زندگی فاطمه زهرا(س) در تاریخ، یک نقطه درخشان و استثنایی است/ چرا پیامبر دست دخترش را بوسید حضرت زهرا(س) تا پای جان از ولایت زمان خود دفاع کردند اقیانوس هند زیر سایه موشک‌های بالستیک سپاه/ اهداف دریایی از فاصله ۱۸۰۰ کیلومتری منهدم شدند خبر مهم در اردوی سرخ ها؛ پرسپولیس به جام باشگاه‌های جهان می‌رود؟! سکوت رسانه‌های غربی در قبال مرگ و میر ناشی از واکسن فایزر رئیسی: ۳۰ هزار نفر به قشم رفته‌اند! هر پیک مساوی است با ۸ تا ۱۰ هزار مرگ / مدارس به هیچ وجه به صورت اجباری برگزار نخواهد شد کشف 10 دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق در فراهان مکتب و مسیر شهدا برای جامعه و مردم امیدآفرین و نشاط بخش است شهدا نماد مقاومت و ایستادگی ملت ایران در برابر قدرت های استکباری هستند بنزین تشویقی ایام کرونایی صحت ندارد / سهمیه بندی بنزین تغییر نکرده است
یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
کد خبر: 70761
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۳

نافذ عزام: مسئله فلسطین آزمون موفقیت یا شکست نظم جدید جهانی است/ انسانیت و اخلاق جایی در سیاست‌های آمریکا ندارد

یک عضو جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تأکید بر ادامه ایستادگی و مبارزه ملت فلسطین برای بازپس‌گیری حقوق غصب‌شده خود تصریح کرد: مسئله فلسطین آزمون مهمی برای موفقیت یا شکست نظم جدید جهانی به‌شمار می‌رود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شیخ «نافذ عزام» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز دوشنبه گفت: روز زمین، مناسبتی است تا رنج و مصایبی را به آنها یادآوری کند که همچنان ادامه دارد و نیز شهدایشان را به‌یادآورند که لحظه‌ای از ایستادگی و مقاومت کوتاه نیامدند و نیز حق خود را یادآوری کنند که نمی‌تواند با گذر زمان و سپری شدن سالها از بین برود.

شیخ عزام در بیانیه‌ای به‌مناسبت سالگرد روز زمین اظهار داشت: فلسطینیان امروز چهل و چهارمین سالگرد روز زمین را گرامی می‌دارند تا بر مخالفت خود با تسلیم و سازش تأکید کنند.

عضو جهاد اسلامی با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا در مناطق مختلف جهان افزود: در زمانه شیوع کرونا نیاز جهان به ارزشها، همبستگی و عدالت مورد تأکید قرار می‌گیرد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری فلسطین الیوم، عزام ابراز کرد: روز زمین امسال در حالی فرا رسیده است که فلسطینیان با خطر وبای کرونا کنار همه اعراب و مسلمانان و تمام بشریت روبه‌رو هستند.

عضو سیاسی جنبش جهاد اسلامی خاطرنشان کرد: در تمام سالهای گذشته روز زمین فرصتی برای تأکید بر چنگ زدن فلسطینیان به حقوق و تقویت همبستگی‌شان بوده و امسال ما به این همبستگی برای مقابله با وبا (ویروس کرونا) نیاز داریم که آشکارا عمق بن‌بستی را که جهان در آن به‌سر می‌برد، بر ملا کرده و به‌صراحت نشان داده است که ظلم، استبداد، طمع‌ورزی و سلطه‌طلبی، جهان را به این وضعیت فاجعه‌بار رسانده است، سیاستهای اروپایی و آمریکایی بیشتر کشورهای جهان را فقیر کرده و ثروت و قدرت در چنگ مشت اندکی از زورگویان افتاده است.

شیخ عزام اضافه کرد: آمریکا طی دهه‌های اخیر برای تکروی و انحصارطلبی در رهبری جهان تلاش کرده و به نماد شرارت، ظلم و وحشی‌گری تبدیل شده و رنج و مصایب بشر را به بالاترین حد خود رسانده است، ما گمان می‌کردیم که این وبای خطرناک که جهان را درنوردیده است، دولتها، کشورها و ملتها را متحد خواهد کرد، زیرا این ویروس هیچ کس را مستثنی نکرده است و هیچ فرقی میان فقیر و غنی قائل نیست.

عضو جهاد اسلامی سؤال کرد: آیا امکان دارد که این وبا منجر به بازنگری در این سیاستها و پایان دادن به ظلم و سیاستهای حذف و به انزوا کشاندن، اشغالگری، غارتگری و سلطه‌جویی شود؟

وی تأکید کرد: هیچ نشانه‌ای در خصوص این بازنگری وجود ندارد، زیرا ما می‌بینیم که دولت آمریکا از قربانیان کرونا در بیشتر مناطق خوشحال می‌شود و تحریمها و فشارهای بیشتری بر برخی کشورها مثل ایران اعمال می‌کند. انسانیت و اخلاق هیچ جایی در سیاست آمریکا ندارد، در حالی که این وبا (کرونا) همه را هدف قرار داده است، به‌نظر می‌رسد دولت آمریکا از آنچه رخ داده، عبرت نگرفته است و به‌نظر نمی‌رسد که سیاستهایش را تغییر دهد یا از منطق باج‌خواهی، فشار، تروریسم و اوباشگری دست بردارد.

عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین خاطرنشان کرد: هیچ گزینه‌ای در برابر جهان برای نجات (از کرونا) جز از طریق همبستگی و همکاری وجود ندارد و این کار جز از طریق عدالت و انصاف و بازگرداندن حقوق به صاحبان مظلومش و دست برداشتن از تحقیر ملتها ممکن نیست، پیام روشن است، یک ویروس کوچک ناشناخته پیشرفته‌ترین آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی پژوهشی را از فهم و تفسیر آن عاجز کرده است، این ویروس باید مردم را به پروردگارشان، خالق هستی و همه‌کاره خلقت و جهان را به راه درست و انسجام و همسویی با سنتها و اراده خداوند بازگرداند.

انتهای پیام/+

captcha