پروژه‌های نیمه‌تمام؛ استخوانی در گلوی پیشرفت اقتصادی استان‌ها/ کلنگ‌های بی‌فرجام، متوقف در ایستگاه وعده‌ها کاخ سفید: برای پاسخ به حمله راکتی به عین‌الاسد، تصمیم عجولانه‌ای نمی‌گیریم تصادف زنجیره‌ای در جاده ساوه به تهران/عکس آقای روحانی صف‌های خرید مرغ و روغن را ببنید و بعد بگوید چرخ اقتصاد می‌چرخد/ قدرت خرید مردم یک ششم سال ۹۲ شد تقویت ویژه نیروی دریایی سپاه در سال ۹۹/ از تحویل پُرتعداد پهپاد و قایق تندرو تا ناو اقیانوس‌پیما واکسیناسیون وکلاء ضروری تر است یا پاکبان‌ها؟/ وکیلِ مدافعِ‌حق و پایبندقانون؛ با قانون‌شکنی، حق‌کشی نمی‌کند! طرح نهال هم عهدی با شهدا در اراک اثر «عروسی خوبان» در جشنواره ادبی یوسف شایسته تقدیر شد کارهای مهمی برای تسهیل ازدواج جوانان در دست اقدام است وزارت ارتباطات مکلف به اجرای شبکه ملی اطلاعات شد
جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۲
کد خبر: 72773
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
منتخب مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی؛

آزاد سازی خرمشهر نقطه عطف درشروع عمیات های متحد نیروهای مسلح ایران بود

منتخب مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: آزاد سازی خرمشهر یک نقطه عطف تاریخی در شروع عملیات‌هایی با اتحاد بین نیروهای مسلح ما بود و مهم‌ترین عامل پیروزی در خرمشهر بعد از لطف و عنایت الهی اتحاد و همدلی همه نیروهای جمهوری اسلامی و ایثارگری و انسجام رزمندگان اسلام بود.

محمدحسن آصفری منتخب مردم اراک، کمیجان و خنداب در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب ضمن گرامیداشت حماسه سوم خردادماه به بازخوانی عملیات بیت‌المقدس پرداخت و گفت: این عملیات در ماشین جنگی دشمن بسیار تأثیرگذار بود و در حالی انجام شد که مدت زیادی از عملیات غرورآفرین فتح المین که زمینه‌ی عملیات بیت‌المقدس بود نمی‌گذشت.

آصفری در ادامه افزود: عملیات آزادسازی خرمشهر و به اسارت درآمدن بیش از 19 هزار نیروی متجاوز بعثی چنان شوک بزرگی به سردمداران رژیم بعث و حامیان آنها وارد کرد که مجبور شدند صراحتاً اعلام کنند نمی‌توانند در مقابل رزمندگان اسلام مقاومت کنند و همین مسئله سبب شد تا در حمایت خود از صدام دچار تردید شده و این حمایت‌ها را کمتر کنند.

آزاد سازی خرمشهر در پیش بینی های عراق نمی گنجید

وی با تأکید بر اینکه آزادسازی خرمشهر در پیش‌بینی‌های جنگی فرماندهان عراق نمی‌گنجید تصریح کرد: حتی صدام اعلام کرده بود که اگر ایرانی‌ها توانستند خرمشهر را باز پس بگیرند کلید بصره را به آنها خواهم داد و این نشان‌دهنده آن است که احتمال آزادسازی خرمشهر را نمی‌دادند.

منتخب مردم اراک کمیجان و خنداب در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ادامه افزود: شکست صدام در این عملیات باعث شد تا رژیم بعث دست به عملیات‌های ایذایی و استفاده از تسلیحاتی مانند شیمیایی‌های برد کوتاه در مناطق همچون پاسگاه زید بزند.

آزاد سازی خرمشهر امداد الهی بود

آصفری عملیات بیت المقدس را از جمله اولین عملیات‌های هماهنگ و منسجم سپاه و ارتش دانست و گفت: غیر از معجزه و امداد الهی چیز دیگری امکان نمی‌داد که ما مجدداً خرمشهر را پس بگیریم چراکه عراق موانع زیادی را در اطراف و داخل شهر ایجاد کرده بود تا راه‌های نفوذ را ببندد و حتی پیش‌بینی کرده بودند که ایران قصد عملیات هلی برد داشته باشد و برای این منظور موانعی تعبیه‌شده بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آزادسازی خرمشهر یک نقطه عطف تاریخی در شروع عملیات‌هایی با اتحاد بین نیروهای مسلح ما بود و مهم‌ترین عامل پیروزی در خرمشهر بعد از لطف و عنایت الهی اتحاد و همدلی همه نیروهای جمهوری اسلامی و ایثارگری و انسجام رزمندگان اسلام بود.

انتهای پیام/

captcha