شناسایی 104 مورد مبتلا به کروناویروس در 24 ساعت گذشته شکست نمایندگان فوتبال استان مرکزی در روز ِ توقف صدرنشینان افتتاح ۷ پروژه محرومیت زدایی در شازند ۷۰ گروه جهادی در شازند مشغول فعالیت های محرومیت زدایی هستند ۴۸۰ پروژه محرومیت زدایی در دستور کار بسیج سازندگی استان مرکزی قرار دارد اینفلوئنسرهایی که با احساسات مردم جیبشان را پر می کنند مجادلات مردم را ناراحت می‌کند همه باید در مقابل دشمن یکصدا باشیم/مردم از مجلس و دو قوه دیگر انتظار بیان حق و پیگیری آن رادارند مجلس یازدهم به‌جای شعار در عمل کارآمدی خود را ثابت می کند گفت‌وشنود تسنیم با مقام بانک مرکزی|چرا بعد ۴۰سال تورم را حل نکردیم؟ شاپور محمدی: روی تورم ۲۲درصد هم‌قسم شدیم؛ مشکل عرضه است؛ تردید در دوام دلار ۲۲هزاری تصمیم‌ نهایی درباره زمان برگزاری کنکورها امروز اعلام می‌شود
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۹
کد خبر: 72921
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲
کارشناس مسائل مذهبی؛

دشمنان در مسئله «رومینا اشرفی» به دنبال تخریب مبانی فقهی اسلام هستند/مدعیان حمایت از حقوق زن به دنبال منافع حزبی هستند

حجت‌الاسلام شریفی کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به اینکه در مورد اتفاق اخیر برای «رومینا اشرفی» تحت‌الشعاع قرار دادن ولایت پدر بر دختر را دنبال می کنند گفت: دشمنان اسلام و جمهوری اسلامی با ابزارهای رسانه‌ای خود از این مسائل سوءاستفاده می‌کنند و به دنبال تضعیف و تخریب مبانی فقهی اسلام هستند.

حجت‌الاسلام مصطفی شریفی کارشناس مسائل مذهبی در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب؛ با تشریح برخی از جزئیات حادثه‌ی قتل «رومینا اشرفی» دختر 13 ساله تالشی توسط پدرش ضمن ابراز تأسف و تأثر در اینباره گفت: طبق اظهارات خانواده‌ی مقتوله، این دختر 13 ساله توسط مردی 35 ساله فریب داده شده است و رابطه‌ی دوستی که با وی برقرار می‌کند منجر به فرار چندروزه این دختر از منزل می‌شود.

وی ادامه داد: بعد از دستگیری توسط پلیس این دختر به خانواده‌اش تحویل داده شد و خانواده اظهار می‌کنند که مقدمات ازدواج این دختر را آماده کردند اما خانواده پسر از این کار شانه خالی کردند و این مسئله باعث عصبانیت پدر دختر شد و از سوی دیگر این پسر 35 ساله اظهار می‌کند که قصد ازدواج داشته است و حال‌آنکه مگر می‌شود کسی که قصد ازدواج با دختری را دارد و این دختر ناموس او خواهد شد تصاویر برهنه‌ی او را در فضای اجتماعی منتشر کند؟ پس این نشان‌دهنده نیات شیطانی این فرد است.

دشمنان اسلام به دنبال تضعیف و تخریب مبانی فقهی اسلام هستند

شریفی به حواشی این اتفاق و تلاش برخی برای ماهی گرفتن از آب گل‌آلود اشاره کرد و افزود: دشمنان اسلام و جمهوری اسلامی با ابزارهای رسانه‌ای خود از این مسائل سوءاستفاده می‌کنند و به دنبال تضعیف و تخریب مبانی فقهی اسلام هستند و در این مورد اخیر تحت‌الشعاع قرار دادن ولایت پدر بر دختر را دنبال می کنند در حالی که سؤال اینجاست که مگر می‌شود دختری که رشیده نیست و احساسات زیادی دارد بدون پشتوانه منطقی و در سایه آسیب‌های اجتماعی در جامعه رها شود؟

این کارشناس مسائل مذهبی به مسئله‌ی ازدواج در سنین پایین که چندی قبل توسط برخی مورد مناقشه قرارگرفته بود اشاره کرد و تصریح کرد: در مسئله ازدواج رسول اکرم (ص) عده‌ای مطرح کردند چرا پیامبر با یک دختر ازدواج‌کردند و حالا می‌گویند چرا با ازدواج این دختر مخالفت شده، حال‌آنکه در این مسئله بحث فریب مطرح است و اصلاً موضوع ازدواج نبوده است.

مدعیان حمایت از حقوق زن به دنبال منافع حزبی و اسلام‌ستیزی‌اند

شریفی بابیان اینکه عده‌ای برخلاف مواضعشان درگذشته هم‌اکنون بحث قصاص را مطرح می‌کنند گفت: مسئله‌ی بعدی اینجاست که این‌ها تا قبل از این مخالف قصاص بودند و حکم اسلام را زیر سؤال می‌بردند درصورتی‌که خداوند می‌فرماید در این قصاص اگر تفکر شود حیات هست، اما حالا حرفشان این است که چرا قصاص نشود و این موضوع را بزرگنمایی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که الآن شعار حقوق بشر و حمایت از حقوق زنان سر داده‌اند اصلاً حامی زن نیستند و نیت خالصی ندارند و فقط به دنبال منافع حزبی و اسلام‌ستیزی‌اند تا روی این مسائل موج‌سواری ‌کنند.

این کارشناس مسائل مذهبی با تأکید بر حجیت احکام اسلام در این موارد گفت: طبق احکام اسلامی صاحب قصاص پدر است و حال وقتی خود صاحب قصاص است حد آن از پدر رفع می‌شود ولی دیه و حبس به لحاظ جنبه عمومی جرم به وی تعلق می‌گیرد و با توجه به اظهار ندامت پدر این دختر بحثی مطرح است که به علت مسائل مختلفی دچار یک جنون عامی شده است که البته نیاز به بررسی‌های قضایی و کارشناسی طبق قوانین و موازین خواهد داشت.

انتهای پیام/

captcha