توجه شهید سلیمانی به فرزندان شهدا به روایت یک عکاس+تصاویر توجه شهید سلیمانی به فرزندان شهدا به روایت یک عکاس+تصاویر نقش برجسته استان مرکزی در دفاع مقدس به عنوان یک سرمایه و داشته گران بها است «روز هوای پاک» با مازوت سوزی نیروگاه شازند/ روحانی باز هم شرمنده از وعده های توخالی جهانی سازی فرهنگ دفاع مقدس باید در دستور کار باشد/ باید از تحریف دفاع مقدس توسط بدخواهان جلوگیری کنیم قاتل خاموش، جان شهروند تفرشي را گرفت توضیحات رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در مورد بازگشایی مدارس بدون فوتی و شناسایی ۲۴ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی حمایت‌ از صنعتگران و تولیدکنندگان صنایع‌دستی منجر به تولید اشتغال و جهش اقتصادی می‌شود اعتراض رئیس شورای کار ایرالکو به استخدام غیر قانونی در این شرکت/ افرادی با سفارش رئیس فلان سازمان جذب شده اند!
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۵:۵۶
کد خبر: 72870
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۸

اعلام وضعیت سفید به معنای پایان بیماری کرونا نیست/سهل انگاری در رعایت فاصله گذاری اجتماعی امکان ابتلا به کووید 19را بالا می برد

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش با اشاره به اینکه اعلام وضعیت سفید به معنای پایان بیماری کرونا نیست بلکه بیماری همچنان وجود دارد و امکان ابتلا موارد جدید هم هست گفت:سهل انگاری در خصوص رعایت موارد بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی امکان ابتلا به بیماری را بالا می برد.

به گزارش دیار آفتاب؛ خطر بیماری کرونا از کشور و استان مرکزی زدوده نشده و اراک یکی از شهرهایی است که در آن روزانه موارد ابتلای جدید گزارش می‌شود و این گزارش‌ها نشان می‌دهد، هنوز در اراک بحث کرونا باید جدی‌تر تلقی شود.

مردم باید احتمال ابتلاء به این ویروس را جدی بگیرند و همچنان در اجرای موفق طرح فاصله‌گذاری هوشمند یاریگر مسئولان باشند.

دالوندی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش در گفتگو با ندای تفرش، با بیان این مطلب که در این ایام تعطیلی عید فطر، تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در تفرش افزایش یافته است، گفت: علیرغم تذکرات جدی به شهروندان در خصوص رعایت مسائل بهداشتی، اما در روزهای اخیر شاهد افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان بوده ایم.

دالوندی، آخرین آمار ابتلا به بیماری کرونا در تفرش (از ابتدای اسفندماه تاکنون) را 49 نفر اعلام و اظهار کرد: اعلام وضعیت سفید به معنای پایان بیماری کرونا نیست بلکه بیماری همچنان وجود دارد و امکان ابتلا موارد جدید هم هست.

وی افزود: در حال حاضر 1 نفر بیمار مشکوک بستری شده که هنوز نتایج آزمایش مبنی بر ابتلا یا عدم ابتلا مشخص نشده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تفرش ادامه داد: در روزهای اخیر و به دلیل افزایش شمار مسافران به شهر تفرش، کادر درمانی و بهداشتی در حال آماده باش کامل بودند. با توجه به وضعیت مسافران، نگرانی هایی هم از وضعیت بیماری در 15 روز آینده پس از پایان دوره پنهان بیماری کرونا در تفرش داریم. چراکه سهل انگاری در خصوص رعایت موارد بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی امکان ابتلا به بیماری را بالا می برد.

دالوندی خاطر نشان کرد: از تعداد کل مبتلایان به بیماری کرونا در تفرش تاکنون، 6 نفر فوت، 27 نفر بهبود یافته خانگی و 9 نفر هم در بیمارستان بهبود یافته اند. در حال حاضر 6 نفر هم در قرنطینه خانگی به سر می برند.

انتهای پیام/

captcha