کدام نهاد دولتی به نمایندگان کارت هدیه داد؟ بیانیه نمایندگان مجلس یازدهم/ پنج خصوصیتی که ضامن موفقیت مجلس یازدهم خواهد بود ادعای عجیب مقام رده بالای فدراسیون فوتبال/ فیفا فقط ۲ ایراد به اساسنامه گرفته است در خانه ملت کار کنید؛ در خانه خودتان قرآن بخوانید!/ حجاریان: بنا بود عده‌ای از فرماندهان سپاه مجازات شوند اندیشه امام خمینی موازنه قدرت در عرصه جهانی را تغییر داد 5 میلیون نفر در صف قرعه‌کشی خودرو/ نیمی از متقاضیان خریدار پارس TU5 ترامپ برای پیروزی در انتخابات تروریسم‌نژادی را ترویج کرد/ وضعیت فعلی در آمریکا نتیجه تفکر داروینیسم است نحوه دریافت و اجرای سفارش فروش مشمولین سهام عدالت ابلاغ شد کت و شلوارهایی که به خاطر پرو رایگان چند میلیون گران تر فروخته می‌شوند/ تکرار تجربه ناموفق سایت 5040 در سایت یقه آخرین وضعیت تجارت خارجی کشور/ رشد ۶۰درصدی صادرات و واردات نسبت به فروردین
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۴
کد خبر: 71041
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله خبر داد

برگزاری همایش علمی فرهنگ ایثار، شهادت و حقوق شهروندی در اراک

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله استان مرکزی از برگزاری همایش علمی فرهنگ ایثار، شهادت و حقوق شهروندی در اراک خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله  در ۲۴ مین نشست گام دوم کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و 6200 شهید استان مرکزی با اشاره به برگزاری همایش حقوق شهروندی در استان مرکزی گفت: یکی از مسائل مهمی که امروز با آن مواجه هستیم مسئله حقوق شهروندی است. موضوع تامین حقوق شهروندی در مسائل اجتماعی هم در اعتقادات و مبانی اسلامی تاکید شده است.

وی افزود: در همین جهت و در ادامه اجلاسیه های کنگره شهدای استان یک همایش ملی و علمی تحت عنوان همایش ملی فرهنگ ایثار و شهادت و حقوق شهروندی در نظرگرفته شده که مسئولیت آن با دانشگاه پیام نور استان است.

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله با اشاره به اینکه کمیته های تخصصی همایش تشکیل شده، گفت: از سال گذشته کمیته های تخصصی با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و اعضای ستاد کنگره شهدای استان تشکیل شده و پیش بینی می شود اساتید و دانشجویان از این همایش علمی استقبال خوبی داشته باشند.

وی علمی بودن همایش را از مهمترین حسن های این برنامه خواند و افزود: با توجه به جلسات تخصصی و گسترده که بین کمیته های تخصصی این همایش برگزار شده ۱۱ محور مهم برای همایش در نظر گرفته شد که مقالات بر روی این محورها تهیه می شوند.

کریمی ادامه داد: فرهنگ ایثار و حقوق شهروندی، شهدا مدافعان حقوق شهروندی، دفاع از حق صیانت و کیفیت زندگی، حفاظت از محیط زیست و حقوق شهروندی، تبیین دفاع و تروریسم، حقوق شهروندی از دیدگاه ادیان و مذاهب، حقوق شهروندی و مبارزه با مفاسد اخلاقی، قاچاق و مواد مخدر، دفاع مقدس؛ دفاع از حقوق شهروندی، دفاع از حق صلح،امنیت و اقتدار ملی ،دفاع از حق آزادی و امنیت شهروندی و دفاع در مقابله به جنگ بیولوژیک و حقوق شهروندی از جمله محورهای این همایش است.

وی با اشاره به به اینکه فراخوان ارسال مقالات برای این همایش به زودی ارسال می شود که در نهایت در یک مجموعه کتاب جمع آوری خواهند شد،گفت:همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر علاقمندان می توانند به درگاه اینترنتی conference.pnu.ac.ir  مراجعه کنند.

مسئول مرکز حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه روح الله  با اشاره به ضرورت برگزاری این همایش بیان کرد: امروز که موضوع حقوق شهروندی به شدت مورد هجمه و حمله دشمنان غربی قرار گرفته و لذا نیاز است که یک کارجهادی در این خصوص برای تبیین این موضوع مهم انجام شود و این همایش می تواند زمینه این کارمهم را فراهم سازد.

وی ادامه داد: دانشگاه ها امروز باید مسئله حقوق شهروندی از دیدگاه اسلام و قرآن را برای نسل جوان به خوبی تبیین کنند چراکه قرآن و دین مبین اسلام کاملترین مرجع برای حقوق شهروندی است.

کریمی در پایان خاطر نشان کرد: این همایش بدین جهت برنامه ریزی شده که نسل جدید امروز بداند اگر دفاع مقدسی شکل گرفت و رزمندگان در آن صحنه حاضر شدند این موضوع دفاع از حقوق شهروندی ملت ایران بوده و امروز جوانان باید از این مسئله به خوبی دفاع کنند.

انتهای پیام

captcha