جهت‌گیری دولت در بودجه ۱۴۰۱ ثبات اقتصادی است لیگ قهرمانان اروپا|غلبه رئال بر اینتر و حذف میلان/وداع دراماتیک پورتو با فرصت سوزی طارمی تشریح جزئیات تهیه واکسن طبیعی کرونا در اراک/واکسن قابلیت انعطاف در برابر بیماری‌های ویروسی را دارد مه گرفتگی شدید در برخی از محورهای مواصلاتی استان مرکزی/ رانندگان با احتیاط بیشتری رانندگی کنند تکلیف ارز دولتی در بودجه 1401/حمله به صف کاذب ارز/چرا تولید خودرو آب می رود؟ پیروزی بر پیکان واجب‌تر از نان شب/ خطر حذف ایران از جام جهانی / ۴۵ روز ویژه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه ۱۴۰۱/ اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد تومان یارانه به اقشار آسیب پذیر فردا سامانه بارشی جدید، وارد کشور می‌شود/ آلودگی هوا در کلان‌شهرهای و شهرهای‌ صنعتی جدیدترین خرید پرسپولیس کیست؟ / لژیونر ایرانی هم در لیست گل محمدی! دانشجویان در جهاد علمی و فرهنگی همان رسالت رزمندگان در دفاع مقدس را برعهده دارند
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲
کد خبر: 724
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۳
وقتی فرمانداری سیاست را به معیشت مردم ترجیح می دهد

جشن هسته ای برای دختران، برگه اخراج برای پدران/وعده سر خرمن دولت به کارگران+تصاویر

صبح امروز دانش آموزان از همه جا بی خبر، به صف شدند تا با حضور مسئولان دولتی نظاره گر جشن برجامی باشند که از آن فقط چند لبخند ظریفانه به آمریکا و چند ناسزای آبدار به منتقدان دیده اند غافل از آنکه پدرانشان برای لقمه ای نان که یک ماه است آجر شده مقابل فرمانداری اعتراض کرده اند.
به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از فراهان خبر، صبح امروز کارگران شرکت ریز دانه شب تاب شهرک صنعتی فراهان در فرمانداری به بیکاری بیش از یکماه خود اعتراض کردند.
شرکت ریزدانه شب تاب فراهان تولید کننده نوعی شیشه است که از آن در رنگ آمیزی ترافیکی جاده ها استفاده می شود.
کارگران شرکت ریز دانه شب تاب فراهان، مدت یکماه و سه روز است که از کار بیکار شده اند. این شرکت که حدود 25 کارگر دارد از یکماه گذشته مدیر عامل شرکت بدلیل عدم بازار فروش و پر شدن انبارهای تولید کار را تعطیل کرده است.
در تفاهمی بین کارگران و مدیرعامل شرکت بنا بر این بوده است که کارگران از این سی روز، ده روز مرخصی خود را استفاده کنند و حقوق 20 روز مابقی را دریافت کنند و کارگرانی که مرخصی نداشته اند به صورت دوره ای به جای نگهبان شرکت سر کار باشند.
اما تا امروز که سه روز از تفاهم یکماهه گذشته است و خبری از راه اندازی دوباره شرکت نیست. کارگران بدلیل بلاتکلیفی در فرمانداری حضور پیدا کردند و نسبت به این اتفاق اعتراض کردند و خواستار رسیدگی به وضعیتشان شدند.
به گفته کارگران در تماس تلفنی معاون فرماندار با مدیر عامل شرکت، مدیر عامل قول داده است که از هفته آینده کارگران مشغول به کار شوند.
همزمان با این مسئله، مراسم اقتدار ملی به مناسبت برجام با وجود تکذیب این خبر از سوی مقامات دولتی به صورت همزمان در تمام مدارس استان مرکزی برگزار شد و فرماندار و مسئولان فراهان نیز به عنوان نمایندگان دولت،  بجای تدبیر برای حل مشکلات اقتصادی، غافل از آنکه کارگران شهرک صنعتی فراهان مقابل دفترش به اعتراض برخاسته اند، در مدرسه حضور داشت.
صبح امروز دانش آموزان از همه جا بی خبر، به صف شدند تا با حضور مسئولان دولتی نظاره گر جشن برجامی باشند که از آن فقط چند لبخند ظریفانه به آمریکا و چند ناسزای آبدار به منتقدان دیده اند غافل از آنکه پدرانشان برای لقمه ای نان که یک ماه است آجر شده مقابل فرمانداری اعتراض کرده اند.
 
امروز در حالی که مسئولان خود را برای شرکت در مراسم افتخار آفرین اقتدار در مدارس آماده می کردند، کارگران بیکار شده شرکت صنعتی ریز دانه شب تاب برای حل مشکل بیکاری خود، از این اداره به آن اداره می رفتند تا شاید کسی پیگیر حل مشکلات آنها شود.

مسئولان تدبیر و امید یک حساب سرانگشتی داشته باشید که هزینه های این مراسم که در سطح استان مرکزی با برنامه ریزی و یک پارچه اجرا شد، می توانست گره از کار چند کارگر و چند محروم و مستضعف جامعه باز کند؟

انتهای پیام/ک

captcha
آخرین اخبار