تیم تروریستی منافقان در شیراز ‌منهدم شد + جزئیات یاغی‌گری کره جنوبی ادامه پیدا کند، مطالبات ایران را از طریق مراجع بین‌المللی پیگیری می‌کنیم/ آمریکا حق دخالت در معاملات ایران را ندارد افزایش قیمت طلا و سکه طرح جدید‌/ دلار 23102 تومان تاجزاده اکانت‌های کمپ آلبانی-سعودی را متعلق به مردم ایران خواند+ سند اقامه نماز جمعه در همه شهرهای استان مرکزی دستور روحانی به دستگاه‌ها برای گسترش ارائه خدمات از طریق دولت الکترونیک/ رئیس‌جمهور: اجبار مردم به مراجعه حضوری تخلف است عکس/ مترو اصفهان در روزهای اوج کرونا مذاکرات لاوروف با سفرای اتحادیه اروپا درباره برجام و مسائل مهم بین‌المللی درگیری مرزی جمهوری آذربایجان و ارمنستان از سرگرفته شد گزارش| مجلس در هفته‌ای که گذشت / از دیدار رهبرانقلاب تا موافقت با کلیات طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی
پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰
کد خبر: 71678
تاریخ انتشار: ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷
محسنی اژه ای:

ویروس کرونا همه مدعیان قدرت را به زانو درآورده است

معاون اول قوه قضاییه گفت: ویروس کرونا همه مدعیان قدرت را به زانو درآورده است و کسانی که در دوماه گذشته ادعاهای واهی داشتند امروز در تامین نیازهای اولیه خودشان عاجز و ناتوان ماندند.

به گزارش دیار آفتاب؛ غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضاییه امروز در مراسم تودیع و معارفه رییس کل دادگستری استان مرکزی در اراک گفت: ماه شعبان روبه پایان است، ماهی که خداوند به آن عنایت خاصی دارد و این عنایت برای ماست که بیشتر از نعمات آن استفاده کنیم.

محسنی اژه ای اظهار کرد: از خداوند سبحان ملتمسانه می خواهیم بر همه کوتاهی ها و تقصیرات ما قلم عفو بکشید و ما را مشمول غفران الهی کند و در نهایت با طهارت و پاکی وارد ضیافت الهی کند تا بتوانیم از برکات ماه مبارک رمضان بهره مند شویم.

وی ادامه داد: دعاهای ماه مبارک رمضان مقداری متفاوت است و این به دلیل این است که عنایت پروردگار در این ماه فوق العاده است و نباید غفلت کنیم که کمتر بهره مند شویم.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اینکه تقدیر الهی در این مقطع زمانی به گونه ای رقم خورده که جهان در حال یک تجربه و تحول جدی است اضافه کرد: این مسائلی که امروز پیش آمده در طول تاریخ از جمله تعطیلی مساجد، مکه مکرمه، عتبات عالیات و حرم های مطهر کمتر اتفاق افتاده بود.

وی ادامه داد: امروز کشورهای که ادعاهای بسیار سنگین داشتند و به ظاهر قدرتمندان در دنیا به واسطه ثروت، قدرت و جمعیت شان فخر می فروختند در مقابل این ویروس به عجز واداشته شدند و آن هم ویروسی که با چشم غیرمسلح قابل نمایش نیست.

اژه ای بیان کرد: ویروس کرونا همه مدعیان قدرت را به زانو درآورده است و کسانی که در دوماه گذشته ادعاهای واهی داشتند امروز در تامین نیازهای اولیه خودشان عاجز و ناتوان ماندند.

معاون اول قوه قضاییه بیان کرد: امروز کشورهای به ظاهر پیشرفته برای تامین ماسک از یکدیگر سرقت می کنند و این نشان از ناتوانایی آنها در برابر این ویروس است.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه بیش از ۴۰  سال است که ایران اسلامی تحت شدیدترین تحریم ها و فشارها از طرف بیگانگان قرار دارد ولی موفقیت های بسیار بزرگی در مقابله با کرونا دست پیدا کرده و این بسیار قابل تقدیر است.

اژه ای اضافه کرد: امروز علیرغم همه تحریم ها و مشکلات به سمتی می رویم که از نظر تجهیزات پزشکی و درمانی علاوه بر اینکه خودکفا شده ایم می توانیم به دیگران نیز خدمات رسانی کنیم.

وی افزود: علیرغم اینکه مساجد، حرم های شریف و مصلی ها تعطیل هستند اما خوشبختانه روحی های همدلی و انسجام همه در برابر این ویروس به وضوح قابل مشاهده است و این نشان از این دارد که خداوند بر این ملت شهید پرور و شهید دوست یک دریچه دیگر باز کرده و باب رحمت را بر روی این ملت باز کرده است.

معاون اول قوه قضاییه بیان کرد : به واسطه عنایات و توجه خداوند متعال در کشور همه از مردم تا دستگاه ها برای مقابله با این ویروس پای کار آمده اند و این ها چیزی جز تفضل خداوند به ملت مسلمان نیست.

وی با اشاره به اینکه ویروس کرونا یک فرصت ایجاد کرده که به دنیا بفهماند قدرت ظاهری کاملا پوشالی است و تنها عزت از آن خداوند است گفت: در گذشته در داخل کسانی بودند که قدرت خداوند و مردم را باور نمی کردند و چشم شان به کدخدا بود اما امروز متوجه شدند عزت تنها از خداوند است.

وی با تاکید بر اینکه مسئولیت در جمهوری اسلامی به عنوان خدمت به مردم است و منت بر مردم نیست ادامه داد: این موضوع نه تنها در سیستم قضایی بلکه برای همه ارکان نظام اسلامی است.

اژه ای افزود: امر قضا یک موضوع بسیار خطیر است و کسی که قبول مسئولیت می کند باید برای خداوند کار کند چراکه مسئولیت چیزی جز خدمت به مردم و کشور ندارد.

وی خاطرنشان کرد: آنجایی که انسان بتواند در کوران مشکلات جلو برود هنر است خوشبختانه شاخصه های استان مرکزی از ابعاد مختلف قابل قبول است و موفقیت استان در مبارزه با کرونا بسیار قابل تقدیر است که اینها قطعا با همدلی و مشارکت همه حاصل شده است.

حجت الاسلام سید عبدالمهدی موسوی معاون قضایی دادگستری فارس و رئیس شوراهای حل اختلاف این استان، به عنوان رئیس کل دادگستری مرکزی جانشین حجت السلام عبدالهی شد .

همچنبن حجت‌الاسلام عبداللهی هم در حکمی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مرکزی شد.

انتهای پیام/

captcha