شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 در استان مرکزی به 12497 نفر رسید/شناسایی 191 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته مرحله نهایی دومین رویداد تولیدمحتوای دیجیتال بسیج دوم و سوم مهرماه برگزار می‌شود آیین تجلیل از خادمان هیئت های حسینی اراک ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از شاخصه های مهم دفاع مقدس است/ اجرای 183 عنوان برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در اراک هدایت نذورات هیئت های به سمت سلامت و بهداشت جامعه یک ضرورت است/ با الگوی دهه اول محرم به استقبال اربعین خواهیم رفت عزت و کرامت ملت ایران برگرفته از نهضت امام حسین(ع) است شکست خانگی شهروند در لیگ برتر مشکل صدور کارت بازیکنان تیم شهروند حل شده است/ بدهی های زیادی داریم الگوپذیری از دفاع مقدس در گام دوم باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد سادگی فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس سرلوحه رفتار مدیران باشد/ پرداختن به نقش اقشار مختلف مردم در دفاع مقدس یک ضرورت است
دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۵
کد خبر: 72380
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹
عضو فراکسیون امید مجلس:

رزمایش کمک مؤمنانه به الگوی ارزشمند برای سایر کشورها تبدیل شده است

مقدسی عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به رزمایش کمک مؤمنانه گفت: گستردگی و روش برگزاری کمک های مؤمنانه در نظام اسلامی امروز به یک الگوی ارزشمند برای سایر کشورها تبدیل‌شده است.

سید مهدی مقدسی عضو فراکسیون امید مجلس و نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به رزمایش کمک مؤمنانه گفت: رزمایش کمک مؤمنانه و حرکت‌های زیبایی که در کشور امروز در حال رقم خوردن است در دین مبین اسلام و آیات نورانی قرآن و روایات اهل‌بیت(ع) بسیار تأکید شده است.

وی افزود: در سیره ائمه اطهار ازجمله سیره کریم اهل‌بیت امام حسن مجتبی(ع) که این ایام متعلق به ایشان است کرامت،کمک به هم نوعان و توجه به ضعفا بسیار تأکید شده و همچنین پیامبر عظیم‌الشأن در روایت‌های متعددی بر این سنت حسنه و نیکو تأکید کرده‌اند.

مقدسی اضافه کرد: با توجه به شرایط کنونی که در دنیا و به تبع آن در کشور ما رقم خورده یک تدبیر هوشمندانه توسط مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری رزمایش مؤمنانه انجام شد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

وی گفت: رزمایش کمک مؤمنانه یک نمونه حس انسان‌دوستی در ایرانیان است که ریشه در ماهیت انقلاب اسلامی دارد.

مقدسی ادامه داد: مشارکت مردم در تأمین نیازهای افراد آسیب‌دیده از کرونا و نمایش جلوه‌های زیبایی از همدلی در کشور موردتقدیر است که در ماه مبارک رمضان رقم خورده است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس با تأکید بر اینکه اساساً در ماه مبارک رمضان این‌گونه اقدامات باید در اولویت باشد، افزود: افرادی که تمکن مالی دارند و از شرایط خوبی برخوردار هستند می‌طلبد که در این ایام از فرصت به‌دست‌آمده برای کمک به یکدیگر استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه باید سبک و روش کمک در این رزمایش کاملاً برنامه‌ریزی‌شده باشد، گفت: کمک‌ها باید به افراد نیازمند واقعی برسد و از تکراری توزیع کردن پرهیز شود که این موارد را قطعاً ستادهای استانی و شهرستانی در نظر دارند.

مقدسی بابیان اینکه در استان مرکزی نیز با وحدت و مشارکت کلیه دستگاه‌ها با مردم یک حرکت بسیار خوبی در حال انجام است،افزود: مشارکت بالای استان مرکزی در این رزمایش مایه مباهات است چراکه مردم کشور علیرغم وجود گرفتاری‌ها و مشکلاتی که دارند خودشان برای یاری یکدیگر به میدان آمدند و جلوه‌های زیبایی از همبستگی را در جامعه اسلامی به نمایش گذاشتند.

وی تصریح کرد: گستردگی و روش برگزاری کمک‌های مؤمنانه در نظام اسلامی امروز به یک الگوی ارزشمند برای سایر دنیا تبدیل‌شده است.

انتهای پیام/

captcha