بخشنامه جدید استخدام رسمی در دولت ابلاغ شد سیروس گرجستانی در سن 76 سالگی درگذشت حادثه در یکی از سوله های در حال احداث سایت هسته ای نطنز برخورد پراید با تریلی در اتوبان تهران – ساوه دو کشته بر جا گذاشت ساماندهی سهامداران آذرآب یکی از خواسته‌های کارگران است/ بانک کشاورزی مالک مطمئنی نیست صنعاء به شدت بمباران شد توصیه‌هایی برای استفاده از ماسک در گرمای تابستان میان وعده‌های خوشمزه‌ای که انرژی بدنتان را تامین می‌کنند آیین تعویض پرچم گنبد حرم مظهر امام رضا (ع) امشب برگزار می‌شود جنگنده آذرخش؛ استوانه صنعت هوایی ایران در اوج تحریم‌ها + تصاویر
پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
کد خبر: 71807
تاریخ انتشار: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۷
مسئول بسیج کارگران وکارخانجات سپاه روح الله:

۱۵۵ گروه جهادی در قالب شیفت ایثار در استان مرکزی سازماندهی شده اند

مسئول بسیج کارگران وکارخانجات سپاه روح الله با بیان اینکه ۱۵۵ گروه جهادی در قالب شیفت ایثار در بسیج کارگری سازماندهی شده اند، گفت، کارگران سازماندهی شده در این شیفت در عملیات های مختلف حضور فعال دارند.

سرهنگ پاسدار محسن ربیعی مسئول بسیج کارگران وکارخانجات سپاه روح الله استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ با بیان اینکه نهم اردیبهشت ماه روز بسیج کارگری نامگذاری شده، گفت: نهم اردیبهشت ماه سالروز تشییع نمادین پیکر شهید برونسی، شهیدی که در کسوت کارگری به سلوک و اوجی از معرفت رسید که بزرگان زیادی به حال او غبطه خوردند تحت عنوان روز بسیج کارگری نامگذاری شده است.

ربیعی با بیان اینکه سال ۹۹ برای جامعه کارگری سالی مهم و تأثیرگذار خواهد بود، گفت: از طرفی کشور با این ویروس منحوس کرونا درگیر شده و جامعه و مردم را به سمت تولیدات و تقاضای بیشتری برده و از طرفی هم افت اقتصاد جهانی و همچنین جنگ اقتصادی در کشور شرایط را برای جامعه کارگری حساس کرده است.

وی با اشاره به شعار جهش تولید بیان کرد: همچنین امسال مقام معظم رهبری در ابتدای سال در امتداد شعار سال های گذشته، امسال را نیز سال جهش تولید نامگذاری کردند و کارگران عنصر اصلی تولید و در خط مقدمه نیز حضور دارند و این شرایط باعث شده امسال هفته بسیج کارگری از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.

مسئول بسیج کارگران وکارخانجات سپاه روح الله با اشاره به شهید شاخص کشوری در جامعه کارگران گفت: جامعه کارگری و کارفرمایی ایران امسال متبرک به شهید ناصر بختیاری از استان مرکزی شده است.

وی با اشاره به اهداف برنامه‌های بسیج کارگران بیان کرد: ابتدا اینکه باید نقش کارگران در برهه‌های مختلف انقلاب برای جوانان و نوجوانان تبیین شود و دوم تکریم مقام شهدا و جایگاه ایثار و فداکاری در کشور که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

ربیعی با بیان اینکه رزمایش کمک مؤمنانه بعد از سخنرانی مقام معظم رهبری در دستور کار سازمان بسیج کارگری استان قرارگرفته، گفت: در این رزمایش سعی داریم با شناسایی کارگرانی که وضعیت مناسبی ندارند به آنها توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

مسئول بسیج کارگران و کارخانجات سپاه روح الله ادامه داد: در مرحله اول رزمایش کمک مؤمنانه پیش بینی تهیه و توزیع ۵ هزار بسته معیشتی از طرف مراکز صنعتی و تولیدی شده است.

وی با اشاره به برنامه مهم پایش سلامت کارگران در شرایط کرونایی بیان کرد: پایش سلامت کارگران اقدام مهم دیگری است که در این هفته با جدیت انجام می شود که از سلامت خود کارگران شروع تا گندزدایی و ضدعفونی محیط کارگران نیز خاتمه پیدا می کند.

ربیعی افزود: اگرچه این موضوع از همان ابتدای شیوع ویروس منحوس کرونا شروع شده و به طور مستمر توسط کارگران بسیجی نیز انجام می شود.

وی با تشریح خدماتی که در شیفت ایثار ارائه می شود، گفت: شیفت ایثار به این معناست که کارگران خارج از ساعت اداری کارهای زمین افتاده در کارخانه که گذشته می بایست انجام می‌شده را در قالب شیفت ایثار انجام می دهند .

مسئول بسیج کارگران وکارخانجات سپاه روح الله با بیان اینکه ۱۵۵ گروه جهادی در قالب شیفت ایثار در بسیج کارگری سازماندهی شده اند، گفت، کارگران سازماندهی شده در این شیفت در عملیات های مختلف حضور فعال دارند.

وی با بیان اینکه آسیب های ناشی از کرونا در جمعیت کارگری زیاد قابل توجه نبوده و سعی شده از این آسیب های پیشگیری کنیم،گفت: وضعیت کلیه کارخانجات و مراکز تولیدی از ابتدای شیوع کرونا رصد می شود و این رصد بدین جهت صورت می گیرد که حق کارگری ضایع نشود.

مسئول بسیج کارگران وکارخانجات سپاه روح الله در پایان خاطر نشان کرد: شرایط کرونا آسیب جدی به مجموعه کارگری استان وارد نکرده و با بررسی های انجام شده بیشتر آسیب ها مربوط به قشر کارهای خدماتی است.

انتهای پیام/

captcha