شناسایی 104 مورد مبتلا به کروناویروس در 24 ساعت گذشته شکست نمایندگان فوتبال استان مرکزی در روز ِ توقف صدرنشینان افتتاح ۷ پروژه محرومیت زدایی در شازند ۷۰ گروه جهادی در شازند مشغول فعالیت های محرومیت زدایی هستند ۴۸۰ پروژه محرومیت زدایی در دستور کار بسیج سازندگی استان مرکزی قرار دارد اینفلوئنسرهایی که با احساسات مردم جیبشان را پر می کنند مجادلات مردم را ناراحت می‌کند همه باید در مقابل دشمن یکصدا باشیم/مردم از مجلس و دو قوه دیگر انتظار بیان حق و پیگیری آن رادارند مجلس یازدهم به‌جای شعار در عمل کارآمدی خود را ثابت می کند گفت‌وشنود تسنیم با مقام بانک مرکزی|چرا بعد ۴۰سال تورم را حل نکردیم؟ شاپور محمدی: روی تورم ۲۲درصد هم‌قسم شدیم؛ مشکل عرضه است؛ تردید در دوام دلار ۲۲هزاری تصمیم‌ نهایی درباره زمان برگزاری کنکورها امروز اعلام می‌شود
دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۸
کد خبر: 71247
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۴
کارشناس مسائل خانواده مطرح کرد؛

توجه به معنویات در ایام قرنطینه خانگی فرصتی برای استحکام بنیان خانواده است/ لزوم ارائه بسته های فرهنگی توسط گروه های جهادی

کارشناس حوزه خانواده با اشاره به فرصت مناسب جهت راز و نیاز با پروردگار در ایام قرنطینه خانگی و تاثیری که بر استحکام بنیان خانواده می گذارد، گفت: توجه به معنویات می تواند به مدیریت این زمان کمک کند و احساس مفید بودن استفاده از این زمان را به انسان بدهد.

حجت الاسلام رضا تاج آبادی کارشناس حوزه خانواده در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص تهدید ها و فرصت های در خانه ماندن در روزهای کرونایی، گفت: با توجه به حجم زیاد زمانی که اعضای خانواده در کنار یکدیگر قرار دارند، خواه ناخواه اصطکاک هایی به وجود می آید ولی می توان در کنار این تهدید ها با برنامه ریزی صحیح، فرصت هایی را پدید آورد.

وی افزود: با توجه به اینکه قرار است تا در این روزها خانواده ها کنار یکدیگر بمانند، لذا حوصله به خرج دادن پدر و مادر در مواجهه با فرزندان و یکدیگر، باعث شادابی فضای خانواده و مدیریت صحیح فضا می شود.

تاج آبادی استفاده ناصحیح از رسانه و فضای مجازی در این ایام را جزئی از تهدید های قرنطینه خانگی دانست و تصریح کرد: ولی در صورتی که پدر و مادر برنامه ریزی صحیحی برای این فضا داشته باشند می توان فضا را مدیریت کرد.

این کارشناس حوزه خانواده با اشاره به فرصت مناسب جهت راز و نیاز با پروردگار در ایام قرنطینه خانگی و تاثیری که بر استحکام بنیان خانواده می گذارد، ادامه داد: توجه به معنویات می تواند به مدیریت این زمان کمک کند و احساس مفید بودن استفاده از این زمان را به انسان بدهد.

وی با اشاره به لزوم ورود مشاوران به این مقوله، گفت: آموزش گسترده در فضای رسانه ای می تواند باعث ارائه راهکارهای فراوانی شود. البته نظرات مردمی نیز می تواند در ارائه راهکارهای بیشتر، راهگشا باشد.

لزوم ارائه بسته های فرهنگی توسط گروه های جهادی

تاج آبادی ارائه بسته های فرهنگی توسط گروه های جهادی و مردمی را یکی از ملزومات این روزها دانست و گفت: ایجاد فضایی برای به اشتراک گذاشتن خلاقیت ها و جوشش های مردمی برای روزهای در خانه ماندن نیز می تواند در عبور بهتر از این مرحله راهگشا باشد.

وی استفاده بیش از حد از فضای رسانه ای را مخرب توصیف کرد و تاکید کرد: در حال حاضر که فضایی برای همدلی و تلاش برای مهار کرونا به وجود آمده، خانواده ها می توانند در حد توان خود در راستای مقابله با این ویروس قدمی بردارند تا هم استفاده مفیدی از زمان داشته باشند و هم از اتلاف وقت و ایجاد اصطکاک میان اعضای خانواده جلوگیری شود.

انتهای پیام/

captcha