برخورداری همه جاماندگان از سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب شد دستورالعمل‌های بهداشتی برگزاری کنکور دکتری ۹۹ اعلام شد شمار مبتلایان به بیماری کووید 19 در استان مرکزی به 4266 نفر رسید/شناسایی 82 مورد مبتلا به کروناویروس در ۲۴ ساعت گذشته تصمیم سازمان لیگ: بازی فولاد باید برگزار شود/ استقلال باید تست مجدد بدهد/احتمال جریمه آبی پوشان طرح اخذ مالیات از عایدی مسکن در دستور کار مجلس/ دولت وظیفه نظارت و کنترل قیمت‌ها را رها کرده است عکس پروفایل چه راز‌هایی درباره شخصیت افراد افشا می‌کند؟ اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری با کدام نام‌ها وارد می‌شوند؟ دادگاه رسیدگی به اتهامات طبری/وکیل دانیال زاده: موکلم چاره‌ای جز اخذ تسهیلات بانک ملی نداشته طرح سؤال از رئیس‌جمهور تقدیم هیأت‌رئیسه مجلس شد/ امضاها به ۲۰۰ رسید آقای ظریف! شما شریک اصلی دلار ۲۰ هزارتومانی هستید
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۰
کد خبر: 70956
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۴
مسئول مجمع جهادگران استان مرکزی خبر داد؛

اختراع دستگاهی برای قطع زنجیره کرونا در خودپردازها/ جهادگران در روزهای کرونایی دست از تلاش برنداشتند

مسئول مجمع جهادگران استان مرکزی گفت: در روزهای کرونایی که بسیاری از افراد مجبور به خانه نشینی شدند، جهادگران استان دست از تلاش برنداشتند و با ایده های خود دستگاه هایی برای مقابله با ویروس منحوس کرونا تولید کردند.

به گزارش دیار آفتاب؛ کرونا باعث شده تا بسیاری از کارها تعطیل و افراد بسیاری مجبور به خانه نشینی شوند. قرنطینه خانگی این روزها بسیار حوصله سر بر شده است. اما در این میان جهادگران مبتکر با استفاده حداکثری از وقت، بیکار ننشسته و با ساخت دستگاه های مختلف، پنجه در پنجه این ویروس منحوس انداخته تا آن را از پای درآورند.

سید عباس حسینی مسئول مجمع جهادگران استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص کارهای صورت گرفته توسط جهادگران استان جهت مقابله با ویروس کرونا، گفت: پس از ورود این ویروس به کشور و شیوع گسترده آن در نقاط مختلف، جهادگران استان دست به کار شده و دستگاه هایی برای مقابله با کرونا و ضد عفونی سطوح و نفرات تولید کردند.

وی افزود: یکی از دستگاه های ساخته شده توسط جهادگران استان، تونل ضدعفونی کننده اشیاء کوچک است. دستگاه به این گونه کار می کند که با قرار گرفتن اشیاء کوچک مانند کیف، محموله های پستی، کیسه های پلاستیکی و ... سنسور های این دستگاه، شیء را شناسایی کرده و پس از آن مواد ضد عفونی کننده بر روی آن پاشیده می شود تا از هر گونه ویروس پاک شود.

حسینی ادامه داد: این دستگاه که نیم متر ارتفاع و حدود یک و نیم متر عرض دارد با استفاده از قطعات ارزانی تولید می شود و برای استفاده در پایانه های مسافربری، باجه های پست، منازل، سوپرمارکت ها و ... مناسب است.

مسئول مجمع جهادگران استان با اشاره به تولید دستگاه دیگری که با استفاده از سفره های یکبار مصرف، دستکش یکبار مصرف تولید می کند، گفت: حمید حیدری تفرشی دانشجوی مبتکر بسیجی است که در این مدت با همکاری و همفکری دانشجویان دیگر، توانسته چند دستگاه برای مقابله با کرونا، بسازد.

ساخت دستکش و آستین یکبارمصرف از سفره یکبارمصرف

وی افزود: با توجه به مصرف زیاد دستکش پلاستیکی در طول روز توسط افراد مختلف خصوصا پزشکان و پرستاران، یکی از دستگاه های تولید شده توسط این گروه، دستگاه تولید کننده دستکش پلاستیکی با استفاده از سفره یکبار مصرف بود به این صورت که سفره پلاستیکی یکبار مصرف به دستگاه داده می شود و تبدیل به دستکش می شود.

البته این گروه با ارتقاء دستگاه، از سفره های پلاستیکی، آستین یکبار مصرف(برای مصارف پزشکی) هم تولید می کند که با توجه به هزینه تمام شده آن، مورد استقبال قرار گرفته است.

حسینی با اشاره به دستگاه دیگر ساخته شده توسط این دانشجویان مبتکر، گفت: با توجه به سرعت سرایت ویروس کرونا در محیط های عمومی، این گروه دستگاهی تولید کرده تا افراد با قرارگیری در آن به صورت کامل ضد عفونی شده و از این ویروس پاک شوند. این دستگاه به گونه ای است که با ورود نفرات به آن، سنسور های دستگاه، نفر را تشخیص داده و ضد عفونی آغاز می شود و در بیمارستان ها، پایانه های مسافربری و اماکن عمومی کاربرد دارد و می تواند کل بدن فرد را در عرض چند ثانیه به طور کامل ضد عفونی کند.

اختراع دستگاهی برای قطع زنجیره کرونا در خودپردازها

وی با اشاره به ساخت دستگاهی جهت جلوگیری از انتقال ویروس در خودپردازها و سایر مناطق مورد تماس با دست، گفت: این گروه دانشجویی مبتکر، پس از ساخت دو دستگاه بالا، دستگاه دیگری ساختند که از انتقال ویروس از دستگاه های عمومی مانند خودپرداز ها، دکمه های آسانسور و ... جلوگیری می‌کند. این دستگاه هم اکنون در مراحل ثبت اختراع است و در روزهای آینده رونمایی می شود.

حسینی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این دستگاه مشابهی در کشور و دنیا ندارد و قیمت تمام شده آن بسیار پایین است، به نظر می رسد بتواند در بسیاری از اماکن عمومی مورد استفاده قرار گیرد و کمک شایانی به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا کند.

انتهای پیام/

captcha