دارایی واقعی سهام عدالت خود را ببینید واکنش حساب توئیتری دفتر رهبر انقلاب به ماجرای رومینا گزارش؛ چه زمانی طلا ارزان می شود؟/ پیش بینی سبزپوشی بورس در هفته آینده آیا دولت آمریکا ماشه را بر پیکر نیمه‌جان برجام خواهد کشید؟ ترامپ احیای برجام را برای دولت بعدی آمریکا دشوار کرده است واکنش میثم مطیعی به ماجرای قتل رومینا اشرفی اختصاصی| امتیازدهی نمایندگان برای عضویت در کمیسیون‌های مجلس بازنگری می‌شود رساندن بنزین به ونزوئلا پاسخ محکمی به زورگویی‌های آمریکا بود آغاز پیش‌فروش یکساله ۷۵ هزار خودرو بزودی/ تحویل ۲۲ هزار خودرو از هفته آینده قاسم‌پور: آسیه پناهی و ساکنان شهرک فدک کرمانشاه قربانی رویه‌های غلط اداری شده‌اند
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۷
کد خبر: 70861
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۸
عضو کمیسیون قضایی:

در نظر گرفتن جریمه‌های سنگین برای ناقضان طرح فاصله‌گذاری اجتماعی

عضو کمیسیون قضایی، گفت: دستگاه های ذیربط برای اشخاصی که طرح فاصله گذاری اجتماعی را نقض می کنند، جریمه های سنگین در نظر بگیرند.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح فاصله گذاری اجتماعی، گفت: دستگاه های ذیربط  برای اشخاصی که طرح فاصله گذاری اجتماعی را نقض کرده و با سهل انگاری سلامت و جان شهروندان دیگر را به خطر می اندازند جریمه های سنگین در نظر بگیرند.

 وی با اشاره به خدمات ارائه شده از سوی نیروی انتظامی و پلیس راهنمایی و رانندگی و دیگر دستگاهها افزود: اخیرا فیلم ها و مطالبی در فضای مجازی منتشر شده که برخی از مردم به پلیس به دلیل انجام وظیفه و جلوگیری از خروج خودروها از شهرها توهین می‌کنند ، مشخص است که زمانی که این گونه رفتارها ادامه یابد ، ماموری که شبانه روز تلاش می‌کند هم خسته می‌شود.

عضو کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه باید با شخصی که علی رغم توصیه ها برای سفر از شهر خود خارج می شود ، طرح فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکرده و هنجار شکنی میکند برخورد شود، ادامه داد:باید محدودیت‌ها را تا زمانی ادامه دهیم که این ویروس ریشه کن شود در غیر این صورت مدت ها بخش های مختلف کشور درگیر مقابله با این ویروس خواهند بود.

ابوترابی با ابراز اینکه همه هموطنان باید به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی اهتمام ورزند، اظهار داشت:امروز شاهد این هستیم که برخی از افراد در روستاهای کوچک مبتلا به ویروس کرونا شده اند که افراد از شهرها این ویروس را به آنجا برده‌اند؛  اگر این روال ادامه یابد و عده ای بدون رعایت توصیه ها، به رفتارهای خود ادامه دهند، هزینه های مالی و جانی ناشی از کرونا افزایش خواهد یافت.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس با اشاره به نقش نهادهای نظامی و انتظامی و قوه قضائیه برای اجرایی شدن طرح فاصله گذاری اجتماعی، گفت:اگر برخی افراد به دنبال مختل کردن این طرح هستند، قطعا برخورد با آنها باید در دستورکار نهادهای مربوطه باشد، چرا که بحث جان و سلامتی مردم در میان است.

انتهای پیام/

captcha