رزمایش دسته های رزمی پایگاه محور در استان مرکزی برگزار شد نظارت بر قیمت ها توسط دستگاه های نظارتی یک ضرورت مهم است/ احسان و نیکوکاری موجب تحول در جامعه می شود پیشنهاد مجلس برای کاهش ۵۰ درصدی ارز دولتی به کالاهای اساسی/ یارانه به خانوارهای هدف پرداخت می‌شود طرح مجلس برای اخذ مالیات از سکه، ارز و سهام کلید خورد+سند امام رضا(ع) مرز بین شیعه واقعی و شیعه ظاهری است/ شیعه در زمان ثامن الحجج (ع) در ایران گسترده شد ​ثبت‌نام شاغلین و بنگاه‌های فاقد بیمه برای دریافت تسهیلات کرونا از 16 تیرماه سیروس گرجستانی درگذشت رهبر انقلاب: خط مبارزه سیاسی ائمه، تشکیل حکومت اسلامی بوده است آغاز چهارمین مرحله رزمایش «همدلی» و «کمک مؤمنانه» در اراک شناسایی ۹۶ مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته
جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
کد خبر: 72923
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
رئیس شبکه بهداشت و درمان فراهان:

کمک 150 میلیون تومانی خیرین به حوزه سلامت فراهان/ثبت 75 مورد ابتلا به کرونا در شهرستان

رئیس شبکه بهداشت و درمان فراهان گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا به امروز 75 نفر در شهرستان فراهان به کووید 19 مبتلا شدند که از این تعداد 7بیمار جان خود را از دست دادند.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمدرضا حجتی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراهان در گفتگو با خبرنگار فراهان خبر با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای مقابله با کرونا گفت: از ابتدای شیوع کرونا در کشور، استان مرکزی به عنوان دومین استانی که با ویروس کووید 19 درگیر شد با اقدامات به موقع دانشگاه علوم پزشکی استان و کادر درمان و همراهی مسئولان توانست بیماری را کنترل کنند.

وی با اشاره به کمک های خیرین افزود: با توجه به نایاب شدن تجهیزات امکانات پزشکی در ابتدای شیوع بیماری، کادر درمان در شروع بیماری دشواری های بسیاری را متحمل شدند و تهیه ملزومات حفاظت فردی سخت بود.

حجتی اظهار کرد: اما خیرین فراهانی در این شرایط سخت کرونایی با کمک هایی خیرخواهانه خود، بالغ بر 150 میلیون تومانی یاریگر کادر درمان شهرستان شدند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان فراهان با اشاره به روند نزولی بیماری در سطح کشور بیان کرد: در شهرستان فراهان هم شاهد کاهش روند بیماری هستیم، از ابتدای شیوع بیماری 75 نفر در شهرستان فراهان به کووید 19 مبتلا شدند که از این تعداد 65 نفر از بیماران بومی شهرستان بوده و مابقی از استان های مجاور بودند.

وی افزود: تعداد 20 نفر از بیماران مبتلا به کووید 19 در بیمارستان فرهنگ خسروان فراهان بستری و 19 نفر با حال عمومی مساعدی از بیمارستان مرخص شدند و در شهرستان فراهان 7 مورد فوتی کرونا ثبت شده است.

حجتی با اشاره به نظارت و بازرسی ها انجام شده از اصناف گفت: از ابتدای شیوع کرونا 865 مورد بازرسی از امکان عمومی در سطح شهرستات صورت گرفته که 34 مورد از واحد های متخلف پلمپ شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان فراهان ادامه داد: انجام غربالگری 100 درصدی در شهرستان از طریق تلفن 4030 منجر به شناسایی 20 مورد مبتلا به کووید 19 شد.

وی اظهار کرد: با بازگشایی اصناف 18 مورد مبتلا به کووید 19 در شهرستان شناسایی شد که 12 مورد بومی شهرستان و 6 مورد هم غیربومی بودند و در حال حاضر 3 بیمار مبتلا به ویورس کرونا در بیمارستان فرهنگ خسروان فراهان بستری هستند و بقیه در قرنطینه خانگی به سر می برند.

حجتی ضمن تقدیر از کادر درمان بیمارستان فرهنگ خسروان و شبکه بهداشت و درمان شهرستان در مقابله با ویروس کرونا گفت: همکاران ما در حوزه بهداشت و درمان به صورت شبانه روزی خدمات ارزشمندی را ارائه کردند و 2 تا از همکاران شبکه بهداشت و درمان هم که به بیماری مبتلا شدند و الان در سلامت کامل هستند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان فراهان ضمن تقدیر از سپاه و ارتش در گندزدایی شهرستان گفت: با توجه به اینکه احتمال شیوع بیماری در فصل پاییز وجود دارد، تمهیداتی برای تهیه اقلام دارویی و کیت های حفاظت شخصی در شبکه بهداشت و درمان شهرستان اندیشیده شده است و آمادگی لازم را برای مقابله بیماری در آینده داریم.

انتهای پیام/

captcha