روند کاهش دما تا فردا تداوم خواهد یافت طرح جدید پیش فروش سایپا آغاز شد دیوان امیری کویت رسما درگذشت امیر این کشور را تأیید کرد نمایندگان سابق مجلس با چه شرایطی «سراتو» و «ویتارا» گرفتند؟/ روایتی از امضاهای رانتی و معاملات پشت پرده در پارلمان‌های گذشته بیش از 6 هزار ناشنوا و کم شنوا استان از بهزیستی خدمات دریافت می کنند ۱۳ فوتی و شناسایی ۲۵۹ مورد مبتلا به کرونا ویروس، در ۲۴ ساعت کذشته استان مرکزی توسعه آموزشی های حقوقی و تسهیل استفاده از امر وکالت در دادرسی ها از سیاست های قوه قضائیه است نخستین نفتکش ایرانی بدون مزاحمت به ونزوئلا رسید/ دو نفتکش دیگر در راهند اختتامیه طرح ولایت بسیج دانشجویی استان مرکزی افزایش سقف وام قرض‌الحسنه به ۳۰ میلیون تومان +بخشنامه
سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۳
کد خبر: 73096
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
معاون آموزشی وزیر بهداشت:

بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها از ابتدای مهرماه انجام می‌شود

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از ابتدای مهرماه، قطعاً بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها صورت می‌گیرد؛ اما ویروس کرونا همچنان وجود دارد و باید به‌گونه‌ای با این ویروس ادامه زندگی دهیم.

به گزارش دیار آفتاب؛علی‌رضا رئیسی پیش از ظهر امروز در حاشیه اجرای طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» در سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به شرایط همه‌گیری ویروس کرونا در کشورمان اظهار کرد: پیک دوم همه‌گیری کرونا قطعاً در صورتی می‌تواند وجود داشته باشد که مردم موارد گفته‌شده را رعایت نکنند؛ وگرنه اگر همه‌گیری مجدد در استان‌هایی که از پیک اصلی عبور کرده‌اند، مشاهده شود، نتیجه عدم رعایت‌ها خواهد بود.

وی تصریح کرد: بازگشایی‌هایی که در روزهای گذشته صورت گرفت، به خاطر رونق کسب‌وکار و مباحث دیگر در حوزه‌های سلامت روان، امور اجتماعی و … است و حتماً نیاز داریم تا فاصله‌گذاری را همچنان رعایت کنیم، در خانه بمانیم و برای کارهای غیرضروری از خانه بیرون نیاییم.

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: تأکید اصلی ما روی این است که همه باید از ماسک استفاده کنند؛ چراکه استفاده از ماسک به کنترل ویروس کرونا بسیار کمک می‌کند و به‌ویژه برای افرادی که در تجمعات، فعالیت‌های گروهی، خریدها یا در محیط‌های سربسته قرار می‌گیرد، باید استفاده از ماسک در اولویت قرار گیرد.

رئیسی گفت: اگر همه این موارد انجام شود، اوج آن‌چنانی نخواهیم داشت و اگر غیر از این باشد، بیماری می‌تواند دوباره شیوع پیدا کند.

وی ادامه داد: فعلاً برنامه این است که از ابتدای مهرماه به بعد قطعاً بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها صورت گیرد؛ اما نیاز است که همه وزارتخانه‌ها به این نکته توجه کنند که ویروس کرونا همچنان وجود دارد و باید به‌گونه‌ای عمل کنیم که با این ویروس ادامه زندگی دهیم.

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: ضمن اینکه فعالیت‌های آموزشی و اقتصادی باید ادامه یابد، پروتکل‌های ویژه و خاصی به دانشگاه‌ها و وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس ابلاغ شده؛ اما حتماً نیاز است تا آمادگی داشته باشیم که زیرساخت‌های آموزش از راه دور و الکترونیک همچنان وجود داشته باشد.

رئیسی ادامه داد: در کنار آموزش‌های حضوری، باید به آموزش‌های غیرحضوری نیز توجه شود تا اگر در شهر یا استانی نیاز بود تا مدرسه‌ای چند روز یا چند هفته تعطیل شود، بتوانیم کلاس‌ها را به‌صورت غیرحضوری برگزار کنیم.

آیین گسترش و اجرای برنامه ملی «هر خانه، یک پایگاه سلامت» در کشور صبح امروز با مشارکت ویدئوکنفرانسی سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز شد.

در این مراسم، معاون بهداشتی وزیر بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان، رؤسای دانشگاه‌های مجری اجرای پایلوت برنامه، مدیران وزارتی حضور داشتند.

میهمان ویژه این برنامه، کریستوفر هاملمن نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران بود و رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور نیز به‌صورت ویدئوکنفرانسی نظاره‌گر آغاز اجرای این طرح بودند./فارس

انتهای پیام/ا

captcha