رزمایش دسته های رزمی پایگاه محور در استان مرکزی برگزار شد نظارت بر قیمت ها توسط دستگاه های نظارتی یک ضرورت مهم است/ احسان و نیکوکاری موجب تحول در جامعه می شود پیشنهاد مجلس برای کاهش ۵۰ درصدی ارز دولتی به کالاهای اساسی/ یارانه به خانوارهای هدف پرداخت می‌شود طرح مجلس برای اخذ مالیات از سکه، ارز و سهام کلید خورد+سند امام رضا(ع) مرز بین شیعه واقعی و شیعه ظاهری است/ شیعه در زمان ثامن الحجج (ع) در ایران گسترده شد ​ثبت‌نام شاغلین و بنگاه‌های فاقد بیمه برای دریافت تسهیلات کرونا از 16 تیرماه سیروس گرجستانی درگذشت رهبر انقلاب: خط مبارزه سیاسی ائمه، تشکیل حکومت اسلامی بوده است آغاز چهارمین مرحله رزمایش «همدلی» و «کمک مؤمنانه» در اراک شناسایی ۹۶ مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸
کد خبر: 72975
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۶
سردار لطفی در گفتگو با مهر مطرح کرد

نظارت دقیق پلیس بر مجرمین آزاد شده/برخورد قاطع با مرتکبین جرم

رئیس پلیس آگاهی پایتخت، گفت: همکاری ما با دستگاه قضائی در کنترل مجرمین همکاری خوبی است و لیست‌ افرادی که آزاد شدند را در اختیار ما قرار دادند و شروع به کنترل این افراد کردیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار علیرضا لطفی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اقدامات پلیس آگاهی در دوران کرونایی، اظهار کرد: در ارتباط با بحث کرونا پلیس همانند سایر بخش‌ها درگیر این موضوع است. اولاً اقدامات بسیار مناسبی را بهداری پلیس و بخش‌های مرتبط انجام دادند چون پلیس جزو نادر دستگاه‌هایی است که با تمام توان کار را ادامه داد، همچنین با تمام توان در بخش‌های مختلف کار را در دستگیری متهمین، بازداشتگاه‌ها، همکاری با دادسراها، گشت‌زنی ها ادامه دادیم و کار ما تعطیل نشد.

وی افزود: شعار ما این است که با این ویروس منحوس کرونا باید زندگی کرد. منتهی با رعایت پروتکل‌ها و چهارچوب‌های بهداشتی لذا باید از همکاران و خانواده‌های همکاران تشکر کنم که در این شرایط خاص مردانه و شبانه‌روز ایستادند و کار را با رعایت پروتکل‌ها انجام می‌دهند.

به گفته سردار لطفی، در ارتباط با مجرمین دستگاه قضائی کار خوبی انجام داد و به نوعی در جهت رعایت کرامت انسانی بود که خاصیت نظام‌های اسلامی این طور است.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت ادامه داد: بخشی از زندانیان مشمول بخشودگی شدند. همکاری ما با دستگاه قضائی در کنترل مجرمین همکاری خوبی است و لیست‌ها را در اختیار ما قرار دادند و شروع به کنترل این افراد کردیم و هنوز هم کار را دنبال می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اینکه آزادی اینها زحمتی برای پلیس داشته باشد یا خیر، پلیس وظیفه خود را انجام می‌دهد. دستگاه قضائی متناسب با سیاست‌گذاری کلان کار خود را انجام می‌دهد ولی قطعاً اموراتی که مرتبط با پلیس است همراه و هماهنگ است بنابراین مشکلی در این حوزه نداریم.

مجرمین آزاد شده نشان دهند لیاقت عطوفت اسلامی را دارند

سردار لطفی گفت: اینها را به جد کنترل می‌کنیم و خوشبختانه دستگاه قضائی نیز اطلاع‌رسانی های لازم در راستای کنترل زندانیانی که آزاد شدند را داشته است. افرادی که رها شدند و از این عطوفت اسلامی استفاده کردند و بیرون آمدند تا در کنار خانواده‌ها باشند تا خدایی ناکرده دچار بیماری نشوند باید بدانند در صورت ارتکاب جرم، توسط پلیس دستگیر می‌شوند و قطعاً به شدیدترین وجه با آنها برخورد خواهد شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران در پایان گفت: لذا توصیه می‌کنم این افراد نشان دهند که لیاقت و صلاحیت این عطوفت اسلامی را دارند و دنبال جرم نروند و اگر دنبال جرم بروند در چرخه دستگیری پلیس قرار می‌گیرند و پلیس با هماهنگی مقامات قضائی آنها را دستگیر می‌کند و برخوردهای لازم را انجام خواهد داد.

کد خبر 4936596

captcha