اصلاح ساختار مدیریت شهری کشور یک ضرورت است مطرح کردن قاچاق دام سرپوشی برای گرانی گوشت/ برخی مسؤولان آدرس غلط می‌دهند جزئیات ثبت‌نام غیرحضوری ترم تابستان پیام نوری‌ها اعلام شد / آغاز برگزاری امتحانات پایان‌ترم تابستان از ۲۶ مردادماه شناسایی 40 منطقه حاشیه‌نشین در اراک و ساوه/اوقاف با استفاده از ظرفیت وقفی به مسائل اجتماعی ورود می‌کند طرح جدید مجلس برای تعویق در برگزاری کنکور ۹۹ شورای شهر اراک در دوره پنجم نمره قبولی نمی گیرد/ کلانشهر اراک در پروژه های عمرانی به شدت عقب است کسی نباید مبتلا شدن به ویروس کرونا را عار بداند/ کارمندانی که ماسک نزنند، غیبت می‌خورند آزمایش واکسن کرونا بر روی آفریقایی‌ها جنایت حقوق بشری است بازیگران اصلی اردوگاه اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری + تصاویر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی عملاً بی‌خاصیت شده است
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۱
کد خبر: 73000
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۶

گزارش | نگاهی به اکران «حکایت دریا» پس از ۵ سال؛ فرار رو به جلوی فرمان‌آرا با «اکران آنلاین»

۱۹ سال است که هیچ کدام از آثار بهمن فرمان آرا نه با اقبال منتتقدان مواجه می‌شود و نه این که از سوی مخاطبان عام سینما با استقبال نسبی مواجه می‌شود، حال این سوال مطرح است وی بر اساس چه بینشی«حکایت دریا» را روانه اکران آنلاین کرده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری دانشجو:

اکران آنلاین فیلم «حکایت دریا» به کارگردانی و نویسندگی بهمن فرمان‌آرا محصول سال ۱۳۹۵، در حالی از روز پنجشنبه ۱۵ خرداد آغاز خواهد شد که جدیدترین ساخته بهمن فرمان آرا طی چند سال اخیر چندین بار به نزدیکی اکران در سینما‌ها رسید، اما هیچگاه رنگ پرده سینما را به خود ندید تا اینکه سال گذشته بهمن فرمان آرا در مصاحبه‌ای به صراحت گرفته بود، چون سانس‌های زیادی به «حکایت دریا» تعلق نمی‌گیرد زمان اکران آن را به تعویق می‌اندازد تا فرصت مناسبی برای اکران پیدا کند». اما اینکه بهمن فرمان آرا پس از 4 سال رضایت به دیده شدن فیلمش داده خود جای سوال دارد  و شاید هم وی با ورود به اکران آنلاین به نوعی به دنبال فرار رو به جلویی است که عدم استقبال از فیلمش در سینماها دیگر برایش تکار نشود.

فرار رو به جلوی فرمان‌آرا با «اکران آنلاین»

اما واقعیت ماجرا چیز دیگری است که شاید فیلسماز باسابقه سینمای ایران نمی‌خواهد قبول کند و آن اینکه «خانه‌ای روی آب» در سال ۱۳۸۰ آخرین فیلم از بهمن فرمان آرا است که هم در جشنواره فیلم فجر به موفقیت رسید و هم از سوی مخاطبان عام با استقبال نسبی قرا گرفت و این کارگردان حدود ۱۹ سال است که هیچ کدام از آثارش نه با اقبال منتتقدان مواجه شده است و نه این که از سوی مخاطبان عام سینما با استبال مواجه شده باشد، حال این سوال مطرح است بهمن فرمان آرا بر اساس چه بینشی انتظار دارد آثارش در سینما‌ها به فروش خوبی برسد.

در نتیجه با توجه به توضییحات گفته شده باید گفت، شاید اکران آنلاین «حکایت دریا» بهترین تصمیم فرمان آرا باشد تا با عدم استقبال قابل پیش بینی جدیدترین اثرش در اکران سینما‌ها روبرو نشود.

فرار رو به جلوی فرمان‌آرا با «اکران آنلاین»

اما درباره «حکایت دریا» باید گفت، فاطمه معتمد آریا، لیلا حاتمی، علی نصیریان، علی مصفا، رویا نونهالی، صابر ابر، پانته آ پناهی ها، داریوش اسدزاده، مریم بوبانی و بهمن فرمان آرا از بازیگران اصلی فیلم «حکایت دریا» هستند.

بهمن فرمان آرا فیلم «حکایت دریا» را سال ۹۵ جلوی دوربین برد و از حضور چهره‌های مشهور دنیای هنر در این اثر بهره‌مند شد و برای اولین بار در سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درآمد که به جوایزی نیز دست یافت.

حکایت دریا» روایتگر داستان آدم‌هایی است که بعد از مدتی دوری کنار هم قرار می‌گیرند و برای جبران گذشته‌هایی که از هم دور بودند تلاش می‌کنند. بهمن فرمان آرا در فیلم «حکایت دریا» به عنوان نویسنده، کارگردان، تهیه کننده و بازیگر حضور دارد و برای ایفای نقش در این فیلم نامزد دریافت جایزه آسیاپاسیفیک ۲۰۱۸ شد.

captcha