افزایش امضاهای طرح سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس شرکت صنایع آذرآب اراک نویسندگی در ایران شغل نیست و اصلی ترین علت آن کتاب‌نخوانی مردم است/ دستگاه‌های فرهنگی برنامه‌ای برای ترغیب مردم به مطالعه ندارند روایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی خانواده ایرانی|اسلام درباره عدالت بین فرزندان چه نظری دارد؟/ حکم فرق گذاشتن والدین در کمک مالی بدون توجیه چیست؟ ترامپ: در مسیر شکست آشوبگران هستیم/ چین باید پاسخگو باشد گزارش | اختتامیه «قلم زرین» همزمان با روز قلم؛ اعلام برگزیدگان جایزه «قلم زرین» با تجلیل از جمال شورجه رمزگشایی از برنامه مهم سپاه و ارتش برای نقش‌آفرینی در اقیانوس هند/ سیادت در مدار ۱۰ درجه؛ رقابت پاکستان و هند یا جنگ آمریکا و چین!؟ +عکس گرانی گوشت قرمز دلالی یا قاچاق دام؟/سرانجام بازار مرغ چه می شود؟ مبارزه با فساد در کارنامه قاضی‌القضات‌ها/ آبادانی در ویرانه‌
یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
کد خبر: 71381
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۲
از سیل تا کرونا؛

تلاش بی‌وقفه گروه جهادی تریلی داران استان مرکزی برای کمک به مردم

فرمانده قرارگاه جهادی تریلی‌داران استان مرکزی گفت: پس از زلزله کرمانشاه در سال 96 و با دستور فرمانده سپاه استان مرکزی قرارگاهی متشکل از 250 تریلی‌دار بسیجی را تشکیل داده و در سیل لرستان و امروز در مقابله با کرونا، اقدامات جهادی انجام دادیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ تشکیل گروه ها و قرارگاه های جهادی در سال های اخیر به یک سنت حسنه تبدیل شده و توانسته در مواقع بحرانی که کشور نیاز به کمک مردمی دارد، با حضوری جهادی به صحنه آمده و موثر واقع شود.

در این میان قرارگاه جهادی تریلی داران استان مرکزی برای اولین بار در سطح کشور در سال 1396 کار خود را آغاز کرد و تا به حال توانسته در چند زمان بحرانی، کمک شایانی در حوزه های مختلف انجام دهد.

نادر مددی فرمانده پایگاه بسیج شهید آهنگرانی (قرارگاه جهادی تریلی داران استان مرکزی) در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص اقدامات انجام گرفته توسط این قرارگاه، گفت: پس از زلزله سرپل‌ذهاب در استان کرمانشاه در سال 1396 و با دستور سردار کریمی فرماندهی سپاه روح الله استان مرکزی برای اولین بار در کشور گروهی از تریلی داران بسیجی (متشکل از 250 تریلی‌‎دار) گرد هم جمع شده و با همکاری آماد و پشتیبانی سپاه روح الله و با هدف کمک به مردم زلزله زده، اقلام مورد نیاز و کانکس هایی جهت اسکان موقت مردم زلزله زده را طی 9 سرویس از سراسر استان به مناطق درگیر بحران ارسال کردند.

سوخت رسانی به جایگاه های سوخت در زمان اعتصاب تانکرداران

وی ادامه داد: همچنین در زمان اعتصاب تانکرداران و کامیون‌داران، گروه جهادی شهید آهنگرانی وظیفه سوخت رسانی به تمام جایگاه های سوخت را بر عهده گرفت و از ایجاد بحران در پمپ بنزین های استان مرکزی، گیلان و اصفهان جلوگیری کرد.

توزیع کمک های مردمی میان سیل زدگان لرستان و خوزستان

فرمانده پایگاه بسیج شهید آهنگرانی  افزود: یک سال پس از اقدامات جهادی توسط تریلی داران بسیجی در زلزله کرمانشاه، با وقوع سیل در استان های لرستان و خوزستان، تانکرداران استان با همکاری آماد و پشتیبانی سپاه روح الله و بسیج اصناف دست به کار شده و با تجمیع کمک های مردمی، وظیفه حمل و توزیع این کمک ها میان مردم سیل زده این دو استان را بر عهده گرفتند و توانستند با توزیع 10 تانکر از کمک های مردمی، به یاری مردم سیل زده بشتابند.

مددی با بیان اینکه تانکرداران در حمل اثاثیه مورد نیاز جهت تجهیز موکب های اربعین نیز حضوری پر رنگ داشتند، تصریح کرد: در این راستا نیز 4 سرویس از تجهیزات به سوی مرز ها روانه شد تا لوازم مورد نیاز موکب های اربعین ارسال شود و خدمت رسانی بهتری به زائرین عتبات عالیات صورت بگیرد.

توزیع بسته های بهداشتی میان تریلی داران

وی با اشاره به خدمت رسانی این گروه جهادی جهت مقابله با ویروس کرونا، تشریح کرد: پس از شیوع ویروس کرونا بار دیگر قرارگاه جهادی شهید آهنگرانی در سطح استان دست به کار شد و با کمک های مالی پنج پیمانکار شرکت های نفتی، در دو مرحله 2هزار پک های بهداشتی شامل ماسک بهداشتی، مواد ضد عفونی کننده دست و محیط را میان رانندگان و شرکت های حمل و نقل پخش فراورده های نفتی و بیش از هزار و پانصد پک بهداشتی را میان مردم مناطق روستایی و محروم شهرستان شازند توزیع کرد.

فرمانده پایگاه بسیج شهید آهنگرانی با اشاره به توزیع الکل بهداشتی میان مراکز نگهداری بیماران سرطانی و اوتیسمی، گفت: این بسته ها جهت ضد عفونی این مراکز میان آن ها توزیع شده، همچنین بسته های بهداشتی دیگری نیز تهیه شده تا در روزهای آینده میان جانبازان 70درصد و بالاتر و خانواده هایشان توزیع شود.

لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب با تهیه بسته های معیشتی

وی اضافه کرد: پس از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص کمک به اقشار آسیب پذیر پس از شیوع کرونا، قرارگاه جهادی شهید آهنگرانی دست به کار شد و در حال حاضر تهیه 100 بسته معیشتی در قالب طرح کمک مومنانه برای اقشار آسیب پذیر را در دستور کار داریم.

مددی خاطرنشان کرد: امیدواریم اقدامات صورت گرفته توسط تریلی داران بسیجی پایگاه شهید آهنگرانی استان مرکزی مورد توجه سایر تریلی داران سراسر کشور نیز قرار بگیرد و در نقاط دیگر کشور نیز چنین پایگاه های تشکیل شود تا در مواقع ضروری و بحرانی، قدمی در راستای کمک به کشور برداشته شود.

انتهای پیام/

captcha