اصلاح ساختار مدیریت شهری کشور یک ضرورت است مطرح کردن قاچاق دام سرپوشی برای گرانی گوشت/ برخی مسؤولان آدرس غلط می‌دهند جزئیات ثبت‌نام غیرحضوری ترم تابستان پیام نوری‌ها اعلام شد / آغاز برگزاری امتحانات پایان‌ترم تابستان از ۲۶ مردادماه شناسایی 40 منطقه حاشیه‌نشین در اراک و ساوه/اوقاف با استفاده از ظرفیت وقفی به مسائل اجتماعی ورود می‌کند طرح جدید مجلس برای تعویق در برگزاری کنکور ۹۹ شورای شهر اراک در دوره پنجم نمره قبولی نمی گیرد/ کلانشهر اراک در پروژه های عمرانی به شدت عقب است کسی نباید مبتلا شدن به ویروس کرونا را عار بداند/ کارمندانی که ماسک نزنند، غیبت می‌خورند آزمایش واکسن کرونا بر روی آفریقایی‌ها جنایت حقوق بشری است بازیگران اصلی اردوگاه اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری + تصاویر ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی عملاً بی‌خاصیت شده است
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
کد خبر: 71682
تاریخ انتشار: ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۷
معاون اول قوه قضائیه:

تشکیل پرونده برای معدوم سازی جوجه های یک روزه/کلیه پروتکل های بهداشتی در زندان ها با جدیت انجام می شود

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به معدوم سازی جوجه های یک روزه گفت: در خصوص معدوم سازی جوجه های یک روزه پرونده تشکیل شده و در مرحله تحقیقات مقدماتی است و تاکنون تصمیم نهایی اتخاذ نشده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه در حاشیه آیین تودیع و معارفه رییس کل دادگستری استان مرکزی در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات دستگاه قضایی در جهت پیشگیری از کرونا در زندان ها، گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تلاش های زیادی برای سلامت زندانیان انجام شده و همواره این موضوع از توجه ویژه ای برخوردار بوده است.

وی افزود: با هماهنگی وزارت بهداشت کلیه پروتکل های بهداشتی در زندان ها با جدیت انجام می شوند و شرایط بهداشتی و تامین لوازم بهداشتی در زندان ها به گونه ای انجام شد که کمترین آسیب به زندانیان وارد شود.

محسنی اژه ای با بیان اینکه سعی شد زندانیانی که بیرون بودن آنها برای مردم و کشور خطری نداشته باشد بتوانند از مرخصی استفاده کنند،گفت: در این راستا ابتدا بخشنامه ترتیب داده شد که تا پایان فروردین ماه تعدادی کثیری از زندانیان از جمله زندانیان امنیتی و غیر امنیتی و یا مالی و غیرمالی و یا افرادی که شرایط مرخصی داشتند مرخص شوند.

وی ادامه داد: برخی از زندانیان طبق قانون و برخی احکام امکان مرخصی نداشتند اما باقی زندانیان که مشمول شرایط بودند از مرخصی استفاده کردند.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به شرایط بعد از پایان فروردین بیان کرد: بلافاصله پس از پایان فروردین ماه، در نشستی دستورالعمل مفصلی تهیه شد که براساس آن مهلت مرخصی تعدادی از افرادی که به مرخصی رفته بودند، تمدید شد، برخی ممکن است مشمول عفو شوند که در اینصورت نیاز به بازگشت به زندان نخواهد بود و افرادی هم هستند که واجد برخی شرایط برای عفو نیستند و باید به زندان بازگردند.

وی با اشاره به مشکلات برخی از صنایع در استان همچون هپکو و آذرآب گفت: با توجه به شعار سال یکی از توصیه های امسال قوه قضائیه به روسای کل دادگستری در استان ها این است که در مورد کمک به دولت جهت تحقق شعار سال و جهش تولید همکاری داشته باشند و لازمه تحقق این کار این است مقابله جدی با فساد صورت گیرد و البته این مبارزه نباید منجر به تعطیلی کارگاه های خرد و کلان شود. قوه قضائیه با مسئولان استانی برای تحقق شعار سال همکاری خواهد داشت و موارد و مسائلی که مربوط به قوه قضائیه است، پیگیری خواهد شد که حل شود.

معاون اول قوه قضائیه در پایان با اشاره به معدوم سازی جوجه های یک روزه خاطر نشان کرد: در این خصوص پرونده تشکیل شده و در مرحله تحقیقات مقدماتی است و تاکنون تصمیم نهایی اتخاذ نشده است.

انتهای پیام/ 

captcha