روند کاهش دما تا فردا تداوم خواهد یافت طرح جدید پیش فروش سایپا آغاز شد دیوان امیری کویت رسما درگذشت امیر این کشور را تأیید کرد نمایندگان سابق مجلس با چه شرایطی «سراتو» و «ویتارا» گرفتند؟/ روایتی از امضاهای رانتی و معاملات پشت پرده در پارلمان‌های گذشته بیش از 6 هزار ناشنوا و کم شنوا استان از بهزیستی خدمات دریافت می کنند ۱۳ فوتی و شناسایی ۲۵۹ مورد مبتلا به کرونا ویروس، در ۲۴ ساعت کذشته استان مرکزی توسعه آموزشی های حقوقی و تسهیل استفاده از امر وکالت در دادرسی ها از سیاست های قوه قضائیه است نخستین نفتکش ایرانی بدون مزاحمت به ونزوئلا رسید/ دو نفتکش دیگر در راهند اختتامیه طرح ولایت بسیج دانشجویی استان مرکزی افزایش سقف وام قرض‌الحسنه به ۳۰ میلیون تومان +بخشنامه
سه شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰
کد خبر: 72802
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳

آصفری: تشکیل سفارت مجازی؛ مقدمه تشکیل سفارت رسمی کشور‌های اسلامی در فلسطین

یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: اقدام اخیر مجلس در تصویب طرحی درباره ایجاد سفارت مجازی ایران در فلسطین نوید بخش تشکیل سفارت رسمی و فیزیکی ایران و سایر کشور‌های اسلامی در این منطقه است.

به گزارش دیار آفتاب؛  محمدحسن آصفری، کارشناس مسائل بین الملل در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، درباره تشکیل سفارت یا کنسولگری مجازی جمهوری اسلامی در فلسطین که اخیرا در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است، گفت: سفارت فلسطین در دل ملت‌های آزادی بخش دنیاست چه این کشور‌ها از لحاظ فیزیکی در فلسطین سفارتی داشته باشند چه نداشته باشند.

وی ادامه داد: افتخار جمهوری اسلامی این است که جایگاه فلسطین را در بین ملت‌های دنیا احیا و زنده کرده است و اقدام اخیر مجلس به عنوان ایجاد سفارت مجازی در فلسطین در حقیقت نویدبخش تشکیل سفارت رسمی و فیزیکی ایران و سایر کشور‌های اسلامی در آینده نه چندان دور در فلسطین اشغالی است که با نابودی رژیم صهیونیستی محقق خواهد شد.

آصفری با بیان اینکه صدای تنفس‌های مصنوعی رژیم صهیونیستی این روز‌ها به گوش جهانیان رسیده است، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی دیگر آن رژیمی نیست که در تصورات خود نیل تا فرات را می‌پروراند و به دنبال تسخیر همه کشور‌های مسلمان منطقه بود بلکه امروز این رژیم پوشالی تلاش می‌کند تا بتواند اراضی اشغال شده در گذشته را حفظ کند.

این کارشناس مسائل بین الملل با تاکید بر اینکه فلسطین متعلق به همه ملت‌های آزادی خواه دنیا و مردم مسلمان فلسطین است، تصریح کرد: سرنوشت فلسطین هم با انتخابات آزادی که در بین ملت‌های مسلمان فلسطینی که به گوشه و کنار جهان مهاجرت کرده و پراکنده شدند، رقم خواهد خورد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره حیطه جغرافیایی فلسطین اشغالی گفت: بنا به فرموده مقام معظم رهبری فلسطین از کرانه‌های باختری تا دریای مدیترانه است و به تبع اقدامات رژیم صهیونیستی مانند کشتار مردم غزه نمی‌تواند لطمه‌ای به جایگاه این ملت در جهان بزند.

آصفری ادامه داد: رژیم صهیونیستی حتی بین خود صهیونیست‌ها نیز از بین رفته است و این رژیم غیرقانونی و غیررسمی هر چه قدر هم که مورد حمایت آمریکا باشد این حمایت از حیطه کاغذ‌های مجامع بین المللی فراتر نخواهد رفت.

این کارشناس مسائل بین الملل در پایان خاطرنشان کرد: آنچه در بین ملل دنیا وجود دارد آن است که دولتی به نام رژیم صهیونیستی برای هیچ یک از ملل آزاده خواه قابل قبول و پذیرفته شده نیست.

captcha