منتخب مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی؛

آزاد سازی خرمشهر نقطه عطف درشروع عمیات های متحد نیروهای مسلح ایران بود

منتخب مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: آزاد سازی خرمشهر یک نقطه عطف تاریخی در شروع عملیات‌هایی با اتحاد بین نیروهای مسلح ما بود و مهم‌ترین عامل پیروزی در خرمشهر بعد از لطف و عنایت الهی اتحاد و همدلی همه نیروهای جمهوری اسلامی و ایثارگری و انسجام رزمندگان اسلام بود.
کد خبر: ۷۲۷۷۳ تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰

محمدحسن آصفری منتخب مردم اراک، کمیجان و خنداب در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب ضمن گرامیداشت حماسه سوم خردادماه به بازخوانی عملیات بیت‌المقدس پرداخت و گفت: این عملیات در ماشین جنگی دشمن بسیار تأثیرگذار بود و در حالی انجام شد که مدت زیادی از عملیات غرورآفرین فتح المین که زمینه‌ی عملیات بیت‌المقدس بود نمی‌گذشت.

آصفری در ادامه افزود: عملیات آزادسازی خرمشهر و به اسارت درآمدن بیش از 19 هزار نیروی متجاوز بعثی چنان شوک بزرگی به سردمداران رژیم بعث و حامیان آنها وارد کرد که مجبور شدند صراحتاً اعلام کنند نمی‌توانند در مقابل رزمندگان اسلام مقاومت کنند و همین مسئله سبب شد تا در حمایت خود از صدام دچار تردید شده و این حمایت‌ها را کمتر کنند.

آزاد سازی خرمشهر در پیش بینی های عراق نمی گنجید

وی با تأکید بر اینکه آزادسازی خرمشهر در پیش‌بینی‌های جنگی فرماندهان عراق نمی‌گنجید تصریح کرد: حتی صدام اعلام کرده بود که اگر ایرانی‌ها توانستند خرمشهر را باز پس بگیرند کلید بصره را به آنها خواهم داد و این نشان‌دهنده آن است که احتمال آزادسازی خرمشهر را نمی‌دادند.

منتخب مردم اراک کمیجان و خنداب در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ادامه افزود: شکست صدام در این عملیات باعث شد تا رژیم بعث دست به عملیات‌های ایذایی و استفاده از تسلیحاتی مانند شیمیایی‌های برد کوتاه در مناطق همچون پاسگاه زید بزند.

آزاد سازی خرمشهر امداد الهی بود

آصفری عملیات بیت المقدس را از جمله اولین عملیات‌های هماهنگ و منسجم سپاه و ارتش دانست و گفت: غیر از معجزه و امداد الهی چیز دیگری امکان نمی‌داد که ما مجدداً خرمشهر را پس بگیریم چراکه عراق موانع زیادی را در اطراف و داخل شهر ایجاد کرده بود تا راه‌های نفوذ را ببندد و حتی پیش‌بینی کرده بودند که ایران قصد عملیات هلی برد داشته باشد و برای این منظور موانعی تعبیه‌شده بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آزادسازی خرمشهر یک نقطه عطف تاریخی در شروع عملیات‌هایی با اتحاد بین نیروهای مسلح ما بود و مهم‌ترین عامل پیروزی در خرمشهر بعد از لطف و عنایت الهی اتحاد و همدلی همه نیروهای جمهوری اسلامی و ایثارگری و انسجام رزمندگان اسلام بود.

انتهای پیام/