آیت الله دری نجف آبادی با صدور پیامی به مناسبت سوم خرداد؛

فتح خرمشهر حماسه‌ای ماندگار و برگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی است

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با صدور پیامی سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر را حماسه‌ای برجسته، ماندگار و برگ زرینی در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی عنوان کرد.
کد خبر: ۷۲۷۶۴ تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در پیامی به مناسبت سوم خردادماه با تاکید بر اینکه  آزادسازی خرمشهر حماسه‌ای برجسته، ماندگار و برگ زرینی در تاریخ شکوهمند انقلاب اسلامی است تاکید کرد: فتح خرمشهر كه امام راحل در اهميت آن فرموده اند «خرمشهر را خدا آزاد كرد»، ضربه مهلكي بر پيكر استكبار و عمال دست نشانده اش وارد كرد و مجموعه اي از توطئه ها و دسيسه هاي دشمنان، كه با پيروزي انقلاب اسلامي مردم ايران آغاز شده بود را نقش بر آب كرد.

دری نجف آبادی اظهار کرد: دشمن با هدف تسخير كامل خوزستان و الحاق آن به عراق، تسلط همه جانبه بر اروند كنار براي گسترش تجارت هاي دريايي و در نهايت سقوط انقلاب اسلامي با ايران وارد جنگ شد اما با توجه به تمام امكانات و تسليحات، حتي يك وجب از اين خاك را نتوانست تصرف كند كه اين مهم نتيجه ايمان قوي رزمندگان اسلام بود.

وی ادامه داد: بيش از 40 كشور سرمايه دار و ابر قدرت دنيا با كمك هاي مالي، تسليحاتي و اعزام نيروهاي نظامي به عراق، سعي در براندازي نظام مقدس جمهوري اسلامي داشتند اما ايمان رزمندگان ايران زبوني و شكست رژيم بعثي را به همراه داشت.

امام جمعه اراک: فتح خرمشهر در نتیجه عمليات غرورآفرین بیت‌المقدس همچنان بر تارك ايران اسلامي می‌درخشد و يادآوري دلاورمردي هاي رزمندگان اسلام الگويي ارزشمند براي نسل جوان در حفظ و حراست از آرمان‌های نظام اسلامي است و بازخوانی آن عملیات غرورآفرین و تشریح آن برای نسل جوان یکی از ضروریات امروز جامعه ایران اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: بيش از يك هزار و 800 رزمنده سلحشور و باغیرت استان مركزي در غالب شش گردان علي ابن ابيطالب (ع)، امام حسين (ع)، امام حسن (ع)، امام سجاد (ع)، جانبازان روح‌الله و گردان توپخانه در كنار ديگر رزمندگان از نقاط مختلف ميهن اسلامي در عمليات بیت‌المقدس حضور داشتند و پاسداشت مقام رشادت‌های این عزیزان و مقام شامخ شهدای جنگ تحمیلی به‌خصوص شهدای عملیات بیت‌المقدس باید به یک فرهنگ در جامعه ایران اسلامی تبدیل شود.

انتهای پیام/