شناسایی 104 مورد مبتلا به کروناویروس در 24 ساعت گذشته شکست نمایندگان فوتبال استان مرکزی در روز ِ توقف صدرنشینان افتتاح ۷ پروژه محرومیت زدایی در شازند ۷۰ گروه جهادی در شازند مشغول فعالیت های محرومیت زدایی هستند ۴۸۰ پروژه محرومیت زدایی در دستور کار بسیج سازندگی استان مرکزی قرار دارد اینفلوئنسرهایی که با احساسات مردم جیبشان را پر می کنند مجادلات مردم را ناراحت می‌کند همه باید در مقابل دشمن یکصدا باشیم/مردم از مجلس و دو قوه دیگر انتظار بیان حق و پیگیری آن رادارند مجلس یازدهم به‌جای شعار در عمل کارآمدی خود را ثابت می کند گفت‌وشنود تسنیم با مقام بانک مرکزی|چرا بعد ۴۰سال تورم را حل نکردیم؟ شاپور محمدی: روی تورم ۲۲درصد هم‌قسم شدیم؛ مشکل عرضه است؛ تردید در دوام دلار ۲۲هزاری تصمیم‌ نهایی درباره زمان برگزاری کنکورها امروز اعلام می‌شود
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۳
کد خبر: 72564
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵

روایت هنرمندان از فلسطین در «تجلی مقاومت»/ این یک سوژه جهانی است

مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی بنیاد فرهنگی روایت فتح گفت: نمایشگاه نقاشی و کارتون «تجلی مقاومت» که تا روز قدس برپاست، اعتقاد و حرف هنرمندان کشور و کل دنیا در مسأله فلسطین است.

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد حبیبی مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص برگزاری نمایشگاه «تجلی مقاومت» با موضوع روز قدس و مقاومت که از امروز دوشنبه در موزه فلسطین برقرار است، گفت: امسال به علت تقارن روز سوم خرداد و روز قدس انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدسِ بنیاد فرهنگی روایت فتح تصمیم گرفت تا نمایشگاهی از نقاشی و کاریکاتور را با مشارکت موزه هنرهای معاصر فلسطین در محل گالری موزه فلسطین از روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه برگزار کند.

حبیبی همچنین در خصوص آثار ارائه‌شده به این نمایشگاه گفت: آثار در دودسته نقاشی و کاریکاتور تقسیم شدند، ۲۹ اثر نقاشی به موضوع روز سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر و ۳۲ اثر در قالب کاریکاتور با موضوع فلسطین و روز قدس حضور دارند که در معرض دید علاقه‌مندان و مخاطبان قرار خواهند گرفت.

این هنرمند همچنین در رابطه با برگزاری نمایشگاه در شرایط خاص این روزهای کشور نیز گفت: سعی می‌کنیم نمایشگاه «تجلی مقاومت» را علاوه‌بر بازدید حضوری که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت انجام خواهد شد به‌صورت مجازی هم برگزار کنیم و آثار را به دو صورت نمایشگاه فیزیکی و نمایشگاه مجازی در معرض دید عموم قرار دهیم.

مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس ضمن اشاره به بین‌المللی بودن آثار حوزه فلسطین و کاریکاتورهای ضدصهیونیستی بیان داشت: موضوع فلسطین خاص یک کشور و حتی کشورهای مسلمان نبوده و به‌عنوان یک موضوع بین‌المللی شناخته می‌شود.

وی افزود: کشور ما و هنرمندان ما هم مانند هنرمندان تمامی کشورها به‌تبع همین موضوع و با توجه به این اشغال ظالمانه، وظیفه‌ای دارند که چه در جشنواره‌ها مختلف و چه در برنامه‌های هنری با آثار خود در رابطه با این موضوع اعلام موضع کرده به گونه‌ای که آثار بین‌المللی حاضر در نمایشگاه «تجلی مقاومت» گویای همین موضوع است؛ و اساساً هر پیامی اگر در قالب کار هنری گنجانده شود، تأثیری بسیار خوب، سریع و لطیف خواهد داشت به‌خصوص در آثار حوزه تجسمی و بخش کارتون و کاریکاتور که یکی از بخش‌هایی است که معمولاً پیام خود را به‌صورت واضع و صریح به مخاطب خود منتقل کرده و معمولاً آثار این حوزه بسیار زودهضم و گیرا خواهند بود.

نمایشگاه «تجلی مقاومت» با محوریت روز قدس و مقاومت از امروز دوشنبه بیست و نهم اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۵ الی ۱۸ در محل موزه هنرهای معاصر فلسطین میزبان علاقمندان خواهد بود. این نمایشگاه تا روز قدس برقرار است.

کد خبر 4927591

captcha