کدام نهاد دولتی به نمایندگان کارت هدیه داد؟ بیانیه نمایندگان مجلس یازدهم/ پنج خصوصیتی که ضامن موفقیت مجلس یازدهم خواهد بود ادعای عجیب مقام رده بالای فدراسیون فوتبال/ فیفا فقط ۲ ایراد به اساسنامه گرفته است در خانه ملت کار کنید؛ در خانه خودتان قرآن بخوانید!/ حجاریان: بنا بود عده‌ای از فرماندهان سپاه مجازات شوند اندیشه امام خمینی موازنه قدرت در عرصه جهانی را تغییر داد 5 میلیون نفر در صف قرعه‌کشی خودرو/ نیمی از متقاضیان خریدار پارس TU5 ترامپ برای پیروزی در انتخابات تروریسم‌نژادی را ترویج کرد/ وضعیت فعلی در آمریکا نتیجه تفکر داروینیسم است نحوه دریافت و اجرای سفارش فروش مشمولین سهام عدالت ابلاغ شد کت و شلوارهایی که به خاطر پرو رایگان چند میلیون گران تر فروخته می‌شوند/ تکرار تجربه ناموفق سایت 5040 در سایت یقه آخرین وضعیت تجارت خارجی کشور/ رشد ۶۰درصدی صادرات و واردات نسبت به فروردین
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
کد خبر: 70735
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۱

فاطمی‌نیا: درک عظمت حضرت عباس(ع) از عقول ما خارج است

استاد اخلاق گفت: یکی از فضائل حضرت ابوالفضل این است که امام معصوم در مورد او فرمود: برای عباس نزد خداوند مقامی است که تمام شهدا به آن غبطه می‌خورند. این فضیلت را نمی‌توانیم درک کنیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سیدعبدالله فاطمی‌نیا استاد اخلاق همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل العباس علیه‌السلام در صفحۀ مجازی خود نوشت: عظمت حضرت عباس از عقول ما خارج است. امام سجاد علیه‌السلام در مورد ایشان می‌فرماید: «رَحمَ الله عمَّنا عباس کان نافذ البَصیرة؛ خداوند عمویمان عباس را رحمت کند که چشمانش نافذ بود.» یعنی چشمان قمر بنی‌هاشم پرده‌ها را می‌شکافت.

وی افزود: تاریخ صحیح می‌نویسد که امام حسین علیه‌السلام خطاب به او فرمود: «بِنَفسی أنت»: عباس! جانم به قربانت. الله‌اکبر از این عظمت که امام معصوم(ع) این تعبیر را در مورد کسی استفاده کند.

این استاد اخلاق خاطرنشان کرد: یکی از فضائل حضرت ابوالفضل علیه‌السلام این است که امام معصوم در مورد او فرمود: «برای عباس نزد خداوند مقامی است که تمام شهداء به آن غبطه می‌خورند.»

آیت‌الله فاطمی‌نیا گفت: این یک فضیلت را ما نمی‌توانیم درک کنیم، این همه شهید در اسلام بودند اما همۀ آنها به مقام و منزلت حضرت ابوالفضل علیه‌السلام غبطه می‌خورند! شفاعت حضرت عباس، باب الحوائج، بسیار قوی است. از ایشان می‌خواهیم که شفیع ما باشند و مشکلاتمان حل شود.

captcha