با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت؛

دانش آموزان ساوه ای عازم مناطق عملیاتی جنوب کشور شدند

فرمانده سپاه ناحیه ساوه گفت: 213 دانش آموز دختر ساوجی از شهرستان ساوه در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند. 
کد خبر: ۷۰۹ تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۲
به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ مجید احمد جعفری، فرمانده سپاه ناحیه ساوه در گفتگو با خبرنگار نارخبر،  گفت: 213 دانش آموز دختر ساوجی از شهرستان ساوه در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.
 
وی با اشاره به برنامه های این سفر معنوی اظهار کرد: دانش آموزان به مدت 3 روز به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می شوند و علاوه بر حضور در یادمان عملیات والفجر هشت، شلمچه، دهلاویه و هویزه  به یادگیری درس آمادگی دفاعی می پردازند و در برنامه های زیارتی و جلسات بیان خاطرات دفاع مقدس از زبان رزمندگان و جانبازان شرکت می کنند.

وی انتقال ارزش های  هشت سال دفاع مقدس به نسل نوجوان و جوان جامعه را از وظایف دست اندرکاران دانست و گفت: اعزام دانش آموزان در قالب کاروان راهیان نور، فرصتی خوب برای آشنایی نسل جوان با رشادت های رزمندگان اسلام و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بصیرت افزایی است.
 
احمدجعفری با اشاره به اهداف اعزام، گفت: این دانش آموزان دوره دوم متوسطه با هدف آشنایی با فرهنگ دوران دفاع مقدس اعزام می شوند و همزمانی این بازدید با ایام پیروزی انقلاب اسلامی، تاثیرات معنوی این سفر را افزایش می دهد.
 
 
وی با اشاره به تلاش دشمن برای حمله به اعتقادها و تضعیف روحیه معنوی در جوانان با ابزار جنگ نرم ‏افزود: این کاروان، چهارمین کاروان دانش آموزی شهرستان ساوه است که امسال به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شود و امیدواریم که با همکاری آموزش و پرورش بتوانیم دانش آموزان بیشتری اعزام کنیم.

سرهنگ جعفری با بیان اینکه کاروان های راهیان نور باید تقویت شوند، خاطر نشان کرد: مرحله بعدی اعزام دانش آموزان، 15 بهمن ماه است.
 
وی تصریح کرد: حضور این کاروان ها در مناطق عملیاتی، ضمن آشنا سازی آنان با حقایق زمان جنگ تحمیلی، فرهنگ ایثار و شهادت را نیز در آنها تقویت می کند.
 
انتهای پیام/ک