«عباس راکی» دیدار آلومینیوم اراک و ماشین سازی تبریز را سوت می زند آغاز فعالیت‌ گروه‌های شغلی 1 و 2 از شنبه در اراک+فهرست مشاغل شمار مبتلایان به کرونا در استان مرکزی به 32136 نفر رسید/شناسایی 143 مورد مبتلا به کووید 19 در ۲۴ ساعت گذشته اصول عدالتِ قانون اساسی در حوزه اجرا نادیده گرفته شد| گفتگو با بهادری جهرمی درخواست مشاور امنیتی پیشین ترامپ برای بر‌گزاری مجدد انتخابات هر کس ایرانی ها را بشناسد می داند که آنها شکست ناپذیرند سرانجام مگاپروژه جنوب شرق کشور در هاله ای از ابهام/ ناامیدی از حق آبه رهاورد دیپلماسی ضعیف وزارت نیرو و امور خارجه است طرح مجلس، ابزاری برای ناکام گذاشتن پروژه مشترک «نتانیاهو- بایدن» / چرا اصلاح طلبان با «زبان اقتدار» مشکل دارند!؟ کاهش محدودیت‌های کرونایی دو هفته‌ای از شنبه؛ هشدار‌ها درباره خیز مجدد کرونا با عادی انگاری حال عمومی آیت‌الله مصباح‌یزدی مساعد شد
پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۱
کد خبر: 70702
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۷
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

جهش تولید نیازمند اصلاح نظام بانکی، مالیاتی و گمرکی/ مجلس باید با نظارت قوی، دولت ناکارآمد را وادار به کار کند

سلیمی نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، گفت: برای تحقق جهش تولید، همه بخش ها باید پای کار بیایند و مجلس نیز باید با اصلاح قوانین بخش تولید و نظارت قوی، دولت را وادار به کار و فعالیت کند.

علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص راهکارهای تحقق شعار سال 1399، یعنی جهش تولید، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری نیز فرموده اند، برای تحقق جهش تولید همه بخش ها از جمله دولت، قوه قضائیه، مجلس، بخش خصوصی، بانک ها و ... باید پای کار بیایند.

جهش تولید نیازمند اصلاح نظام بانکی، مالیاتی و گمرکی

وی با بیان اینکه در این راستا چند کار اساسی باید انجام بگیرد، افزود: اول اینکه نظام پولی و بانکی کشور باید اصلاح شود. اینکه بانک ها سود های کلان خصوصا از بخش های تولیدی می گیرند باعث مشکلات عدیده ای می شود. به واقع چرا باید سود گرفته شده توسط بانک ها از بخش های تولیدی، 18درصد یا بیشتر باشد.

سلیمی، اصلاح نظام مالیاتی را دیگر کار اساسی جهت جهش تولید دانست و اضافه کرد: نکته دیگر تغییراتی در نظام گمرکی کشور است، به طوری که باید جلوی قاچاق کالا از مبادی غیر رسمی و رسمی کشور به طور جدی گرفته شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، حمایت از شرکت های دانش بنیان، مخترعین و مبتکرین را دیگر راهکار تحقق شعار سال برشمرد و گفت: با اینکه حمایت هایی در این راستا صورت گرفته ولی باید این پشتیبانی ها قوی تر شود و اطمینان را برای مبتکرین به همراه داشته باشد.

لزوم افزایش کیفیت کالای تولید داخل

وی با اشاره به لزوم افزایش کیفیت کالاهای تولیدی داخل کشور، تاکید کرد: نمی توان صرفا با افزایش کمّی کالای تولید داخل به رقابت با بازار جهانی پرداخت و به جهش تولید رسید، بلکه باید در کنار کمیت، کیفیت کالا نیز لحاظ گردد.

مجلس باید با نظارت قوی دولت ناکارآمد را وادار به کار کند

سلیمی، اصلاح قوانین را جهت رسیدن به جهش تولید لازم دانست و تصریح کرد: در کنار اصلاح قوانین خصوصا در بخش تولید، نظارت مجلس باید قوی شود چرا که در صورت عدم همکاری دولت و دیگر بخش ها، مجلس باید با نظارت قوی جلوی ناکارآمدی ها را بگیرد و بخش های مختلف از جمله دولت را وادار به کار و فعالیت کند.

وی به روز رسانی تجهیزات تولیدی را دیگر نکته در راستای رسیدن به جهش تولید دانست و افزود: قدیمی و فرسوده بودن تجهیزات تولیدی کارخانجات نمی تواند ما را به جهش تولید برساند و برای تحقق شعار سال نیاز به نوسازی و تغییرات چشمگیری در این بخش داریم. البته در بخش توزیع نیز مشکلاتی وجود دارد که نیاز به اصلاح آن است.

لزوم جدیت دولت در اجرای اصل 44 قانون اساسی

سلیمی با بیان اینکه باید در واگذاری ها اصلاحاتی اساسی صورت بگیرد، خاطرنشان کرد: دولت باید به معنای واقعی کلمه پای کار آمده و اصل 44 قانون اساسی را با جدیت بیشتری اجرایی کند تا بتوان شاهد جهش تولید در پایان سال 1399 بود.

انتهای پیام/

captcha