ابتلای ۲۱۳۳ نفر به کرونا در استان مرکزی/شناسایی ۳۰ مورد کووید۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته هواداران منتخب گچساران در فضای مجازی با اسلحه، نمایندگان منتقد را تهدید کردند! انفجار 2 سيلندر گاز كلر در اتوبان ساوه – تهران/7 نفر راهي بيمارستان شدند افشاگری داورزنی درباره اختلاف وزیر ورزش و کی‌روش کدام نهاد دولتی به نمایندگان کارت هدیه داد؟ ارزش تقریبی سهام عدالت ۱۵میلیون تومان شد ثبت نام ۵ میلیون نفر در طرح فروش فوق العاده خودرو / جریمه واریز نکردن مبلغ بعد از قرعه کشی مشخص شد اصلاح روش سهمیه‌بندی بنزین در دستور کار مجلس یازدهم قیمت روز گوشی موبایل در ۱۱ خرداد انتخاب سکان‌دار تازه انجمن هنرهای نمایشی/شفاف‌سازی پیگیری می‌شود؟
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵
کد خبر: 70917
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج:

برای وزارت ارتباطات درج نمایشی عبارت 5G و گرفتن پول بیشتر از مردم مهمتر از افزایش سرعت واقعی اینترنت است

مسلم معین، مسئول سازمان فضای مجازی بسیج گفت:برای وزارت ارتباطات درج نمایشی عبارت 5G و گرفتن پول بیشتر از مردم مهمتر از افزایش سرعت واقعی اینترنت است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسلم معین مسئول سازمان فضای مجازی بسیج در حاشیه بازدید از مرکز تولید و نشر بازی‌های رایانه‌ای و محصولات سرگرمی بسیج درباره ادعای وزارت ارتباطات نسبت به باندهای فرکانسی صدا و سیما گفت: وزارت ارتباطات در موضوع باندهای فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ صدا و سیما دنبال ارائه خدمات در حوزه 5G به مردم نیست و این در حالی است که بارها موضوعات مطرح شده توسط وزارت ارتباطات درباره نیاز به این فرکانس‌ها برای خدمات با سرعت بالاتر توسط کارشناسان رد شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از دلایل مطرح شده دوباره باندهای فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ توسط وزارت ارتباطات مقطع پوشش فرکانسی آن است، افزود: یکی از روش‌های افزایش ظرفیت برای ارائه خدمات اینترنتی استفاده از فرکانس ۷۰۰ و ۸۰۰ است که البته پیش نیازهای فراوانی دارد و وزارت ارتباطات اگر دنبال افزایش ظرفیت برای استفاده مردم است بهتر است بر روی تکمیل شبکه ملی اطلاعات و اینترنت خانگی سرمایه گذاری کند.

وی ادامه داد: طی چند سال گذشته بارها بر سر در اختیار گرفتن این فرکانس‌ها وزارت ارتباطات با صدا و سیما چالش‌هایی داشته است.

معین با اشاره به اینکه حتی موضوع این باندهای فرکانسی در مجلس مطرح شده است، تصریح کرد: کمیسیون تلفیق بعد از استماع نظر کارشناسان ادعاها در خصوص آزادسازی فرکانس‌های ۷۰۰ و ۸۰۰ که در اختیار سازمان صدا و سیما است را رد کرد و این فرکانس‌ها در اختیار صدا و سیما باقی ماند.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج با تاکید بر اینکه وزارت ارتباطات در موضوع در اختیار گرفتن باند ۷۰۰ و ۸۰۰ دنبال بهانه است که به سطحی‌ترین شیوه، نسل پنجم تلفن همراه را در کشور راه اندازی کند، تاکید کرد: وزارت ارتباطات بجای عمل به تکالیف اصلی خود یعنی راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و توسعه اصولی زیرساخت اینترنت کشور دنبال راه حل های سطحی است و این در حالی است که موضوع ارائه نسل پنجم شبکه تلفن همراه راه حل های پیشرفته‌تری دارد.

وی با تاکید بر اینکه در نسل پنجم شبکه تلفن همراه مجموعه فرکانس‌های متنوعی استفاده می‌شود، افزود: طیف فرکانسی نسل پنجم شامل موج‌های باند بالا (بالای ۶ گیگاهرتز)، باند متوسط (۳ تا ۶ گیگاهرتز) و باند پایین (زیر ۳ گیگاهرتز) است که وزارت ارتباطات فعلاً بر روی فرکانس ۷۰۰ و ۸۰۰ برای ارائه این خدمات متمرکز شده است! که جای سوال دارد.

معین همچنین گفت: به نظر می‌رسد وزارت ارتباطات و شخص وزیر ارتباطات دنبال این موضوع هستند که سطحی‌ترین مسیر را دنبال کنند که فقط بر روی تلفن همراه مردم علامت 5G نمایش داده شود و مردم پول بیشتری بپردازند. اینکه سرعت چقدر بالاتر می‌رود ظاهراً مهم نیست.

وی افزود: اینطور که از فعالیت‌های چند سال اخیر وزارت ارتباطات مشخص است آنها با موضوع باند فرکانسی ۷۰۰ و ۸۰۰ دنبال ارتقای سرعت دسترسی مردم تا سرعت دانلود چند گیگابیت در ثانیه و … نیستند و با بهانه پوشش بیشتر و افزایش ظرفیت دنبال تصاحب این باندهای فرکانسی هستند.

وی در پایان گفت: وزارت ارتباطات بهتر است بجای اتوبان کشی برای سرویس‌های خارجی، تکلیف شبکه ملی اطلاعات و اینترنت خانگی را که در اکثر کشورهای دنیا جزو ملزومات اصلی اتصال مردم به شبکه است را مشخص کند و به مباحث حکمرانی سایبری توجه بیشتری داشته باشد.

انتهای پیام/

captcha