دفاع مقدس تضمین‌کننده هویت ملت، عزت، سربلندی و استقلال ایران اسلامی است بیان سیره شهدای دفاع مقدس برای جوانان تحول آفرین خواهد بود 13 هزار میلیارد ریال در حوزه گردشگری استان مرکزی سرمایه‌گذاری شد گرفتار موج سوم کرونا در برخی از نقاط کشور هستیم تقدیر از مدافعان سلامت در فراهان علت کاهش سهمیه سوخت وانت بار‌ها مشخص شد دفترچه انتخاب رشته کنکور ۹۹ منتشر شد+دانلود فراخوان تدریس در مراکز علمی کاربردی اعلام شد پیامدهای فعالسازی مکانیزم ماشه از دیدگاه معمار تحریم‌های ایران در دولت اوباما روشی ساده برای نابودی کرونا در ۱۵ ثانیه!
سه شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۷
کد خبر: 70689
تاریخ انتشار: ۰۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷

مخالفت فراکسیون «فالح الفیاض» با تشکیل کابینه توسط «عدنان الزرفی»

فراکسیون «العقد الوطنی» عراق به ریاست «فالح الفیاض» اعلام کرد، با تشکیل کابینه به دست «عدنان الزرفی» موافق نیست و باید کاندید دیگری معرفی شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رئیس فراکسیون «العقد الوطنی» به ریاست «فالح الفیاض» با مأمور کردن «عدنان الزرفی» به تشکیل کابینه جدید عراق مخالفت کرد.

بر اساس گزارش «شفق نیوز»، در بیانیه فراکسیون مذکور به «بازگشت به مسیر صحیح و نامزد کردن کاندید دیگری برای خروج از بحران فعلی» فراخوانده شده و تأکید شده است: این اتفاق جز با همبستگی و توافق ملی رخ نخواهد داد.

«برهم صالح» رئیس‌جمهور عراق در شانزدهم مارس عدنان الزرفی رئیس ائتلاف پارلمانی «النصر» را مأمور تشکیل کابینه طی ۳۰ روز کرد.

الزرفی هفته گذشته میزبان سفرای ایالات متحده آمریکا، انگلیس، فرانسه، چین و روسیه به عنوان اعضای دائم شورای امنیت بود و ادعا کرد اگر کابینه وی رأی اعتماد بگیرد، سیاست خارجی متوازنی اتخاذ خواهد کرد.

نخست‌وزیر ممکلف عراق پنشجنبه هفته گذشته همزمان با سفر به استان الانبار در توییتی از الحشد الشعبی حمایت کرد. وی نوشت: ما در تدوین قانون [الحشد الشعبی] سهیم بودیم و به عنوان وظیفه ملی به آن رأی دادیم و در کمیسیون مالی، به آن بودجه کافی اختصاص دادیم... سازمان الحشد الشعبی، نهادی مستحکم و وفادار به عراق و عراقی‌ها باقی خواهد ماند».

الزرفی در شرایطی این سخنان حمایتی از الحشد را اعلام کرده که سران الحشد الشعبی در روزهای اخیر، درباره نخست‌وزیر شدن او هشدار داده‌اند (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/

captcha