رزمایش دسته های رزمی پایگاه محور در استان مرکزی برگزار شد نظارت بر قیمت ها توسط دستگاه های نظارتی یک ضرورت مهم است/ احسان و نیکوکاری موجب تحول در جامعه می شود پیشنهاد مجلس برای کاهش ۵۰ درصدی ارز دولتی به کالاهای اساسی/ یارانه به خانوارهای هدف پرداخت می‌شود طرح مجلس برای اخذ مالیات از سکه، ارز و سهام کلید خورد+سند امام رضا(ع) مرز بین شیعه واقعی و شیعه ظاهری است/ شیعه در زمان ثامن الحجج (ع) در ایران گسترده شد ​ثبت‌نام شاغلین و بنگاه‌های فاقد بیمه برای دریافت تسهیلات کرونا از 16 تیرماه سیروس گرجستانی درگذشت رهبر انقلاب: خط مبارزه سیاسی ائمه، تشکیل حکومت اسلامی بوده است آغاز چهارمین مرحله رزمایش «همدلی» و «کمک مؤمنانه» در اراک شناسایی ۹۶ مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
کد خبر: 73014
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
کارشناس مسائل بین الملل:

قتل شهروند سیاه پوست چهره ددمنشانه آمریکا را آشکار کرد/ اعتراضات آمریکا مقدمه ای در فروپاشی این کشور

هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل گفت: پلیس نژاد پرست آمریکا با قتل شهروند سیاه پوست این کشور چهره ددمنشانه رژیم آمریکا خصوصا تیم نژادپرست دونالد ترامپ را برای جهانیان بیش از پیش آشکار کرد.

حسن هانی زاده کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با دیار آفتاب، با اشاره به وضعیت این روزهای آمریکا در پی قتل یک شهروند سیاه پوست بدست پلیس این کشور، گفت: پلیس نژاد پرست آمریکا با قتل شهروند سیاه پوست این کشور چهره ددمنشانه رژیم آمریکا خصوصا تیم نژادپرست دونالد ترامپ را برای جهانیان بیش از پیش آشکار کرد.

وی افزود: این اقدام افکار عمومی در سراسر دنیا را تحت تاثیر قرار داد و باعث اعتراضاتی گسترده و در سطحی وسیع در اغلب شهرهای آمریکا شد که شاید در تاریخ ایالات متحده آمریکا بی سابقه بوده است.

هانی زاده با اشاره به خشونت کشیده شدن این تظاهرات، تصریح کرد: اعتراضات گسترده باعث شد تا خبرگزاری های این کشور برای پوشش آن به میدان تظاهرات بیایند و همین امر منجر شد تا پلیس این کشور در اقدامی عجیب، خبرنگاران خبرگزاری های مطرح از جمله سی ان ان را دستگیر و بازداشت کند.

وی اضافه کرد: آمریکا علیرغم ادعای دموکراسی و رعایت حقوق بشر، ثابت کرد هیچ اعتقادی به آن ندارد و یکی از بدترین کشورها در خصوص این مسائل است. این مسئله با قتل شهروند سیاه پوست این کشور بدست پلیس، کاملا بر همگان اثبات شد و مشخص گشت تبعیض شدیدی میان سفیدپوستان و سیاه پوستان این کشور وجود دارد.

این کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه آمریکا هیچگونه ارزشی برای انسانیت قائل نیست، گفت: حاکمیت سفیدپوستان نژاد پرست آمریکا خصوصا طیف وابسته به جمهوری خواهان چهره واقعی آمریکا را نشان داد. این در حالی است که این کشور در طول ده ها سال گذشته با تبلیغات گسترده رسانه ای و فریب افکار عمومی وانمود می کرد هیچ تبعیضی میان شهروندان این کشور وجود ندارد.

وی اعتراضات گسترده پس از قتل شهروند سیاه پوست آمریکایی را عاملی برای شکست خوردن دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری این کشور دانست و افزود: تظاهرات صورت گرفته در مقابل کاخ سفید نشان داد که طیف های مختلف مردم آمریکا خصوصا اقشار ضعیف و سیاه پوستان آمریکایی در حال گسست از حاکمیت این کشور هستند.

هانی زاده تصریح کرد: این اعتراضات می تواند مقدمه ای برای فروپاشی آمریکا باشد و این کشور وارد مرحله خطرناکی شده است.

وی با مشابه دانستن رفتار دونالد ترامپ با رفتار هیتلر در جنگ دوم جهانی، گفت: تهدید معترضان به شلیک که توسط ترامپ صورت گرفت اقدامی اشتباهی بود که می تواند تاثیرات نامطلوب بسیاری بر جا بگذارد. همچنان که هیتلر با اقدامات اشتباه خود باعث تقسیم آلمان شد، این رفتار ترامپ نیز باعث گسست بیشتر در جامعه آمریکایی می شود و ممکن است به فروپاشی و تقسیم این کشور و حتی جنگ داخلی منجر شود.

انتهای پیام/

captcha