بخشنامه جدید استخدام رسمی در دولت ابلاغ شد سیروس گرجستانی در سن 76 سالگی درگذشت حادثه در یکی از سوله های در حال احداث سایت هسته ای نطنز برخورد پراید با تریلی در اتوبان تهران – ساوه دو کشته بر جا گذاشت ساماندهی سهامداران آذرآب یکی از خواسته‌های کارگران است/ بانک کشاورزی مالک مطمئنی نیست صنعاء به شدت بمباران شد توصیه‌هایی برای استفاده از ماسک در گرمای تابستان میان وعده‌های خوشمزه‌ای که انرژی بدنتان را تامین می‌کنند آیین تعویض پرچم گنبد حرم مظهر امام رضا (ع) امشب برگزار می‌شود جنگنده آذرخش؛ استوانه صنعت هوایی ایران در اوج تحریم‌ها + تصاویر
پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳
کد خبر: 72870
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۸

اعلام وضعیت سفید به معنای پایان بیماری کرونا نیست/سهل انگاری در رعایت فاصله گذاری اجتماعی امکان ابتلا به کووید 19را بالا می برد

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش با اشاره به اینکه اعلام وضعیت سفید به معنای پایان بیماری کرونا نیست بلکه بیماری همچنان وجود دارد و امکان ابتلا موارد جدید هم هست گفت:سهل انگاری در خصوص رعایت موارد بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی امکان ابتلا به بیماری را بالا می برد.

به گزارش دیار آفتاب؛ خطر بیماری کرونا از کشور و استان مرکزی زدوده نشده و اراک یکی از شهرهایی است که در آن روزانه موارد ابتلای جدید گزارش می‌شود و این گزارش‌ها نشان می‌دهد، هنوز در اراک بحث کرونا باید جدی‌تر تلقی شود.

مردم باید احتمال ابتلاء به این ویروس را جدی بگیرند و همچنان در اجرای موفق طرح فاصله‌گذاری هوشمند یاریگر مسئولان باشند.

دالوندی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش در گفتگو با ندای تفرش، با بیان این مطلب که در این ایام تعطیلی عید فطر، تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در تفرش افزایش یافته است، گفت: علیرغم تذکرات جدی به شهروندان در خصوص رعایت مسائل بهداشتی، اما در روزهای اخیر شاهد افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان بوده ایم.

دالوندی، آخرین آمار ابتلا به بیماری کرونا در تفرش (از ابتدای اسفندماه تاکنون) را 49 نفر اعلام و اظهار کرد: اعلام وضعیت سفید به معنای پایان بیماری کرونا نیست بلکه بیماری همچنان وجود دارد و امکان ابتلا موارد جدید هم هست.

وی افزود: در حال حاضر 1 نفر بیمار مشکوک بستری شده که هنوز نتایج آزمایش مبنی بر ابتلا یا عدم ابتلا مشخص نشده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش ادامه داد: در روزهای اخیر و به دلیل افزایش شمار مسافران به شهر تفرش، کادر درمانی و بهداشتی در حال آماده باش کامل بودند. با توجه به وضعیت مسافران، نگرانی هایی هم از وضعیت بیماری در 15 روز آینده پس از پایان دوره پنهان بیماری کرونا در تفرش داریم. چراکه سهل انگاری در خصوص رعایت موارد بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی امکان ابتلا به بیماری را بالا می برد.

دالوندی خاطر نشان کرد: از تعداد کل مبتلایان به بیماری کرونا در تفرش تاکنون، 6 نفر فوت، 27 نفر بهبود یافته خانگی و 9 نفر هم در بیمارستان بهبود یافته اند. در حال حاضر 6 نفر هم در قرنطینه خانگی به سر می برند.

انتهای پیام/

captcha