عکس/ثبت رکورد پیمایش ۳۱ کیلومتر دویدن رو به عقب در دلیجان کرونا، دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی را به کُما برد/ به‌شماره افتادن نفس‌های صنعت گردشگری در ایران تحریم نیروی انتظامی جمهوری اسلامی نشان از زوال عقلی سردمداران آمریکایی است برگزاری نمازجمعه در ۱۷ شهر استان مرکزی کلیپ| ناجا، یادآور امنیت و اقتدار کشور تحریم ناجا تحریم امنیت ملت ایران است/ نیروی انتظامی همواره از آزمون های مختلف سربلند بیرون آمده است تقدیر از حافظان نظم و امنیت در اراک آیا عرضه سهام عدالت در بورس از تصدی گری دولت می کاهد؟ عکس/ دشت دیدنی شقایق در دیلمان بخش مهم و خطرناک قدرت ما پنهان است/ شاهد جهش قدرت دریایی ایران هستیم
جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
کد خبر: 72326
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۷
مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت خنداب خبر داد

اجرای 23 طرح اقتصاد مقاومتی در سال جهش تولید در خنداب/ ایجاد و توسعه زیرساخت کشاورزی در اولویت طرح‌ها

آلودری مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت خنداب گفت: بسیج سازندگی در سال جاری در نظر دارد نسبت به ایجاد و توسعه زیرساخت اشتغال کشاورزی از قبیل جدول گذاری کانال‌های آبیاری، لایروبی قنوات، ایجاد استخر ذخیره آب، ایجاد کارگاه‌های تولیدی کوچک و زودبازده در قالب ۲۳ طرح اقتصادی و عمرانی با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال اقدام کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ محسن آلودری، مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج خنداب در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب؛ گفت: بسیج به عنوان یکی از یادگاران فکری حضرت امام خمینی(ره) با هدف حراست از آرمان‌های انقلاب تشکیل شد.

وی ادامه داد: یکی از ضرورت‌های امروز انقلاب اسلامی و روحیه بسیجی، تفکر جهادی و مدیریت جهادی است که این فرهنگ در قالب تفکر بسیجی است. اگر این تفکر را در همه عرصه‌ها اشاعه دهیم بسیاری از مشکلات جامعه حل می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج خنداب با بیان اینکه اشتغال جوانان امروز به مهم‌ترین دغدغه کشور تبدیل شده است، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال‌های اخیر بر لزوم تلاش در جهت افزایش تولید داخلی و اشتغال در راستای تحقق اقتصادمقاومتی تاکید کردند چراکه افزایش تولید داخلی علاوه بر کارآفرینی برای جوانان یکی از ارکان مهم تحقق اقتصادمقاومتی است.

آلودری در ادامه گفت: بسیج سازندگی هم در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی با اعطای تسهیلات کم بهره، گام‌های بلندی در جهت اشتغالزایی و کارآفرینی برای جوانان برداشته و برای بسیاری از جوانان بیکار اشتغال ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر لزوم باور و اعتماد به جوانان ادامه داد: اقتصاد مقاومتی با تکیه بر داشته‌های داخل محقق می‌شود که مهم‌ترین داشته را می‌توان همین روحیه جوانان کشور دانست که اگر به آنان اعتماد شود، قطعاً جواب این اعتماد را خواهند داد.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج خنداب با اشاره به همت جوانان خندابی در اشتغالزایی و کارآفرینی گفت: تعدادی از جوانان بسیجی این شهرستان توانسته‌اند با استفاده از تسهیلات اقتصادمقاومتی برای خود اشتغالزایی کرده و با الگو گرفتن از اقتصاد مقاومتی در جهت تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، گامی مثبت بردارند.

آلودری به تسهیلات پرداخت شده از سوی بسیج سازندگی در راستای تحقق اقتصادمقاومتی اشاره کرد و گفت: بسیج سازندگی با ارائه تسهیلات اقتصاد مقاومتی به ارزش ۳۵۰ میلیون تومان به متقاضیان اشتغالزایی در قالب ایجاد کارگاه‌های کوچک، زودبازده و خانگی، در عرصه‌های دامپروری، پرورش ماکیان، کشت گیاهان دارویی، پرورش قارچ، احداث تاکستان داربستی، گلخانه‌های کوچک و پرورش ماهیان زینتی توانسته است با حمایت‌های خود به نوعی چرخ اقتصاد شهرستان را به حرکت درآورد.

وی یادآور شد: در سال ۹۸ تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی از سوی بسیج سازندگی به متقاضیان پرداخت شد که در مجموع برای ۳۴ نفر مستقیم و غیرمستقیم در شهرستان خنداب ایجاد اشتغال کرد.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج خنداب  اضافه کرد: این اشتغال ها در عرصه گیاهان دارویی، پرورش دام و پرورش ماکیان و قارچ و... به صورت مستقیم ایجاد شده است.

وی خاطر نشان کرد: بسیج سازندگی در سال جاری در نظر دارد نسبت به ایجاد و توسعه زیرساخت اشتغال کشاورزی از قبیل جدول گذاری کانال‌های آبیاری، لایروبی قنوات، ایجاد استخر ذخیره آب، ایجاد کارگاه‌های تولیدی کوچک و زودبازده در قالب ۲۳ طرح اقتصادی و عمرانی با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال اقدام کند.

انتهای پیام/

captcha