زندگی فاطمه زهرا(س) در تاریخ، یک نقطه درخشان و استثنایی است/ چرا پیامبر دست دخترش را بوسید حضرت زهرا(س) تا پای جان از ولایت زمان خود دفاع کردند اقیانوس هند زیر سایه موشک‌های بالستیک سپاه/ اهداف دریایی از فاصله ۱۸۰۰ کیلومتری منهدم شدند خبر مهم در اردوی سرخ ها؛ پرسپولیس به جام باشگاه‌های جهان می‌رود؟! سکوت رسانه‌های غربی در قبال مرگ و میر ناشی از واکسن فایزر رئیسی: ۳۰ هزار نفر به قشم رفته‌اند! هر پیک مساوی است با ۸ تا ۱۰ هزار مرگ / مدارس به هیچ وجه به صورت اجباری برگزار نخواهد شد کشف 10 دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق در فراهان مکتب و مسیر شهدا برای جامعه و مردم امیدآفرین و نشاط بخش است شهدا نماد مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر قدرت های استکباری هستند بنزین تشویقی ایام کرونایی صحت ندارد / سهمیه بندی بنزین تغییر نکرده است
یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۰
کد خبر: 70814
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶

بی‌فایدگی و بی خاصیتی «اینستکس» در بحران «کرونا» اثبات شد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: بی فایده و غیر قابل استفاده بودن سازوکار ویژه مالی اروپا موسوم به «اینستکس» و بی عملی اروپایی ها در بحران کرونا بر همگان اثبات شد .

به گزارش دیار آفتاب؛ محمد ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با  اشاره به تحریم دارو و اقلام پزشکی کشورمان از سوی آمریکا با توجه به شیوع ویروس کرونا گفت: علی رغم تبلیغات بسیار درباره سازوکار ویژه مالی اروپا «اینستکس»برای امکان ارسال دارو و تجهیزات پزشکی به ایران، با محدودیت‌هایی که از سوی آمریکا ایجاد شده و انفعالی که اروپا از خود نشان می دهد در واقع در شرایطی که کشور درگیر مقابله با ویروس کرونا است، شاهد هستیم که این کانال بلااستفاده است.

وی با بیان اینکه اروپا وجهه و هویت مستقلی در عرصه بین المللی ندارد، افزود:اروپا می توانست در شرایط فعلی حداقل برای حفظ وجهه و ادعای انسان دوستی خود برای عملیاتی شدن «اینستکس»اقداماتی انجام دهد  و در جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا رفتاری بشر دوستانه از خود بروز دهد .

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: پیشنهاد راه اندازی این کانال مالی از سوی اروپایی ها برای وقت تلف کردن و فرصت سوزی مطرح شد و تا کنون هیچ نتیجه ای برای ما در بر نداشته است.

رضایی با اشاره به اعمال محدودیت از سوی آمریکا در راه ارسال دارو و تجهیزات پزشکی به ایران در زمان شیوع ویروس کرونا در کشور، اظهار داشت:بی خاصیت ، بی فایده بودن و غیر قابل استفاده بود  بودن ازوکار ویژه مالی بین اروپا و ایران موسوم به «اینستکس»و بی عملی   اروپایی ها در بحران کرونا بر همگان اثبات شد .

وی  با بیان اینکه اروپاییها اراده، توان و اختیار اینکه بدون خواست آمریکا اقدامی را در عرصه بین المللی انجام دهند را ندارند، ادامه داد: آمریکا و اروپا در قبال ایران با یک سیاست عمل می کنند و در شرایطی که ادعا  دارند که هیچ مشکلی برای ارسال دارو به ایران وجود ندارد اما

 اجازه نمی‌دهند که ما منابعی که از جاهای مختلف داریم را از طریق همین کانالی که خودشان طراحی کرده‌اند، وارد کنیم.

نماینده مردم خمین در مجلس با تاکید بر اینکه ما نباید به اظهارات و اقدامات پوچ غربی ها امید داشته باشیم بلکه باید به ظرفیت های داخلی تکیه کنیم ، بیان داشت: ادعاهای آمریکا برای کمک به ایران در شرایط مقابله با ویروس کرونا تنها یک ژست انسان دوستانه و در جهت فریب افکار عمومی است.

انتهای پیام/

captcha