روند کاهش دما تا فردا تداوم خواهد یافت طرح جدید پیش فروش سایپا آغاز شد دیوان امیری کویت رسما درگذشت امیر این کشور را تأیید کرد نمایندگان سابق مجلس با چه شرایطی «سراتو» و «ویتارا» گرفتند؟/ روایتی از امضاهای رانتی و معاملات پشت پرده در پارلمان‌های گذشته بیش از 6 هزار ناشنوا و کم شنوا استان از بهزیستی خدمات دریافت می کنند ۱۳ فوتی و شناسایی ۲۵۹ مورد مبتلا به کرونا ویروس، در ۲۴ ساعت کذشته استان مرکزی توسعه آموزشی های حقوقی و تسهیل استفاده از امر وکالت در دادرسی ها از سیاست های قوه قضائیه است نخستین نفتکش ایرانی بدون مزاحمت به ونزوئلا رسید/ دو نفتکش دیگر در راهند اختتامیه طرح ولایت بسیج دانشجویی استان مرکزی افزایش سقف وام قرض‌الحسنه به ۳۰ میلیون تومان +بخشنامه
سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
کد خبر: 73098
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۶
کارشناس مسائل سیاسی:

محصور کردن امام در زمان خودش ظلم بزرگی است/ دشمنان داخلی و خارجی با کمک هم به دنبال تحریف امام هستند/ وظیفه انقلابیون، بازخوانی مکتب امام

یاری کارشناس مسائل سیاسی گفت: برای جلوگیری از تحریف مکتب امام بازخوانی بیانات و موضع گیری های ایشان در حوادث مختلف می تواند بسیار کمک کننده باشد. این کار باید انجام شود تا جریانات نفوذی و ضد انقلاب نتوانند مکتب امام را به راحتی تحریف کند.

جواد یاری کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با دیار آفتاب، با توجه به در پیش بودن سالروز رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی، در خصوص پروژه تحریف مکتب امام توسط دشمنان داخلی و خارجی، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، راه جلوگیری از تحریف مکتب امام بازخوانی اصول ایشان است.

وی با اشاره به برخی از اصول اساسی بنیان گذار انقلاب اسلامی، افزود: اندیشه های امام خمینی برگرفته از اسلام ناب محمدی است و ایشان حرف جدیدی را مطرح نکردند. بلکه با توجه به اجتهاد پویای تشیع، اندیشه های اسلامی را به روز و متناسب با مقطع زمانی مطرح می کردند. لذا محصور کردن امام در زمان خودش ظلم بزرگی است که برخی جریانات سیاسی و تجدید نظر طلب به دنبال آن هستند.

دشمن همواره به دنبال تحریف افکار و اندیشه های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است

یاری با اشاره به تلاش دشمن برای تحریف امام، تصریح کرد: دشمن همواره به دنبال تحریف افکار و اندیشه های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است و این را راهی برای تغییر جهت انقلاب ها می داند. لذا به دنبال محصور کردن اندیشه امام خمینی در زمان خودش است تا نسل های جدید که امام را ندیده اند دچار سردرگمی شوند و تفکر امام را تحریف شده دریافت کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه جریان نفوذی و تجدیدنظرطلب در داخل کشور به کمک دشمن آمده و در مقاطع مختلفی سعی در نسبت دادن مواضع غیرمستند به امام و برجسته کردن حاشیه ها بودند، تصریح کرد: جریان تجدیدنظرطلب که جمع کثیری از آنان را اصلاح طلبان تشکیل می دهند، پس از جنگ تحمیلی و رحلت امام با بیان اینکه باید واقع گرا باشیم، در پی عدول از آرمان های امام جهت سازندگی کشور بودند و امام را مانعی برای تغییرات مد نظر می دانستند؛ لذا پروژه امام زدایی و تحریف مکتب امام را شروع کردند.

وی اضافه کرد: علت اینکه امام همچنان در قلوب مردم جا دارد معنویت و عرفانی بود که امام از آن برخوردار بود.

یاری با اشاره به تحریفات صورت گرفته توسط جریان اصلاح طلب، گفت: یکی از نمونه های تحریف، حذف نام شهدا از خیابان های شهر تهران توسط شورای شهر اصلاح طلب بود. یکی دیگر از تحریفات صورت گرفته توسط اصلاح طلبان معنویت زدایی از انقلاب با فعالیت های خاص بود. برای مثال ورود زنان به ورزشگاه، پذیرش چراغ خاموش سند 2030 و ... از دیگر تحریفات صورت گرفته توسط جریان نفوذی و تجدیدنظر طلب بود.

وی گفت: مسئله بعدی برخورد گزینشی با امام است. به این معنی که برخی از جملات ایشان را که به نفع خودشان بود به صورت ناقص و بریده شده انتخاب و در راستای منافع خود استفاده می کردند. برای مثال این جمله که امام فرمود: "میزان رای ملت است و ملت اسلام را می خواهد" را به صورت ناقص استفاده می کردند تا منافع جناحی خود را به پیش ببرند.

امام (ره) مخالف اسلام سکولار و متحجر بود

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه امام مخالف اسلام سکولار و متحجر بود، گفت: امام به اسلام به عنوان مجموعه ای که جامعیتی کامل دارد نگاه می کرد. این در حالی است که بسیاری از افرادی که با انقلاب زاویه پیدا کرده اند علیه اصل ولایت فقیه و اسلام سیاسی مطالبی را بیان کرده و در نشریات زنجیره ای خود، به صورت علنی اسلام سکولار را تبلیغ و مخالفت خود با مکتب امام را بیان کردند.

وی ویژگی دیگر رهبر کبیر انقلاب را اتکاء به قدرت الهی و امداد های غیبی دانست و تصریح کرد: ایشان بارها و بارها چه در پیروزی انقلاب چه در ماجرای طبس، چه در جنگ تحمیلی اثبات کردند که تمام مراحل انقلاب با وعده و کمک الهی پیش می رود. او باور داشت و باورش را به مردم منتقل می کرد و سد شکست ناپذیری را در برابر دشمن ایجاد کرده بود. ولی متاسفانه در سال های گذشته شاهد بودیم که برخی جریانات داخلی خدا را از محاسبات خود کنار گذاشته و کدخدا را جانشین او کردند و منکر معنویت و امداد های غیبی شدند.

یاری بی اعتمادی به آمریکا و استکبار جهانی را از ویژگی دیگر حضرت امام عنوان کرد و افزود: امام، آمریکا را شیطان بزرگ می دانست و می فرمود اگر در تمام شهرهای این کشور مسجد هم بسازند، مردم نباید مرگ بر آمریکا از دهانشان بیوفتد و باید همچنان بر آن مصر باشند. این در حالی است که شاهد بودیم جریان اصلاح طلب پس از رحلت امام، سعی در ارتباط با آمریکا به روشهای گوناگون از جمله مذاکره داشتند و حتی این کار را امری حیاتی می پنداشتند. در حالی که دیدیم مذاکره با آمریکا و گره زدن همه مشکلات کشور به ارتباط با غرب چه بلایی سر اقتصاد کشور طی چند سال گذشته آورد.

امام (ره) حامی جدی مستضعفین و مخالف اشرافی گری بود

یاری با بیان اینکه امام خمینی حامی جدی مستضعفین و مخالف اشرافی گری بود، گفت: ولی متاسفانه امروزه شاهدیم بسیاری از جریان های برانداز به فساد های کلان اقتصادی آلودگی دارند. نجومی بگیران نیز در تضاد کامل با مکتب امام هستند که از این دست افراد در بدنه دولت و ادوار مجلس وجود داشتند.

وی با اشاره به صراحت کلام امام در حمایت از مستضعفین در سراسر جهان، گفت: ولی اکنون افراد نفوذی شعار نه غزه نه لبنان سر می دهند و مخالفت علنی خود را با اندیشه امام اعلام می کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه هر جا مردم از مکتب امام فاصله بگیرند، سیلی خواهند خورد، گفت: اگر امروز آرمان های امام راحل را لیست کنیم، یک مورد را پیدا نخواهیم کرد که جریان نفوذی و تجدیدنظرطلب به آن حمله نکرده و در پی تحریف آن نباشد.

یاری بازخوانی مکتب امام را وظیفه ای برای فعالان جبهه انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از تحریف مکتب امام بازخوانی بیانات و موضع گیری های ایشان در حوادث مختلف می تواند بسیار کمک کننده باشد. این کار باید انجام شود تا جریانات نفوذی و ضد انقلاب نتوانند مکتب امام را به راحتی تحریف کند.

انتهای پیام/

captcha