کشف ساختارهای معماری دوره ساسانی در تپه «قزل‌قلعه» فراهان مدیریت بازار خودرو با روش قرعه کشی؛ قیمت خودرو همچنان گران! نباید چینی‌ها را بدون جایگزین از دست می دادیم جهاد اسلامی: رژیم صهیونیستی هرگز قادر به پیروزی در برابر مقاومت نخواهد بود شرکت‌های دارویی چقدر ارز دولتی دریافت کرده‌اند؟ + اسامی پرونده| تناقض ارشاد درباره ممیزی‌های نمایش خانگی؛ (6) از همراهی دوربین در اتاق خواب تا دغدغه تغییر جنسیت دختر خانواده! دولت تار و پود فرش دستباف را قیچی کرد/ توانایی مدیریت صنعت فرش توسط تاجران سعودی‌ها چگونه به یک بازنده بزرگ در شمال یمن تبدیل شدند؟ / رزمندگان یمنی در آستانه تکمیل روزهای سیاه متجاوزان در استان الجوف + نقشه میدانی افزایش ریسک سرمایه‌گذاران بورس به دلیل اختلال هسته معاملات انتقاد قوه قضائیه از معرفی قطره چکانی متخلفان ارزی/ ۴۴۵ متخلف ارزی بازداشت شدند
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹
کد خبر: 73226
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

برخورد خشن و غیرانسانی پلیس آمریکا با هیچ منشور حقوق بشری همخوانی ندارد/ سکوت مجامع بین المللی جای تاسف دارد

آصفری نماینده اراک در مجلس یازدهم گفت: حکومت آمریکا در حالی که می بایست با اقداماتی در پی مهار کرونا در این کشور باشد، با برخوردی خشن و غیرانسانی که انسان را به یاد رفتارهای قرون وسطایی می اندازد با مردمش رفتار می کند.

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس یازدهم در گفتگو با دیار آفتاب در خصوص وضعیت این روزهای آمریکا و رفتار خشن حکومت این کشور با مردمش، گفت: حکومت آمریکا در حالی که می بایست با اقداماتی در پی مهار کرونا در این کشور باشد، با برخوردی خشن و غیرانسانی که انسان را به یاد رفتارهای قرون وسطایی می اندازد با مردمش رفتار می کند.

وی با اشاره به قتل یک سیاه پوست به دست پلیس آمریکایی، تصریح کرد: این اقدام با هیچ منشور حقوق بشر و سیاستی همخوانی ندارد و نشان از وجود روحیه نژادپرستانه و جاه طلبانه در این کشور دارد. متاسفانه با اینکه مجامع حقوق بشر باید در این گونه مواقع واکنشی از خود نشان دهند ولی شاهدیم که در سکوت به سر می برند و هیچ اعتراضی نسبت به رفتار رژیم آمریکا نمی کنند.

آصفری ادامه داد: همچنین مشاهده می شود که مجامع بین المللی مانند سازمان ملل تبدیل به نهادهایی برای پیاده سازی سیاست های خصمانه آمریکا شده اند که جای بسی تاسف دارد.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این اتفاقات در حالی رخ می دهد که زمانی که براندازان در کشوری دست به ناامنی و آشوب و از بین بردن اموال عمومی می زنند، صدای حقوق بشر آمریکا و مجامع بین المللی گوش فلک را کر می کند.

وی چنین برخورد های خشن و ضد حقوق بشری از سوی حکومت آمریکا را ادامه دار دانست و افزود: قطعا این اقدام آخرین اقدام حکومت نژادپرست آمریکا نخواهد بود و شاهد اقداماتی از این دست در آینده نیز خواهیم بود. این در حالی است که بسیاری از اقدامات وحشیانه رژیم آمریکا چه با مردم کشورش چه با سایر ملل دنیا، اصلا دیده نشده و اخبار آن منتشر نمی شود.

آصفری لزوم برخورد با چنین رفتارهایی از سوی مجامع بین المللی از جمله سازمان حقوق بشر را ضروری دانست و گفت: نیاز است تا برخوردی جدی با حکومت آمریکا صورت بگیرد.

نماینده مردم اراک در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: هر دولتی پس از انتخابات 2020 آمریکا روی کار بیاید باید پاسخگوی سیاست های خصمانه و خشونت طلبی این کشور، چه در ابعاد بین المللی و چه در مسائل داخلی باشد.

انتهای پیام/

captcha