توقیف 63 دستگاه وسیله نقلیه متخلف در اراک فوتونیوز| اگر «دناپلاس» سوار شدم هجمه وارد کنید باغ موزه دفاع مقدس استان نماد جانفشانی های ۶۲۰۰ شهید استان و رزمندگان سرافراز است امنیت اطلاعات، استقلال، حاکمیت و مدیریت سایبری اصول اساسی ایجاد شبکه ملی اطلاعات/فضای مجازی؛ غیر واقعی اما یک واقعیت! تقابل دشمن در فضای مجازی ادامه مسیر جنگ تحمیلی است/ تلاش می کنند با دروغ و تحریف مردم ایران را از حرکت خود باز دارند ثبت رکورد جدید مبتلایان روزانه به کرونا استان مرکزی/ شناسایی ۲۳۵ مورد مبتلا به کووید 19 در استان مرکزی افتتاح باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی یک کشته در برخورد خودروي سواری و کامیون در محور خمين – اراك اندوخته های معنوی به دست آمده از دفاع مقدس نقشه راهی برای ادامه راه نظام است شناسايي استعدادها و اشتغالزايي از اهداف رويداد سراسري توليد محتواي ديجيتال بسيج است
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۹
کد خبر: 72115
تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۵
امام جمعه موقت اراک؛

کمک مؤمنانه، اقشار کم‌بضاعت را امیدوار می‌کند/ ملت ایران در آزمون کرونا خوش درخشید

امام‌جمعه موقت اراک گفت: الحمدالله می توان نمره قابل قبولی به ملت ایران داد، چرا که ثابت کردند با فرهنگ ایرانی اسلامی خود، نه تنها در مواقع بحران دست به غارت فروشگاه ها نمی زنند –در حالی که مدعیان دموکراسی و تمدن و پیشرفته بودن دست به چنین کاری زدند- بلکه با مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه، خوش می درخشند.

حجت الاسلام کاظم سپاسی آشتیانی امام جمعه موقت اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص رزمایش کمک مؤمنانه و تأثیر آن در افزایش همدلی مردم، گفت: با شیوع کرونا شاهد رکود اقتصادی در بسیاری از مشاغل و به تبع آن از کار بیکار شدن عده زیادی از مردم بودیم. همین امر باعث شد تا مقام معظم رهبری در بیانات خود مردم را توصیه به مواسات و همدلی با یکدیگر کنند و نهایتاً رزمایش کمک مؤمنانه شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه مشکل اقتصادی به وجود آمده برای اقشار ضعیف جامعه نوعی امتحان الهی است، افزود: البته این امتحان الهی برای اقشار توانمند جامعه نیز هست، چرا که آنان می توانند به اقشار ضعیف کمک کنند و کمک آنان، اقشار ضعیف را امیدوار می کند.

ملت ایران در آزمون کرونا خوش درخشید

سپاسی آشتیانی، ادامه داد: الحمدالله می توان نمره قابل قبولی به ملت ایران داد، چرا که ثابت کردند با فرهنگ ایرانی اسلامی خود، نه تنها در مواقع بحران دست به غارت فروشگاه ها نمی زنند –در حالی که مدعیان دموکراسی و تمدن و پیشرفته بودن دست به چنین کاری زدند- بلکه با مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه، خوش می درخشند.

امام جمعه موقت اراک اضافه کرد: این کمک های معیشتی در حالی صورت گرفت که جهادگران بسیجی، حوزوی، ارتشی و سپاهی، در عرصه سلامت و در کنار پرسنل بهداشتی صحنه های بی‌نظیری را خلق کردند.

وی افزود: درحالی‌که ایران در تحریم اقتصادی و دارویی است، نظام سلامت ما با همراهی جهادگران عرصه سلامت، توانستند بیماری کرونا را به کنترل درآورند و وضعیت بحرانی را پشت سر بگذارند.

کمک مؤمنانه، اقشار کم‌بضاعت را امیدوار می‌کند

سپاسی آشتیانی با اشاره به رزمایش کمک مؤمنانه در سراسر کشور و استان مرکزی، گفت: این کمک‌هایی که تحت عنوان کمک مؤمنانه میان اقشار نیازمند توزیع می‌شود، می تواند در این وضعیت اقتصادی افراد کم بضاعت را امیدوار کند. در واقع همین‌که خانواده‌ای ببیند در این اوضاع کسانی هستند که به فکر آنها باشند و کمکی هرچند اندک به آنها برسانند، همین امر باعث امیدواری‌اش می شود.

توزیع ۱۲۰هزار بسته معیشتی میان اقشار نیازمند استان مرکزی

وی با اشاره به توزیع ۱۲۰هزار بسته معیشتی در سطح استان مرکزی، تصریح کرد: این کمک ها در حالی است که کمک های غیر رسمی که توسط عموم مردم صورت می گیرد و در بسیاری از موارد کسی هم از آن با خبر نمی شود، رقمی به مراتب بیشتر را شامل می شود.

امام جمعه موقت اراک خاطرنشان کرد: لذا توزیع کمک های معیشتی تحت عنوان کمک مؤمنانه می تواند در کنار ایجاد امید برای خانواده های کم بضاعت، بخشی از نیازمندی آنان را هم برطرف کند. ضمن اینکه چنین اقداماتی باعث افزایش همدلی در میان عموم اقشار مردم نیز می شود که برکات زیادی را به همراه دارد.

انتهای پیام/

captcha