشکی را مبادله‌کنیم این حماقت است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه فرض کنید ما صنعت موشکی را در مذاکرات مبادله‌کنیم و بعد آمریکائی‌ها به تعهدات خودشان عمل نکردند،گفت: در آن هنگام وقتی اقتدار کشور از بین رفت و به ما حمله کردند چگونه می‌خواهیم از خود دفاع کنیم چراکه در برخی از کشورها آمریکائی‌ها زمانی که اقتدار و قدرت‌های آنها را گرفتند بلافاصله به کشورشان حمله کردند.

وی آزادی گروگان آمریکائی را یک کار انسانی خواند و گفت: این اقدام هیچ‌گونه منع عرفی، اخلاقی و شرعی نداشته و البته سوالاتی اینجا وجود دارد که موضوع داخلی است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: سؤال اینجاست چرا وزیر امور خارجه با یک مقام دست چندم آمریکائی مذاکره کند و این‌یک موضوع داخلی است و قطعاً به آن رسیدگی خواهد شد.

وی بابیان اینکه ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به دنبال یک برگ برنده است، گفت: در این راستا بحث هایی که در آنجا دنبال می شود ماهیت سیاسی دارد و آمریکائی ها بارها نشان دادند در دشمنی با انقلاب و مردم پیشتاز هستند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در همین شرایط کرونا آمریکا شدیدترین تحریم‌های دارویی را علیه ایران داشت و حاضر نشدند تحریم‌ها را بردارند و این ماهیت آمریکائی‌ها است.

انتهای پیام/

captcha