وزیر ارشاد: تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌‌ای در کشور/ اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکونی به اهالی رسانه جزییات طرح فروش اینترنتی کالاهای اساسی/ چگونگی فروش مرغ و لبنیات پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند/ روحیه ظلم‌ستیزی در جان مردم زنده است/ شعار مرگ بر آمریکا باقی ست آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و به آنها باج نخواهیم داد/ دانشجویان بن بست های پیش رو را بگشایند اولتیماتوم عجیب سازمان لیگ؛ اجازه تبلیغات محیطی ندهید، دربی لغو می‌شود! تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید! شمارش معکوس برای حذف نسخه های کاغذی امیرعبداللهیان: اگر غرب جدیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است سردار سلیمانی:با استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی بر مشکلات اقتصادی چیره خواهیم شد
شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۶
کد خبر: 715
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۰

دستگيري سارقان مسافر كش در اراك

رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان مركزي گفت: دو برادر جواني كه تحت عنوان مسافر كش با همدستي يكي از دوستانشان از شهروندي اراكي سرقت كرده بودند، در عمليات غافلگيرانه پليس دستگير شدند.
به گزارش دیار آفتاب؛سرهنگ "سيد نورالدين حسيني" رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي  استان مركزي در گفتگو با اراک امروز، گفت: چندي پيش پرونده اي از يكي از پاسگاه هاي انتظامي اراك در خصوص سرقت سرنشينان يك دستگاه خودروي سواري از فردي مسافر به پليس آگاهي استان مركزي ارجاع شد.

حسینی اظهار کرد:شاكي با حضور در پليس آگاهي به كارآگاهان گفت: نيمه شب در يكي از ميدان هاي شهر اراك منتظر خودرويي بودم كه براي انجام كاري به قم بروم كه بعد از گذشت لحظاتي يك دستگاه خودروي سواري با سه سرنشين مرد در مقابلم ايستاد.


وي اضافه كرد: بعد از اين كه خودرو از شهر خارج شد سرنشيني كه در كنار راننده بود اذعان داشت كه قصد دارد از خودرو پياده شود و ناگهان بعد از پياده شدن به صندلي آمد و با دوست ديگرخود به من حمله ور شدند و با زور و تهديد مبلغ 300 هزار تومان وجه نقد،‌تعدادي چك،‌گوشي تلفن همراه و مداركي كه همراهم بود به سرقت بردند و مرا در بيابان رها كردند.


رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي  استان مركزي گفت: با توجه به گفته هاي شاكي، بلافاصله پرونده در اختيار تيمي از كارآگاهان قرار گرفت و تحقيقات براي شناسايي آنان آغاز شد.


دو نفر از سارقان برادر بودند


رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي  استان مركزي ادامه داد: با شروع تحقيقات تخصصي كارآگاهان، سرانجام يكي از سارقان كه ساكن يكي از محله هاي شهر اراك بود، شناسايي و در عملياتي دستگير شد.


وي اضافه كرد:‌ با توجه به اسناد و مدارك موجود و شناسايي وي توسط شاكي تحقيقات از او با جديت ادامه يافت و سرانجام وي لب به اعتراف گشود و اذعان كرد كه به كمك برادر و يكي از دوستانش اقدام به اين سرقت كرده اند.


حسيني افزود: بلافاصله برنامه ريزي عملياتي براي دستگيري دو متهم ديگر نيز آغاز شد و برادر متهم دستگير شده كه بلافاصله در يكي از شهرهاي استان حضور يافته بود، دستگير شد و در بازرسي بدني وي تعدادي از چك هاي سرقتي كشف شد.


رئيس پليس آگاهي استان مركزي از ادامه تحقيقات براي شناسايي ديگر متهم اين پرونده خبر داد و گفت:‌ تحقيقات در اين پرونده در حال پيگيري است و دو متهم نيز براي برخورد قضايي به دستگاه قضايي معرفي و سپس روانه زندان شدند.


وي با اشاره به مهم ترين عوامل زمينه سازي اين گونه سرقت ها خاطر نشان كرد: بي احتياطي در سوار شدن به خودروهاي مسافربر متفرقه با سرنشينان مشكوك و اعتماد بي جا به راننده و سرنشينان ناشناس اين خودروها و گاها قبول مواد خوراكي از آنان از مهم ترين عوامل زمينه ساز اين سرقت ها است.


 حسيني ادامه داد: براي رفتن به سفرهاي خارج از شهر يا مسيرهاي پرت، لازم است كه شهروندان موارد ايمني را رعايت كنند و حتي الامكان از وسايل نقليه عمومي استفاده كنند.

انتهای پیام/ش

captcha
آخرین اخبار