کدام نهاد دولتی به نمایندگان کارت هدیه داد؟ بیانیه نمایندگان مجلس یازدهم/ پنج خصوصیتی که ضامن موفقیت مجلس یازدهم خواهد بود ادعای عجیب مقام رده بالای فدراسیون فوتبال/ فیفا فقط ۲ ایراد به اساسنامه گرفته است در خانه ملت کار کنید؛ در خانه خودتان قرآن بخوانید!/ حجاریان: بنا بود عده‌ای از فرماندهان سپاه مجازات شوند اندیشه امام خمینی موازنه قدرت در عرصه جهانی را تغییر داد 5 میلیون نفر در صف قرعه‌کشی خودرو/ نیمی از متقاضیان خریدار پارس TU5 ترامپ برای پیروزی در انتخابات تروریسم‌نژادی را ترویج کرد/ وضعیت فعلی در آمریکا نتیجه تفکر داروینیسم است نحوه دریافت و اجرای سفارش فروش مشمولین سهام عدالت ابلاغ شد کت و شلوارهایی که به خاطر پرو رایگان چند میلیون گران تر فروخته می‌شوند/ تکرار تجربه ناموفق سایت 5040 در سایت یقه آخرین وضعیت تجارت خارجی کشور/ رشد ۶۰درصدی صادرات و واردات نسبت به فروردین
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۹
کد خبر: 70955
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۹
اقدامات قرارگاه جهادگران بسیج سازندگی استان مرکزی در مبارزه با کرونا؛

از فعالیت بیش از 9هزار جهادگر در ضدعفونی معابر تا تولید 500هزار ماسک بهداشتی

در پی شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی قرارگاه جهادی بسیج سازندگی استان مرکزی با حضور بیش از 9 هزار جهادگر در قالب 280گروه جهادی اقدامات جهادی خود را برای مبارزه با کرونا آغاز کردند.

به گزارش دیار آفتاب؛ گروه‌های جهادی در تمامی شرایط سخت و بحرانی همراه همیشگی مردم هستند و در فعالیت‌های عام‌المنفعه و محرومیت‌زدایی به‌ویژه در مناطق محروم و سخت‌گذر استان مرکزی دیده می‌شود.

در پی شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی قرارگاه جهادی بسیج سازندگی استان مرکزی برای مبارزه با کرونا آغاز شد تا با ویروس منحوس کرونا مقابله کنند.

با توجه به آغاز فعالیت قرارگاه جهادی مبارزه با کرونا ویروس، گروه‌های جهادی استان با حضور بیش از 9 هزار جهادگر در قالب 280گروه جهادی اقدامات جهادی خود را در تولید ماسک،ضدعفونی و گندزدایی معابر، توزیع بسته های بهداشتی بین مردم و ... انجام داده‌اند.

 تولید 500هزار ماسک بهداشتی در قالب 60کارگاه

یکی از اقدامات صورت گرفته توسط جهادگران بسیج سازندگی در استان مرکزی تامین لوازم مورد نیاز برای پیشگیری از شیوع کرونا بوده که در این راستا 500 هزار ماسک بهداشتی در قالب 60 کارگاه گروه‌های جهادی استان مرکزی تولید شد.

جهادگران بسیج سازندگی در استان مرکزی با راه اندازی کارگاه تولید ماسک در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا در مقابل افراد فرصت‌طلب و سودجو که با احتکار موجب کمبود و گرانی ماسک و همچنین التهاب جو روانی منفی در جامعه شدند.

ماسک‌ها بعد از تولید توسط مرکز بهداشت استریلیزه شده و سپس توسط پویش مردمی با اولویت بین مردم مناطق محروم، مراکز درمانی و خدماتی توزیع می‌شود.

*

تولید بیش از 5 هزار گان و لباس ایزوله و تولید شیلد بیمارستانی و دستکش یکبار مصرف

از دیگر اقدامات گروه‌های جهادی بسیج سازندگی استان می‌توان به تولید بیش از 5 هزار گان و لباس ایزوله و تولید شیلد بیمارستانی و دستکش یکبار مصرف در استان مرکزی اشاره کرد.

 توزیع بیش از 120 هزار لیتر الکل و سایر مواد ضدعفونی کننده

یکی از اقدامات دیگر این جهادگران توزیع محلول‌های ضدعفونی بوده به طوری که بیش از 120هزار لیتر الکل و سایر مواد ضدعفونی کننده توسط این جهادگران در استان توزیع شد.

بسته بهداشتی شامل مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک و الکل به صورت رایگان توسط جهادگران بسیج سازندگی در استان مرکزی در نقاط محروم استان توزیع شد.

به کارگیری بیش از 250هزار لیتر ماده ضدعفونی کننده جهت گندزدایی سراسر استان مرکزی

با به کارگیری بیش از 250هزار لیتر ماده ضدعفونی کننده جهت گندزدایی ۱۱ هزار نقطه استان مرکزی توسط نیروهای جهادی این استان گندزدایی و ضد عفونی شده است.

توزیع بیش از 3500سبد معیشتی کالا بین خانوارهایی که به واسطه کرونا معیشت آنها تحت شعاع قرار گرفته اند، حضور 22گروه جهادی تخصصی پزشکی و پرستاری در کنار جهادگران سلامت،  ارائه خلاقیت ها و ابتکارات گسترده توسط جهادگران بسیجی از دستگاه پلیسه زن ماسک گرفته تا تولید دستگاه یکبار مصرف و تعمیرات لوازم خانگی افراد درگیر با کرونا از دیگر اقدامات جهادگران بسیج سازندگی در استان مرکزی است.

انتهای پیام/

captcha