اندوخته های معنوی به دست آمده از دفاع مقدس نقشه راهی برای ادامه راه نظام است شناسايي استعدادها و اشتغالزايي از اهداف رويداد سراسري توليد محتواي ديجيتال بسيج است تجلیل از دست‌اندرکاران موزه دفاع مقدس استان مرکزی اگر مردم دیدند خودرو «دناپلاس» سوار شدم هجمه وارد کنند مرکز آمار موج تازه تورم را تایید کرد/ تورم نقطه‌ای شهریور 4 درصد افزایش یافت کمک‌های مردم در بیماری کرونا الگوبرداری شده از صحنه‌های دفاع مقدس است آمریکا تلاش می‌کند شکست هایش را در عرصه رسانه جبران کند/ چرا مسئولان اجرایی مدیریت فضای مجازی را به دست دشمن داده اند؟ فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از سوی سردار نقدی/ نجات جورج فلوید سوژه بازی سازان بسیجی شد برداشت انگور از باغات خنداب امکان بازنگری قیمت خرید تضمینی گندم وجود دارد
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
کد خبر: 72184
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی عنوان کرد:

فعالیت ۵۲۰ گروه جهادی در قالب اقشار مختلف بسیج/ ایجاد ۴۷۰۰کارگاه تولیدی کوچک و متوسط روستایی

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی با تأکید بر اینکه مهم‌ترین مأموریت بسیج سازندگی سازماندهی ، هدایت و پشتیبانی از گروه های جهادی است، گفت: هم اکنون ۵۲۰ گروه جهادی در قالب اقشار مختلف بسیج با توانمندی ها و تخصص های گوناگون در زمینه های گوناگون در حال ارائه خدمات به محرومین هستند.

امید محترمی مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی به مناسبت سالروز تشکیل این سازمان در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: بسیج سازندگی بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یک دستگاه اجرایی است که مجاز به تبادل تفاهم نامه و توافق نامه با دستگاه های دیگر می باشد و به دنبال آن است که در عرصه های مختلف در کنار دولت هم افزایی نماید.

وی با بیان اینکه در بسیج سازندگی ماموریت ها حول سه محور اصلی تقسیم بندی می شوند، افزود: گروه های جهادی، محرومیت زدایی ، اقتصادمقاومتی سه محور مهمی هستند که فعالیت ها در این بخش ها تقسیم بندی می شوند.

فعالیت ۵۲۰ گروه جهادی در قالب اقشار مختلف بسیج

محترمی با تأکید بر اینکه مهمترین ماموریت بسیج سازندگی سازماندهی ، هدایت و پشتیبانی از گروه های جهادی است، گفت: هم اکنون ۵۲۰ گروه جهادی در قالب اقشار مختلف بسیج با توانمندی ها و تخصص های گوناگون در زمینه های گوناگون در حال ارائه خدمات به محرومین هستند.

وی ادامه داد: در یک سال اخیر بیش از ۲۱هزار جهادگر بسیجی در مسیر خدمت رسانی به مردم در سطح استان مرکزی مشغول به جهاد و فعالیت بوده اند.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی با بیان اینکه نگاه بسیج سازندگی این است که کار مردم توسط خودشان انجام شود، گفت:هر کجا که مردم خودشان پای کار آمدند ما آنجا موفق شدیم. جهادگران ما هر کجا که ورود می کنند این باور را در مردم ایجاد می کنند که با هم کار کردن اثرش بیشتر است.

وی با تأکید بر اینکه در بخش اقتصادمقاومتی رویکرد بسیج سازندگی کمک به دولت می باشد، افزود: بسیج سازندگی به دنبال آن است تا با اتکا به ظرفیت های مردمی نسبت به تقویت تولید در کنار بازاریابی، برندسازی و آموزش اقدام نماید.

محترمی اظهار کرد: فعالیت های صورت گرفته در عرصه اقتصادمقاومتی به ۱۴عرصه پرورش ماهی ، شترمرغ، بوقلمون، مرغ، دام ، کشت گیاهان دارویی، زعفران، باغات داربستی انگور، زنبورعسل و... تقسیم بندی می شوند.

ایجاد  ۴۷۰۰کارگاه تولیدی کوچک و متوسط روستایی

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی بیان کرد: در ۶ سال اخیر بسیج سازندگی استان مرکزی با ارائه بیش از ۶۵۰ میلیارد ریال تسهیلات و آموزش بیش از ۳۰هزار نفر زمینه را برای ایجاد  ۴۷۰۰کارگاه کوچک و متوسط روستایی فراهم کرده است که به این واسطه بیش از ۹۵۰۰فرصت شغلی در سطح استان مرکزی ایجاد شده است.

محترمی تصریح کرد: رویکرد بسیج سازندگی در زمینه اشتغال در ابتدای امر هدایت و توانمندی متقاضیان است و سپس تشویق انها به دریافت تسهیلات می باشد. با شکل گیری زنجیره ارزش محصولات در طرح های اقتصاد مقاومتی قطعا درصد موفقیت متقاضیان بالا خواهد رفت.

وی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات اساسی بسیج سازندگی استان مرکزی در راستای استفاده ظرفیت های مردمی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و مردمی کردن اقتصاد تشکیل صندوق های قرض الحسنه می باشد،گفت: بسیج سازندگی استان مرکزی با استفاده از ظرفیت ۲۵تسهیل گر آموزش دیده و متخصص تاکنون بیش از ۴۸۰صندوق قرض الحسنه اشتغالزای مردم محور را در سطح استان مرکزی ایجاد کرده است که این صندوقها با استفاده از منابع مالی خرد اعضا و حمایت های صورت گرفته بسیج سازندگی در راستای حرکت به سمت اقتصادی مقاوم گام بر می دارند.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی ادامه داد: گروه های جهادی کشاورزی استان مرکزی هم اکنون در قالب طرح همگام با کشور از مرحله پیش از کاشت تا پس برداشت را به کشاورزان در راستای کاهش شکاف عملکردی محصولات کشاورزی و علمی کردن کشاورزی با تشکیل شبکه های تخصصی در بیش از ۳۰۰روستای استان مرکزی در حال خدمت رسانی و آموزش تخصصی هستند.

اجرای بیش از ۶۲۰پروژه کوچک و متوسط عمرانی

محترمی با اشاره به اینکه یکی دیگر از محوری ترین رویکردهای بسیج سازندگی در زمینه تلاش برای رفع محرومیت در مناطق محروم از طریق اجرای پروژه های عمرانی می باشد،افزود: بسیج سازندگی در یک سال گذشته با اجرای بیش از ۶۲۰پروژه کوچک و متوسط عمرانی به ارزش بیش از ۳۴۰میلیارد ریال نقش به سزا و اساسی را در راستای رفع محرومیت و خدمت رسانی در سال رونق تولید در استان مرکزی انجام داده است. این پروژه ها شامل ساخت مسکن محرومان، اجرای خطوط انتقال اب، لایروبی قنوات، لوله گذاری، ساخت پل، مرمت مدارس، تکمیل مساجد، ساخت خانه های عالم، ساخت استخرهای ذخیره آب و... می باشد.

وی با اشاره به اینکه رویکرد بسیج سازندگی در سال ۹۹ اجرای پروژه های عمرانی با رویکرد آب و اشتغال می باشد، گفت: از جمله ی آن ها می توان به اجرای کانال کشی آب کشاورزی،لایروبی قنوات ، لایروبی رودآبها، لوله گذاری زمین های کشاورزی، ساخت استخر ذخیره آب، اجرای پروژه های انتقال آب شرب، ساخت زمین های ورزشی روباز و ... با اعتباری بالغ بر ۲۵۰میلیارد ریال اشاره کرد.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی در این خصوص ادامه داد: اجرای پروژه های بسیج سازندگی تماما با نظارت فنی دستگاه ههای اجرایی مرتبط صورت می گیرد و تمام طرح ها از لحاظ کیفی و مهندسی مورد ارزیابی دقیق قرار گرفته و برای طرح ها تاییدیه فنی صادر میگردد. دلیل اصلی اینکه پروژه های بسیج سازندگی با قیمت پایین تر و کیفیت بالا اجرا می گردد اتکا به ظرفیت های  تخصصی گروه های جهادی متخصص و اتکا به روحیه ایثار و از خودگذشتی می باشد.

فعالیت گروه های جهادی تخصصی پزشکی در بیش از ۲۹۰ نقطه محروم

وی با بیان اینکه گروه های جهادی تخصصی پزشکی و بهداشتی بسیج سازندگی در قالب ۲۴ گروه در سطح استان مرکزی در بیش از ۲۹۰ نقطه محروم به صورت شبکه ای و منسجم در زمینه درمان و آموزش های بهداشتی و پیشگیری مشغول به فعالیت می باشد،گفت:خدمت رسانی گروه های جهادی در تمام اقشار بسیج در حال انجام می باشد.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی با تشریح فعالیت های دیگر بسیج سازندگی بیان کرد: بسیج سازندگی به عنوان یک مجموعه واکنش سریع همواره در بحران ها و رخدادهای طبیعی و غیرطبیعی به عنوان اولین مجموعه در دل حادثه حضور پیدا می کند و با اتکا به ظرفیت گسترده گروه های جهادی خدمترسانی به آسیب دیدگان را آغاز می کند.

وی افزود: جهادگران استان مرکزی در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب با اسکان موقت بیش از ۱۲ روستا ، ساخت مسکن آسیب دیدگان تحت پوشش و سایر موارد نقش ارزنده در خدمت رسانی به آسیب دیدگان کرمانشاه داشتند.

محترمی با اشاره به خدمات انجام شده در سیل ۹۸ بیان کرد: همچنین در سیل فروردین ماه ۹۸ نیز با تشکیل ۵قرارگاه جهادی در استان های سیل زده خدمت گسترده ای را در پلدختر، شوش ، اهواز، دره شهر ایلام، چگینی لرستان و مناطق سیل زده استان مرکزی صورت دادند. یکی از شاخصترین اقدامات جهادگران استان مرکزی ساخت ۳۰۰واحد سیل زده در مدت کمتر از ۹ماه می توان اشاره کرد.

وی با اشاره به حضور فعال بسیج سازندگی در مبارزه با کرونا بیان کرد: در زمینه مبارزه با کرونا نیز جهادگران با آرایش گسترده در سطح استان مرکزی حضور پیدا کردند و از ضدعفونی و گندزدایی گرفته تا تولید ماسک و گان و ... خدمات گسترده ای را صورت دادند که شاخصترین اقدام این گروه ها می توان به تولید یک میلیون ششصدهزار ماسک بهداشتی اشاره کرد.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی با بیان اینکه بسیج شگفت انگیزترین آرمان ملت ایران است که تولد آن در دل حوادث رقم خورد و در دل حوادث قوی شد،گفت: بسیج سازندگی در مواجهه با بحران ها و صحنه های مختلف خدمت رشد کرد و به بالندگی رسیده است و امروز جهادگران به عنوان خروجی این حرکت عظیم در قالب نیروهای شجاع، موثر، عاشق سختی، خطرپذیر و توسعه دهنده تفکر انقلاب در حال حرکت هستند.

اهدا بیش از ۸۵۰سری جهیزیه در یکسال گذشته

وی ادامه داد: جهادگران به عنوان نیروهای بی انتها  و بسیج سازندگی به عنوان سازمانی از جنس بی نهایت در حال حرکت به سمت ایجاد بستر حاکمیت مستضعفان هستند.

محترمی با اشاره به فعالیت های دیگر بسیج سازندگی بیان کرد: در زمینه کمک به تسهیل ازدواج زوج های جوان نیز بسیج سازندگی با اهدا بیش از ۸۵۰سری جهیزیه در یکسال گذشته نقش ارزشمندی را در راستای کمک به زوج های جوان صورت داده است. این جهیزیه ها تماما از کالای ایرانی تولید می شود و هدف آن است ضمن ترویج سبک زندگی  آسان، زوج ها بتوانند زندگی مشترک خود را آغاز کنند. در سال ۹۹ بسیج سازندگی استان مرکزی برنامه گسترده ای را در راستای کمک به ازدواج زوج های جوان در دستور کار خود دارد.

وی ادامه داد: همچنین در یک سال اخیر بیش از ۷۰۰۰سری لوازم التحریر به ارزش بیش از ۱۲میلیارد ریال توسط گروه های جهادی و بسیج سازندگی در بین دانش اموزان مناطق محروم توزیع شده است.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی با اشاره به اینکه بسیج سازندگی برآیندی از اراده ی نیروهای انقلاب برای حل مشکلات است تصریح کرد: بسیج سازندگی با اتکا به جهادگران خود به عنوان ستاره هایی درخشان، با صلابت ، قهرمان، فداکار، پرفروغ و امید بخش به دنبال ایجاد کرامت، منزلت و شرافت به محرومین است.

انتهای پیام/

captcha