مراسم زیارت اربعین از منازل در سراسر کشور برگزار می‌شود ارزش اقتصادی هفت کیلوگرم گل خشک، معادل یک بشکه نفت است/ چگونه محلات به هلند ایران تبدیل شد آماده میزبانی از وزیران خارجه آذربایجان و ارمنستان هستیم گروسی: سال گذشته بیش از ۴۰۰ بازرسی در ایران داشتیم مجیدی به نیمکت استقلال نزدیک شد/ خوشبختی یحیی با دبل عیسی/ مستر پیتر! هرگز یک ایرانی را تحقیر نکن نسل کشی غیررسمی در آمریکا/ پیشتازی تورم مسکن از تسهیلات ۴۰۰ میلیونی/ ورود مقامات قضائی به ماجرای مصادره‌ها امیر جدید کویت کیست؟/ تداوم نقش میانجی‌گرایانه در دوره «شیخ نواف» قیمت روز گوشی موبایل در ۱۰ مهر دشمن در جنگ نظامی هماورد ایران نیست/ نبرد فعلی، فرهنگی و اقتصادی است خضریان از خلع ید مدیریت فعلی شرکت هفت تپه تا پایان آبان ماه خبر داد
پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵
کد خبر: 70915
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰

آخرین خبرها از عملیات بزرگ در استان‌های «الجوف و مارب» / رزمندگان یمنی در آستانه یک پیروزی تاریخی و سرنوشت‌ساز + نقشه میدانی و عکس

رزمندگان یمنی در ادامه عملیات گسترده در جنوب غرب استان الجوف و غرب استان مارب موفق شدند پیروزهای خیره کننده را به دست آورند و مزدوران سعودی را نقره داغ کنند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از مشرق، از جنوب غرب استان الجوف و غرب استان مارب خبر می رسد، رزمندگان یمنی پس از درگیری های سنگین موفق شدند نیروهای ائتلاف سعودی را باز هم به مانند روزهای گذشته عقب برانند و پیشروی کنند.

براساس اطلاعاتی که یک منبع میدانی در اختیار مشرق گذاشته است، درگیری های سنگین میان رزمندگان یمنی و نیروهای ائتلاف سعودی در حومه شرقی بخش «الحزم» در جنوب غرب استان الجوف ادامه دارد.

به گفته این منبع میدانی، حملات گسترده نیروهای ارتش و رزمندگان کمیته های دفاع مردمی یمن باعث شد شماری زیادی از عناصر مزدور سعودی به همراه فرماندهان میدانی از خط مقدم درگیری ها متواری شوند.

این منبع میدانی از عقب نشینی نیروهای ائتلاف سعودی از کوه «لبنه»، پایگاه بسیار مهم و حساس «اللبنات» و مناطق «اندر و السیل» خبر داد و افزود: رزمندگان یمنی در تلاش هستند مواضع را در این مناطق تازه پاکسازی شده تثبیت کنند.

وی با بیان این که مساحت مناطق تازه آزاد شده در حومه شرقی بخش الحزم در جنوب غرب استان الجوف حدود ۱۲۰ کیلومتر مربع است، گفت: در ساعات گذشته جنگنده های ائتلاف سعودی چندین مرتبه این مناطق از جمله پایگاه «اللبنات» را هدف قرار داده اند.

این منبع میدانی با توضیح این که ائتلاف سعودی با حملات هوایی به دنبال عقب راندن رزمندگان یمنی و باز کردن راه برای اشغال دوباره این مناطق است، تصریح کرد: در صورتی که رزمندگان یمنی موفق به تثبیت مواضع در پایگاه «اللبنات» و سایر مناطق تازه پاکسازی شده شوند، ائتلاف سعودی به جزء بیابان منطقه دیگری را در استان الجوف در اشغال نخواهد داشت.

بخش های استان «الجوف»

وی افزود: «اللبنات»، مهم ترین پایگاه نیروهای مزدور ائتلاف سعودی در استان الجوف به شمار می آید و خط اول دفاع از شهر مارب از محور شمالی به شمار می آمد و همین مسئله اهمیتش را چند برابر کرده است.

به گفته این منبع میدانی، با تثبیت مواضع در مناطق تازه آزاد شده در حومه شرقی بخش الحزم، شهر مارب و مناطق حومه آن از محور شمالی محاصره خواهند شد و ائتلاف سعودی به همین دلیل تلاش خواهد کرد از از نفوذ رزمندگان یمنی به مناطق مرزی با استان مارب و حتی شهر مارب جلوگیری کند.

به گزارش مشرق، مقصدی بعدی رزمندگان یمنی در این محور مناطق «آل عفرج و الخسف» و کوه های «الاقشع، البرش و...» خواهد بود تا یک گام دیگر به پایگاه نظامی «الکنایس» در مرزهای مشترک با استان مارب نزدیک شوند.

در حال حاضر، رزمندگان یمنی با پایگاه نظامی «الکنایس» حدود ۲۷ کیلومتر فاصله دارند؛ این پایگاه از محور جنوبی با شهر مارب حدود ۲۸ کیلومتر و از محور جنوب شرقی با پالایشگاه «الصافر» حدود ۴۴ کیلومتر فاصله دارد.

اعلام الحربی

از غرب استان مارب خبر می رسد، نیروهای یمنی در تلاش هستند مواضع خود را در پایگاه تازه آزاد شده «کوفل» و کوه «غبیرا» در شرق بخش «صرواح» تثبیت کنند؛ درگیری های سنگین در حومه این پایگاه و مناطق غربی کوه «طلعه الحمرا» در جریان است.

به گفته منابع میدانی، به دلیل حملات گسترده هوایی و زمینی ائتلاف سعودی و برخی قبایل، احتمال اشغال دوباره پایگاه مهم و راهبردی «کوفل» و کوه «غبیرا» وجود دارد؛ فاصله رزمندگان یمنی در این محور با شهر مارب (مرکز استان مارب) حدود ۱۴ کیلومتر است.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، نیروهای ائتلاف سعودی در محور شمالی پایگاه نظامی «کوفل» و کوه «غبیرا» نیز حملات گسترده ای را با هدف اشغال کوه راهبردی «هیلان» آغاز کرده اند.

رسانه های ائتلاف سعودی از عقب نشینی رزمندگان یمنی و اشغال کوه «هیلان» و مناطق حومه از جمله «السحیل، الفرع و... » خبر داده اند که یکی منبع میدانی اعلام کرد این خبر کذب و نادرست است.

این منبع میدانی با بیان این که مزدوران سعودی فقط موفق به تصرف منطقه «عروق» در شرق کوه «هیلان» شده اند، افزود: رزمندگان یمنی به دلیل حملات گسترده و برای کاهش خسارت ها به صورت موقت از این منطقه عقب نشینی کردند.

به گزارش مشرق، کوه راهبردی «هیلان» بر جاده مهم و راهبردی پایگاه «ماس» - شهر مارب اشراف کامل دارد و مزدوران سعودی درصدد هستند با اشغال این کوه از قطع شده این مسیر مهم جلوگیری کنند.

captcha