جزئیات طرح «جهش تولید و تأمین مسکن»/ ساخت انبوه و کنترل قیمت مسکن اولویت‌های این طرح است ‍ گران‌ترین شیرینی ایران آقای ترامپ وعده انتقام ما قطعی و جدی است آغاز رأی‌گیری غیابی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تروئیکای اروپا: هر اقدامی برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران فاقد اثر قانونی است مروری بر اظهارات انتخاباتی روحانی/ کلیدواژه؛ «انتظارات مردم» آیا حذف کارت سوخت و قرارداد با توتال تصمیم نظام بود؟ حاج‌اسماعیلی در گفتگو با دانشجو، سابقه استفاده از تعاونی‌ها در اروپا دو برابر ایران است/ تعاونی اعتبار شغلی، قربانی موسسات مالی مصاحبه‌ای برای جنجالی ماندن!/ دیده شدن؛ این‌بار از میانبر شبکه ضدانقلاب گل محمدی: سه امتیاز مهمی بود اما هنوز صعودمان قطعی نیست/ باید تمرکز کنیم
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۹
کد خبر: 72344
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۴
امام جمعه ساوه:

رزمایش کمک مومنانه ماهیت انقلاب را به نمایش گذاشت/ مدیریت اسلامی در کرونا موفق عمل کرد

امام جمعه ساوه با اشاره به مشارکت گسترده مردم در رزمایش کمک مومنانه گفت: رزمایش کمک مومنانه ماهیت انقلاب را به نمایش گذاشت.

حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی، امام جمعه ساوه در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به رزمایش کمک مومنانه و تأثیرات آن در جامعه گفت: یکی از آموزه های مهم دین اسلام انفاق در کنار عباداتی همچون نماز و روزه است که بسیار بر آن تأکید شده و انفاق به عنوان عبادت بزرگی در دین اسلام تلقی شده که خداوند متعال در سوره آل عمران می فرماید اگر می خواهید به مقام ابرار دست پیدا کنید باید انفاق کنید و آن هم از بهترین چیزهایی که در اختیار دارید باشد.

وی افزود: فلسفه تشریح برخی از دستورات اسلام توجه به این مسئله است و به طور مثال از وجود مبارک حضرت علی بن موسی الرضا(ع) روایت شده که یک دلیل واجب شدن روزه این است که در گرسنگی و تشنگی به فکر نیازمندان می افتید و از این طریق بر آنها انفاق می کنید.

امام جمعه ساوه با تأکید بر اینکه اسلام تنها دین مسجد نیست بلکه دین اجتماع و توجه به دیگران است، گفت: همواره اسلام در همه دستورات خود توجه به نیازمندان را سفارش کرده است اما در برخی از شرایط این مسئله بیشتر کارکرد خود را نشان می دهد و امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا این مسئله به طور جدی تر مطرح شد.

وی با بیان اینکه بسیاری از اصناف، افراد و خانواده ها در این شرایط کرونایی آسیب دیدند یک درایت و هوشمندی از سمت مقام معظم رهبری در جامعه مبنی بر رزمایش کمک مومنانه مطرح شد،گفت: مهمترین ظرفیتی که در رزمایش کمک مومنانه پای کار آمد عملیاتی شدن ماهیت اسلام و انقلاب بود.

امام جمعه ساوه با اشاره به اینکه رزمایش کمک مومنانه ماهیت انقلاب را به نمایش گذاشت؛ ادامه داد: مشارکت گسترده و بی نظیر همه گروه ها و اقشار مردم در رزمایش کمک مومنانه نشان داد دین اسلام ظرفیت های بزرگی دارد و این کار باعث آبروی جامعه اسلامی شد.

وی با اشاره به اینکه غربی با نقاب حقوق بشری شعار دروغین سر می داد و ژست های پوچ و توخالی می گرفتند، افزود: غارت کردن و دستبرد فروشگاه ها و مغازه ها ماهیت غرب را نشان داد.

امام جمعه ساوه با بیان اینکه ایران اسلامی توانست با مدیریت اسلامی از این آزمون بزرگ سربلند بیرون بیاید،گفت: مدیریت اسلامی سبب شد به جای اینکه مردم به خانه ها ببرند از خانه های خودشان آوردند و به جای اینکه به مراکز دستبرد بزنند و آنها را غارت کنند به آنها اهداء کردند و به عنوان یک فعالیت انسانی در کارنامه ملت ثبت شد.

وی یکی از آثار و پیامدهای مهم این رزمایش را ایجاد انسجام ملی حول محور اسلام و ولایت فقیه خواند و افزود: مردم در کنار سایر دستگاه ها قرار گرفتند و به جای اینکه مقابل یکدیگر باشند دست به دست یکدیگر دادند اما در غرب نتیجه این شد که برخی از ایالات اعلام استقلال و برگزاری رفراندوم کردند که این برعکس کشور  بود.

حسینی در پایان خاطر نشان کرد: یکی دیگر از فوایدی که در رزمایش کمک مومنانه اتفاق افتاد این بود که مشکلاتی همچون ناهماهنگی ها که در سیل و زلزله بعضا پیش می آمد در این رزمایش یک وحدت رویه رقم خورده و یک مدیریت منسجم در حال انجام است.

انتهای پیام/

captcha