روایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی خانواده ایرانی|اسلام درباره عدالت بین فرزندان چه نظری دارد؟/ حکم فرق گذاشتن والدین در کمک مالی بدون توجیه چیست؟ ترامپ: در مسیر شکست آشوبگران هستیم/ چین باید پاسخگو باشد گزارش | اختتامیه «قلم زرین» همزمان با روز قلم؛ اعلام برگزیدگان جایزه «قلم زرین» با تجلیل از جمال شورجه رمزگشایی از برنامه مهم سپاه و ارتش برای نقش‌آفرینی در اقیانوس هند/ سیادت در مدار ۱۰ درجه؛ رقابت پاکستان و هند یا جنگ آمریکا و چین!؟ +عکس گرانی گوشت قرمز دلالی یا قاچاق دام؟/سرانجام بازار مرغ چه می شود؟ مبارزه با فساد در کارنامه قاضی‌القضات‌ها/ آبادانی در ویرانه‌ درمان دیسک و سیاتیک با استفاده از غمز و دلک در حوزه طب سنتی این دختران را داداش ابراهیم چادری کرد افشاگری محسن هاشمی علیه یک طراحی خبیثانه
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
کد خبر: 71877
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵
عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک:

شورای شهر نگاه جناحی را کنار بگذارد/ استقرار شهرداری الکترونیک و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام از برنامه‌های آینده شورای شهر اراک

عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک با تأکید بر اینکه مدیریت شهری باید به دور از جناح بندی سیاسی باشد، گفت: یکی از معضلات اصلی در روند شورای شهری نگاه های سیاسی است که متأسفانه فرصت های مناسبی را هم از شورا گرفت.

علیرضا مرادی، عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ ضمن تبریک روز شورا، گفت: به عنوان یک عضو شورای شهر اراک به فعالیت‌های مجموعه شهرداری اراک و شخص شهردار نمره قابل قبولی می‌دهم.

وی افزود: هرگونه عملکرد این دوره از شورا به عملکرد تک تک اعضای شورا برمی گردد اما در خصوص سنجش عملکرد این دوره من می توانم نمره ۱۴ از ۲۰ به این دوره از شورا بدهم.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک با اشاره به کارکردهای شورای شهر بیان کرد: بر اساس قوانین در کشور کارکرد شوراهای اسلامی شهر نظارت بر حسن انجام امور و خدمات شهری و شهرداری ها است و بهره برداری بهینه از منابع مادی و انسانی است.

وی با بیان اینکه کارکرد اصلی شورا نظارت است، گفت: وقتی صحبت از نظارت می شود نظارت بر چه چیز و چه کسی مطرح می شود که انتخاب شهردار متناسب با حوزه های جغرافیایی، سیاسی، فرهنگی و کشوری از اولین کارکرد شورا است.

مرادی ادامه داد: یکی دیگر از کارکردهای اصلی شورا بحث برنامه مند و هدفمند کردن فعالیت ها است چراکه ما موظف هستیم از منابع استفاده درست داشته باشیم باید با پشتوانه فکری و برنامه ریزی حرکت کنیم و در واقع تولید برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت از مهمترین محورهای این کارکرد شورا است که شورا در این راستا حرکت می کند.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از کارکردهای عملیاتی شورا بودجه ریزی صحیح و متناسب با دیدگاه های علمی، بومی و توانمندی های منطقه ای است، گفت: این کارکرد یکی از مهمترین مأموریت شورا است و ریل گذاری برای حرکت درست فرهنگی با توجه به توانمندی های شهرداری از دیگر کارکردهای شورای شهر می باشد.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک با اشاره به اقدامات شاخص این دوره از شورای شهر، گفت: مهمترین اقدامات شاخص شورای شهر اراک به نتیجه رساندن پروژه های نیمه تمامی بوده که از دوره های قبل برای شهر باقی مانده بود که شورای پنجم در این راستا موفق عمل کرده است.

وی در ادامه بیان کرد: اقدام مهمی که در این دوره از شورای شهر انجام شد این بود که از تعریف پروژه سنگین و البته کسل کننده برای مردم که بودجه های سنگین را دارد و سبب اذیت شدن مردم می شدند جلوگیری کردیم که می توان گفت این یک نقطه قوت است.

مرادی افزود: زمانی که چند پروژه بزرگ در سطح شهر داریم تعریف پروژه های دیگر می تواند باعث سوء مدیریت شود اگرچه در صورت وجود بحران و یا هرگونه حوادث غیرمترقبه امکان تعریف پروژه جدید وجود دارد اما در شرایط عادی اینگونه نیست.

وی با اشاره به موانع موجود در این دوره شورا گفت: عامل مهمی که باعث شد این دوره از شورا به خوبی حرکت نکند تسلط یک تفکر سیاسی و آن هم در کل کشور بود که اراک هم در این دسته بندی قرار گرفت.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک افزود: لیستی که در انتخابات شورای شهر در کشور انتخاب شد به دلیل طبیعت حزبی بودن آن می بایست نظرات گروه خودشان را عملیاتی می کرد.

وی با تأکید بر اینکه مدیریت شهری باید به دور از جناح بندی سیاسی باشد، گفت: یکی از معضلات اصلی در روند شورای شهری نگاه های سیاسی بود که متأسفانه فرصت های مناسبی را هم را از دست شورا گرفت.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک با تشریح برنامه های آینده این دوره از شورا بیان کرد: تکمیل چند پروژه اصلی که در شهر مانده از برنامه های مهم شورای شهر است از جمله پروژه های شهید صیدی، شهید نبیری، شهید علم الهدی، دیواره های رودخانه های شهر، تکمیل پروژه انتهای خیابان جهانگیری، بهره برداری از پل شهدای مدافع حرم است.

وی افزود: اصلاح ساختاری در نیروی انسانی یکی دیگر از برنامه های آینده شورای شهر است که ما باید بدنه مدیریت شهری را از نظر فکری قوی و از نظر حجم مقداری آن را چابک تر و کاهش دهیم.

مرادی با بیان اینکه استقرار شهرداری الکترونیکی از دیگر برنامه های مهم است، گفت:همچنین ایجاد و تکمیل حسابداری تعهدی در شهرداری اراک که به دلیل نداشتن تعهدات مشکلات عدیده ای وجود دارد و در واقع باعث می شود اعتبار شهرداری از نظر ریالی کاهش پیدا کند.

وی گفت: همچنین برای پروژه های میدان امام حسین(ع)،میدان حضرت امام (ره) در سه راهی خمین و ارامستان اراک که از جمله نقاط حادثه خیز هستند در حال ایده پردازی بر روی آنها هستیم.

عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک در پایان خاطر نشان کرد: عملیاتی کردن برنامه های آینده شورای شهر نیازمند یک همدلی و وحدت رویه است که اگر این نباشد قطعاً دسترسی به این‌ها سخت خواهد بود و مشکلات بیشتر خواهد شد.

انتهای پیام/

captcha