شهدا ستون‌های مستحکم عزت و سربلندی نظام اسلامی هستند حضور دو ورزشکار استان مرکزی در اردوی تیم ملی بسکتبال با ویلچر جزئیاتی از پنهان‌کاری‌های دولت در بودجه ۱۴۰۰/ نادران: ۱۷۵هزار میلیارد تومان مخفی شده بود/ دلار ۱۷۵۰۰ تومانی را دولت در بودجه آورده نه مجلس پیروزی‌های 2 سال اخیر بیشتر از 40 سال قبل است پشتوانه موضع وزیر آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس چیست؟ اهداف تل‌آویو از تجاوز نظامی به سوریه ساعی یک سال محروم شد/ جریمه 10 میلیونی برای مدیر تیم‌های ملی ۷ نکته مهم از جدیدترین رزمایش موشکی پیامبر اعظم(ص) / تمرین MRSI سپاه با نمایش ذوالفقار و دزفول هایپرسونیک +عکس سرلشکر سلامی: با اقتدار در برابر دشمن ایستاده‌ایم/ پیام رزمایش سپاه دفاع از ارزش‌های حیاتی است ماجرای حقوق‌های نجومی ۴۰ نفر در یک شرکت دولتی چه بود؟ / پیش‌بینی ما این است که FATF در مجمع رد می‌شود
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹
کد خبر: 70714
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۶
برای اولین بار در کشور صورت می‌گیرد؛

تولید لباس استرلیزه مخصوص کادر درمان کرونا در اراک/ فعالیت روزانه 20 جهادگر برای شکست کرونا

مسئول کارگاه تولید ماسک و لباس استرلیزه شهید سلیمانی در اراک، گفت: لباس مخصوص کادر درمان کرونا برای اولین بار در کشور توسط جهادگران عرصه سلامت و با پارچه ای مخصوص تولید و در اختیار افراد حاضر در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار می گیرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ با ورود ویروس کرونا به کشور، علاوه بر پرستاران و پزشکان، بسیاری از گروه های جهادی و خیریه ها، به صورت خودجوش وارد میدان شده و نسبت به تولید مواد بهداشتی، ماسک، دستکش و ... اقدام می کنند. افراد گمنامی که هیچ توقعی از کسی نداشته و فقط برای رضای خدا کار می کنند.

دیارآفتاب در راستای رسالت خود به سراغ یکی از کارگاه های تولید ماسک شهر اراک رفته تا گوشه ای از کار و فعالیت جهادگران گمنام عرصه سلامت را به تصویر بکشد.

مسئول کارگاه تولید ماسک و لباس استرلیزه شهید سلیمانی اراک:

تولید روزانه 3هزار و 700 ماسک بهداشتی

سعید ابراهیمی مسئول کارگاه تولید ماسک و لباس استرلیزه شهید سلیمانی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص فعالیت این گروه جهادی گفت: پس از شیوع ویروس کرونا در کشور و استان مرکزی، در راستای مقابله با این ویروس منحوس و با کمک خیرین و جهادگران، کارگاه تولید ماسک را در کوی رودکی اراک راه اندازی کرده تا بتوانیم قدمی در راه مبارزه با این بیماری همه گیر برداریم.

وی با اشاره به تولید روزانه حدود 3هزار و 700 ماسک بهداشتی، افزود: تولید ماسک در این کارگاه از 24 اسفند ماه آغاز شد. در ابتدا روزانه حدود هفتصد ماسک تولید می شد؛ ولی رفته رفته افراد بیشتری به این مجموعه اضافه شدند تا جایی که در حال حاضر حدود 20 نفر در دو شیفت صبح و عصر در این کارگاه مشغول به فعالیت اند و تولید ماسک به حدود 3700 عدد در روز رسیده است. ذکر این نکته هم لازم است که ماسک های تولید شده در این کارگاه کاملا بهداشتی بوده و با نظارت مستقیم بازرسان بهداشتی همراه است.

ابراهیمی مجموع ماسک های بهداشتی تولید شده در این کارگاه از ابتدای آغاز به کار را بیش از 29هزار عدد ماسک دانست و اضافه کرد: ماسک های تولید شده در این کارگاه با همکاری خیریه های سطح شهر در میان مردم توزیع می شود. به علاوه اینکه این ماسک ها در اختیار بیمارستان های اراک و سایر شهرستان های استان نیز قرار می گیرد.

تولید لباس استرلیزه مخصوص کادر درمان کرونا، برای اولین بار در کشور

وی با اشاره به تولید لباس استرلیزه کادر درمان برای اولین بار در کشور، در این کارگاه، گفت: این لباس به علت پارچه خاص به کار رفته در آن که مخصوص کادر درمان بوده و در جهت جلوگیری از آلودگی ها به کار می رود، برای اولین بار در کشور و در اراک تولید می شود. 4هزار متر از پارچه این لباس توسط خیری اراکی که در حال حاضر مقیم کانادا است خریداری و ارسال شده و اینجا برش و دوخته می شود و در اختیار افراد حاضر در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار می گیرد.

ابراهیمی افزود: در این کارگاه ظرفیت تولید 300 لباس استرلیزه در هفته وجود دارد که علاوه بر بیمارستان های اراک به سایر شهرستان های استان نیز اهدا می شود.

انتهای پیام/

captcha