کدام نهاد دولتی به نمایندگان کارت هدیه داد؟ بیانیه نمایندگان مجلس یازدهم/ پنج خصوصیتی که ضامن موفقیت مجلس یازدهم خواهد بود ادعای عجیب مقام رده بالای فدراسیون فوتبال/ فیفا فقط ۲ ایراد به اساسنامه گرفته است در خانه ملت کار کنید؛ در خانه خودتان قرآن بخوانید!/ حجاریان: بنا بود عده‌ای از فرماندهان سپاه مجازات شوند اندیشه امام خمینی موازنه قدرت در عرصه جهانی را تغییر داد 5 میلیون نفر در صف قرعه‌کشی خودرو/ نیمی از متقاضیان خریدار پارس TU5 ترامپ برای پیروزی در انتخابات تروریسم‌نژادی را ترویج کرد/ وضعیت فعلی در آمریکا نتیجه تفکر داروینیسم است نحوه دریافت و اجرای سفارش فروش مشمولین سهام عدالت ابلاغ شد کت و شلوارهایی که به خاطر پرو رایگان چند میلیون گران تر فروخته می‌شوند/ تکرار تجربه ناموفق سایت 5040 در سایت یقه آخرین وضعیت تجارت خارجی کشور/ رشد ۶۰درصدی صادرات و واردات نسبت به فروردین
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۷
کد خبر: 71036
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۴
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی:

حمایت از اقشار و کسب و کار آسیب دیده در حد حرف باقی مانده است/رئیس جمهور روزهای طلایی تعطیلات نوروز را برای مدیریت کرونا از دست داد

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با بیان اینکه حمایت های دولت از اقشار و کسب و کار آسیب دیده در حد حرف باقی مانده است، گفت: در قضیه کمک های دولت به واحدها و اقشار آسیب دیده می توان این ضرب المثل را به کار برد که «خود گویی و خود خندی، عجب مرد هنرمندی!» چراکه دولت متأسفانه تنها شعار و وعده می دهد.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص عملکرد مجلس دهم گفت: متأسفانه مجلس دهم مجلسی بود که اکثر نمایندگان به هر دلیل تابع دولت بودند.

نماینده مجلس باید زبان مردم باشد نه کارمند دولت

سلیمی با اشاره به اینکه نماینده مجلس باید زبان مردم باشد نه کارمند دولت، اظهار کرد: متأسفانه عده ای از نمایندگان تحت عنوان لیست امید از روز اول مجلس را به شعبه دوم دولت تبدیل کردند و همین باعث شد مجلس از همان ابتدا کارآمدی خود را از دست بدهد.

وی افزود: لیست امید یک لیست مردود در مجلس دهم بود و اینها به دهان دولت نگاه می کردند و اگر دولت با موضوعی موافق بود آقایان قیام می کردند و اگر دولت مخالف بود آقایان مخالفت می کردند و برخی از نمایندگان هیچگونه اراده ای از خود نداشتند و این موضوع سبب شد مجلس از کارآمدی خود بیفتد.

سلیمی با بیان اینکه مجلس دهم برنامه نداشت و هیئت رئیسه هم متأسفانه نتوانست مجلس را روی ریل خود بیندازد و این یک ضعف بزرگ در مجلس دهم بود، گفت: مجلس دهم نتوانست اولویت های کشور را تشخیص دهد و در زمانی که عمده مشکلات کشور مسائل اقتصادی بود برخی از نمایندگان مسائل عجیب و غریبی را به عنوان خواسته های مردم مطرح می کردند.

وی با تأکید بر اینکه یکی دیگر از ایرادات مجلس دهم این بود که هیئت رئیسه نتوانستند درست در مجلس هدف گذاری کند، افزود: متأسفانه رفیق بازی در مجلس دهم بیداد می کرد و متأسفانه تقسیم نمایندگان در کمیسیون ها بر اساس رفاقت بود و نه بر اساس تجربیات و تخصص ها که این خود یک آفت بزرگ بود و این موضوع سبب شد جامعیت و تخصص محور بودن کمیسیون ها از بین برود و کار در مجلس رها شده بماند .

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: متأسفانه برخی از نمایندگان در مجلس هیچ گونه انگیزه ای برای کار کردن نداشتند و این موضوع بعد از انتخابات بیشتر شد و امروز به دنبال این هستند این فرصت باقی مانده به هر طریق از بین برود و بگذرد.

وی با اشاره به تعطیلی مجلس در بحران کرونا بیان کرد: متأسفانه امروز که کشور درگیر بیماری کرونا است مجلس در تعطیلی به سر می برد و این آفت دیگری است چراکه حدأقل می توانستند کمیسیون ها را با رعایت اصول بهداشتی برقرار کنند که متأسفانه انجام نشد و هیئت رئیسه در این مسئله کوتاهی بزرگی کرد.

عدم مشارکت برخی از نمایندگان در جلسات مجازی

سلیمی با انتقاد از عدم مشارکت برخی از نمایندگان در جلسات مجازی گفت: حدأقل کار در این مسئله این بود که اسامی نمایندگان متخلف به اطلاع مردم و رسانه برسد و نیاز است هیئت نظارت بر نمایندگان بر این مسئله ورود پیدا کند و علت این مسئله که حتی نمایندگان حاضر نشدند در خانه های خود در جلسات مجازی مجلس شرکت کنند مشخص شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظارت بر عملکرد دولت در مجلس وجود نداشت،گفت: نبود نظارت در استیضاح ها،قراردادهای نفتی، ارز 4200 تومانی که خیلی ها بدون دلیل گرفتند و کالایی را وارد نکردند، در بحث کلاه گشاد برجام و پاسخگو نبودن وزیر امور خارجه، کم کاری های دولت و دخالت های دولت در انتخابات که طبق اسناد فراوان به اثبات می رسد به وضوح مشخص است و دود این مشکلات فقط بر چشم مردم رفت.

سلیمی ادامه داد: متأسفانه اسناد و مدارک زیادی در همین انتخابات مجلس گذشته وجود دارد که وزرا،استانداران،فرمانداران و مدیران در انتخابات دخالت کردند و مجلس هم بعد از انتخابات به دلیل تعطیلی پیگیر ماجرا نشد.

وی با تأکید بر اینکه مجلس دهم می توانست آقای رئیس جمهور و دولت را وادار به کار کند اما نخواست،افزود: چراکه این نمایندگان بودند که آقای روحانی را روی کار آوردند و اینها قطعا نمی توانند به ایشان چیزی بگویند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نتیجه مدیریت رئیس جمهور در مسئله ویروس کرونا برای همه آشکار است، گفت: وقتی که مقام معظم رهبری به رئیس ستادکل نیروهای مسلح دستور می دهند و ایشان می گویند از فردا خیابان ها را خلوت می کنیم چرا آقای روحانی با آن مخالفت کرد و این عاملی شد که کرونا کش پیدا کند چراکه ایام تعطیلات طلایی ترین زمان برای مهار کرونا بود.

رئیس جمهور روزهای طلایی تعطیلات نوروز را برای مدیریت کرونا از دست داد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: متأسفانه آقای روحانی این مسئله را نگه داشت تا روز نهم فروردین و آنروز تصمیم گرفت که در واقع 15 روز طلای را برای مدیریت کرونا از دست دادیم.

وی با اشاره به تناقضات ستاد مبارزه با کرونا و صحبت های رئیس جمهور بیان کرد: متأسفانه نوع مدیریت آقای روحانی در ستاد مبارزه با کرونا هم دارای تناقض است چراکه خود ایشان یک حرفی می زند و دیگر اعضا حرفی به تناقض می گویند.

سلیمی با بیان اینکه آقای روحانی متأسفانه نمی تواند در خود دولت و همان چند وزرا مدیریت کند چراکه تناقضات در گفتار و اعمال آنها بسیار مشهود است،گفت:آقای روحانی می گوید ما از خطر عبور کردیم ولی وزارت بهداشت می گوید ما خطرهای دیگری پیش رو داریم که این نشان می دهد زمانی که رئیس جمهور نمی تواند چند وزیر خود را که با هم ارتباطات صمیمی دارند هماهنگ کند چگونه می خواهد کشور را مدیریت کند.

وی ادامه داد:متأسفانه آقای روحانی نتوانست کشور را در موضوع کرونا درست مدیریت کند و اگر کمک های مردمی،گروهای جهادی،بسیج،نیروهای مسلح و خیرین نبود کشور با یک بحران جدی و عمیق روبه رو می شد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تأکید بر اینکه بخش های از دولت در قضیه کرونا کم کاری محض کردند،گفت: به طور نمونه آقای روحانی می گویند اقساط را از مردم نگیرید اما بانک مرکزی نتوانسته بانک های عامل را مجاب کنند و بانک ها هم اقساط را دریافت می کنند.

وی افزود: از یک طرف رئیس جمهور می گوید برای پرداخت قبوض آب،برق و گاز به مردم فرصت داده شود و از طرف دیگر پیامک های اخطار برای مردم ارسال می شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با بیان اینکه دولت یازدهم و دوازدهم دولت بحران ها نیست بلکه دولت شب عروسی است، گفت: این دولت برای گرفتاری و بحران ساخته نشده و رئیس جمهور خوب می تواند سخنرانی کند و وعده بدهد.

وی با اشاره به روش غلط در اصلاح قیمت بنزین توسط دولت بیان کرد: وقتی رئیس جمهور اظهار می کند که روز جمعه از گرانی بنزین مطلع شده نشان می دهد که اطلاعی از وضعیت و مشکلات کشور ندارد و وقتی رئیس جمهور از وضعیت کشور اطلاع ندارد چگونه می خواهد برای مردم تصمیم گیری کند؟

حمایت از اقشار و کسب و کار آسیب دیده در حد حرف باقی مانده است

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با بیان اینکه حمایت های دولت از اقشار و کسب و کار آسیب دیده در حد حرف است، گفت: در قضیه کمک های دولت به واحدها و اقشار آسیب دیده می توان این ضرب المثل را به کار برد که «خود گویی و خود خندی، عجب مرد هنرمندی!» چراکه دولت متأسفانه تنها شعار و وعده می دهد.

وی در این خصوص تصریح کرد: امیدواریم دولت در این چند وقت باقی مانده به خود بیاید و نیاید توقعات مردم را بالا ببرد و مردم را عصبانی کند که البته تحلیل هایی وجود دارد که می گوید دولت به دنبال عصبانی کردن مردم است و این خود یک بحث جدی است که باید به آن توجه شود که آیا دولت واقعا به دنبال این هدف است؟

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در پایان خاطر نشان کرد: یک تحلیل هم این است که می گویند دولت می خواهد اقتصاد کشور با مشکل مواجه شود و شروع کار مجلس یازدهم با یک بحران اقتصادی همراه باشد و به این وسیله بتواند مجلس یازدهم را از پای بیندازد و در این صورت دولت به جای اینکه به فکر مردم باشد به فکر سیاسی بازی است.


انتهای پیام/

captcha